Hodl: Co to jest i jak to działa?

Jako nowi inwestorzy to naturalne, że czujemy się przytłoczeni całym wszechświatem terminów używanych przez doświadczonych traderów i brokerów giełdowych, kiedy handlujemy kryptowalutami. Termin ten jest często słyszany, dowiedzmy się dzisiaj; Co to jest HODL i jak to działa?

HODL: Co to znaczy i jak działa?

HODL jest terminem szeroko używanym wśród traderów kryptowalutowych. Termin ten opisuje akt kupowania i trzymania kryptowalut w nadziei, że ich wartość wzrośnie i odzyska początkową inwestycję oraz pewien zysk.

Istnieją dwa rodzaje inwestorów na rynkach kryptowalut, po pierwsze ci, którzy inwestują swoje środki w kryptowaluty i trzymają je przez długi okres czasu, znani jako HODLERZY. I ci inni, którzy chcą wykorzystać zmienność i fluktuacje systemu do generowania zysków poprzez wykonywanie różnych transakcji, znani jako TRADERZY.

Pochodzenie terminu HODL

Termin HODL to angielskie słowo „HOLD” z błędami ortograficznymi. Termin ten stał się popularny wśród inwestorów w kryptowaluty, głównie Bitcoin. Odnosi się to w szczególności do zakupu aktywów i utrzymania go w czasie. Tak więc ta decyzja jest postrzegana jako filozofia inwestycyjna, pozwalająca użytkownikom na wykładnicze pomnażanie swoich aktywów.

Słowo HODL jest bardzo powszechne wśród użytkowników i inwestorów kryptowalut, głównie Bitcoina. W szczególności odnosi się do decyzji firmy lub osoby fizycznej o nabyciu aktywów i utrzymaniu ich przez dłuższy czas. Z Bitcoin, decyzja ta jest postrzegana jako filozofia inwestycyjna, pozwalająca użytkownikom na wykładnicze pomnożenie swoich aktywów w najbliższej przyszłości. Daje o sobie znać jako filozofia HODLING.

Filozofia ta narodziła się w 2013 roku, kiedy Bitcoin cierpiał z powodu spadków cen, użytkownik „Bitcoin Talk”, GameKYuubi, napisał wątek, który zaczynał się od następującego wyrażenia „I AM HODLING”. W wątku tym odniósł się do faktu, że zachowa swoje Bitcoiny i nie sprzeda ich nawet jeśli cena będzie nadal spadać. W swojej wiadomości wyjaśnił społeczności powód swojej decyzji, jednocześnie przyznając, że popełnił literówkę.

Słowo HOLD w tłumaczeniu na język włoski oznacza „trzymać lub przechowywać”. W rezultacie, nie lekceważąc współczesnej ludzkiej psychologii, natychmiast pojawiły się wszelkiego rodzaju memy nawiązujące do słów GameKYuubi, przyjmując frazę „Hold on for dear life” jako typowy zwrot dla inwestorów Bitcoin.

HODL jako strategia inwestycyjna

Ze względu na zmienność kryptowalut, w szczególności Bitcoin, decyzja HODL o walutach cyfrowych okazała się bardzo zyskowną strategią długoterminową. Hodling jest ciekawą strategią mającą zastosowanie w inwestycjach w kryptowaluty, ale można ją również wdrożyć w dowolnej dziedzinie lub obszarze inwestycji, takich jak akcje, nieruchomości i inne. Na różnych rynkach finansowych można zauważyć, że wielu inwestorów zachowuje własność swoich aktywów, nawet jeśli występują wahania i spadki na rynkach.

Ta strategia jest stosunkowo prosta, kup i trzymaj, pomimo wzlotów i upadków, chociaż nerwy ze stali są potrzebne, aby wytrzymać wszystkie naciski rynku takiego jak kryptowalutowy. W przypadku Bitcoina, jego cena wahała się od 0,003 USD do 0,10 USD za jednostkę w pierwszych latach jego istnienia. Od 2012 roku zaczął się rozkręcać, osiągając wartość około 13% na jednostkę. Wraz z tym startem Hodlerzy zaczęli dostrzegać owoce trzymania się z dala od swoich kryptowalut przez jakiś czas.

Hodling VS Strategia handlowa

Przez cały 2017 rok wielu inwestorów przypisywało swój sukces i zyski transakcjom i ruchom, które wykonali na rynku kryptowalut. Inni przypisywali to Hodlingowi kryptowalut. W tamtym roku Bitcoin odnotował po prostu niesamowity wzrost, osiągając 20 000 dolarów za sztukę.

W tym okresie euforii, celebryci postawili na te dwie strategie inwestycyjne, które według ich zwolenników są niezawodne: Hodling i Trading. Cel obu strategii jest taki sam, generowanie zysków, ale każda z nich ma swoje własne konsekwencje. Na przykład Hodling, jest tak prosty jak kupowanie i trzymanie kryptowalut przez jakiś czas i każdy użytkownik może go wdrożyć. Trading, mając do czynienia z częstszymi transakcjami kupna i sprzedaży, wymaga znajomości rynku, jak również posiadania o wiele większych strategii i umiejętności analitycznych. Ponieważ w handlu nieudana transakcja lub źle zinterpretowane sygnały mogą oznaczać straty.

Użytkownicy Hodlingu nie są jednak ani bierni, ani nieaktywni. Zanim zdobędziesz zasób do wykonania Hodlingu, musisz go dokładnie zbadać. Jaki jest Twój projekt, cele i zadania; jaki zespół stoi za rozwojem tego projektu. Jakie rozwiązania oferuje w przyszłości i wiele innych czynników, które decydują o tym, czy opłaca się w nią inwestować. Jednakże, w porównaniu do handlu, Hodling może być znacznie prostszą i cichszą strategią, ponieważ nie wymaga dużych ilości czasu.

BTC Hodl: Najwięksi „hodlowcy” Bitcoina

Pierwszym użytkownikiem, który przez pomyłkę użył słowa HODL był GameKyuubi, któremu przypisuje się wprowadzenie tego terminu do świata kryptowalut. Jednak twórca Bitcoina, Satoshi Nakamoto, jest uważany za jednego z najwcześniejszych i największych hodowców Bitcoina. Ponieważ szacuje się, że Nakamoto posiada ponad 1 milion bitcoinów.

Inni znani wielcy hodowcy to:

  • Bracia Winlevoss, posiadający 1% Bitcoina w obiegu.
  • Barry Silbert, CEO Digital Currency Group, posiadający ponad 400 milionów dolarów w Bitcoin.
  • Exchange, z ponad 9 miliardów dolarów w Bitcoin, prawie 6% Bitcoins w obiegu.
  • Whales, zdolne do wpływania na rynki i posiadania dużych ilości Bitcoin, liczby, które nie są znane.

Podsumowując, niezależnie od tego, którą z tych dwóch strategii zdecydujesz się zastosować, obie mają swoje zalety i korzyści. Jednak Hodling jest uznawany za jedną z najlepszych strategii inwestycyjnych w kryptowaluty ze względu na niskie ryzyko i wysoką rentowność, według jego zwolenników. To, co możemy powiedzieć, to fakt, że jest wielu wielu Hodlerów, którzy bez wahania będą kontynuować stosowanie tej strategii.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na tematy finansowe, odwiedź naszego bloga i zostaw komentarz.

Szukasz brokera do inwestowania? Sprawdź nasze rekomendacje brokerów

XTB
Minimalny depozyt:

€0.00

* 76% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty
Minimalny depozyt:

€100.00

* 76% detalicznych kont CFD traci pieniądze
Minimalny depozyt:

€0.01

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Popularne strategie tradingowe
Sposób myślenia związany z aktywną strategią inwestycyjną różni się od długoterminowej strategii „kup i trzymaj” stosowanej przez inwestorów pasywnych lub indeksowych. Aktywni traderzy, w rzeczywistości wierzą, że krótkoterminowe ruchy pomagają w ...