Trade Republic: Opinie, Opłaty i Oferta

Trade Republic jest jednym z najlepiej rozwijających się brokerów w ostatnich latach. Ten niemiecki neo-broker wyróżnia się prostotą swojej platformy i niskimi prowizjami. Niezależnie od tego, czy już o nich słyszałeś, czy nie, w tym artykule omówimy, jak działa Trade Republic, jego zalety i wady, opinie, jakie produkty oferuje oraz jakie są prowizje.

Co to jest i jak działa Trade Republic?

Trade Republic powstał w 2015 r. założony przez kilku przedsiębiorców z branży fintech i bankowości inwestycyjnej, w którym można inwestować w akcje i fundusze ETF już od 1 euro za operację bez dodatkowych kosztów.

Dzięki temu modelowi niskich opłat szybko przyciągnął dużą liczbę użytkowników i pozyskał finansowanie od największych inwestorów venture capital na całym świecie, takich jak Sequoia, TCV i Thrive Capital, inwestorów m.in. w Facebook, Netflix, Spotify, Zoom i Apple.

W 2021 r. firma rozpoczęła międzynarodową ekspansję i wylądowała w kilku krajach europejskich.

Produkty inwestycyjne w Trade Republic:

 • Obligacje korporacyjne i rządowe
 • Akcje i ETF
 • Konto z oprocentowaniem 4%
 • Kryptowaluty
 • Instrumenty pochodne
 • Program saveback 1%

Ponadto od grudnia 2023 r. posiada również pełną licencję bankową od Europejskiego Banku Centralnego, co pozwala mu rozszerzyć swoją ofertę o depozyty i pożyczki. Ponadto potwierdza również swoje konto z wynagrodzeniem, które jest jednym z najlepszych na rynku.

Obsługa Trade Republic jest bardzo prosta, a platforma bardzo intuicyjna. Wystarczy kilka kliknięć, aby aktywować konto i móc korzystać z dowolnego produktu. Broker ten jest całkowicie zorientowany na środowisko cyfrowe i jest niezwykle łatwy w użyciu.

Od 2024 r. ma ponad 4 miliony aktywnych użytkowników i 35 miliardów euro w aktywach w 17 krajach europejskich, w których prowadzi działalność.

Trade Republic: Główne cechy

Przyjrzyjmy się krótko podstawowym cechom brokera:

 • 🏆 Regulacja: Regulowany przez Bundesbank i BaFin w Niemczech, zarejestrowany w CNMV i regulowany w krajach, w których działa.
 • 🔒 Fundusz gwarancyjny: Do 100.000 € przez niemiecki FGD
 • 💼 Aktywa finansowe: Ponad 11.500 akcji i ETFów, ponad 50 kryptowalut, 500 obligacji, instrumenty pochodne, plany inwestycyjne i konto oprocentowane na 4%.
 • 💻 Typy kont: Tylko jeden typ konta
 • 💲Prowizje
  • Akcje – 1 €
  • ETFy – 1 €
  • Fundusze inwestycyjne – 1 €
  • Kryptowaluty – 1 €
  • Obligacje – 1 €
 • 💰 Minimalny depozyt: 10 €
 • 📈 Platforma: Własna i App
 • 🌟Wyróżniony produkt: Konto z oprocentowaniem na poziomie 4%

Czy Trade Republic jest bezpieczny?

Trade Republic jest regulowaną i zaufaną instytucją. W rzeczywistości jest to oddział Trade Republic Bank GmbH, niemieckiego banku z siedzibą w Berlinie, specjalizującego się w usługach inwestycyjnych i rynku kapitałowym.

Jako niemiecka instytucja, Trade Republic jest regulowany przez Niemiecki Bank Centralny (Bundesbank) i BaFin, niemiecki organ nadzoru.

Co więcej, od grudnia 2023 r. posiada pełną licencję bankową od Europejskiego Banku Centralnego (EBC), co umożliwiło firmie przekształcenie się z brokera w bank.

W rezultacie 12 grudnia 2023 r. została wycofana z CNMV jako ESI (Investment Services Company in the European Single Market) i od tego czasu działa jako instytucja kredytowa świadcząca usługi inwestycyjne.

Oczywiście fakt, że została wycofana z ESI, nadal pozwala jej, oprócz bycia bankiem, świadczyć usługi inwestycyjne.

Czy jest wiarygodny? | Czy istnieje fundusz gwarancyjny depozytów?

Tak, Twoje pieniądze są bezpieczne w Trade Republic. Oprócz tego, że są one odpowiednio regulowane, wszystkie depozyty gotówkowe są prawnie chronione do maksymalnej kwoty 100 000 EUR na inwestora przez Niemiecki Fundusz Gwarancji Depozytów.

Kapitał zdeponowany w Trade Republic jest przechowywany na zbiorowych rachunkach powierniczych, co pozwala oferować niższe prowizje. Te rachunki zbiorcze znajdują się w jednym z banków partnerskich, którymi są obecnie Solaris SE, Deutsche Bank AG, Citibank Europe plc i J.P. Morgan SE.

Do kwestii prawnych dochodzą własne systemy bezpieczeństwa brokera. Platforma umożliwia ustawienie kodu PIN do logowania się do aplikacji, a nawet prosi o użycie danych biometrycznych. W ten sposób, jeśli telefon zostanie zgubiony, nikt inny nie będzie mógł uzyskać dostępu do aplikacji brokera.

Oferta inwestycyjna Trade Republic

Dzięki Trade Republic będziesz mógł inwestować w wiele aktywów, choć nie we wszystkie. Jedną z wad platformy jest to, że nie można inwestować w fundusze inwestycyjne. Zamiast tego będziesz mieć dostęp do szerokiej gamy funduszy ETF i bezpośrednio inwestować w obligacje.

Akcje i ETF-y

Trade Republic umożliwia inwestowanie w ponad 11 500 akcji i funduszy ETF z ponad 30 różnych rynków.

W przypadku akcji będziesz mógł uzyskać dostęp do głównych światowych giełd i kupować akcje Tesli, Amazona, Netflixa, Coca-Coli, Iberdroli…. Wybór papierów wartościowych jest ogromny.

Co więcej, nie musisz nawet kupować całych akcji za gotówkę. Platforma obsługuje akcje ułamkowe, więc jeśli cena akcji jest bardzo wysoka, będziesz mógł kupić część lub procent, aby zainwestować w nie już od 1 euro.

A jeśli chodzi o różnorodność funduszy ETF, oferuje ona również ponad 2000 od głównych zarządzających, takich jak Amundi, iShares od BlackRock, Lyxor i XTrackers.

Wynagrodzenie dla inwestora

Najważniejszy obecnie produkt Trade Republic jest jednym z najlepszych miejsc do przechowywania płynnych środków, które planujesz zainwestować, a nawet pieniędzy, które trzymasz jako poduszkę finansową.

Trade Republic oferuje 4% wynagrodzenie TAE za saldo na rachunku bez inwestowania do maksymalnej kwoty 50 000 EUR. Dla tego maksymalnego salda otrzymałbyś wynagrodzenie w wysokości €2,000 przez okres 12 miesięcy.

Plany inwestycyjne

Plany inwestycyjne i oszczędnościowe są podobne do modelu funduszy inwestycyjnych, choć nie podlegają tym samym przepisom podatkowym i regulacyjnym.

Są to plany inwestowania w akcje, fundusze ETF i kryptowaluty, w których można inwestować już od 10 euro i ustalać regularne wpłaty. W rzeczywistości są one specjalnie zaprojektowane do takiej działalności.

W sumie Trade Republic oferuje 5200 planów inwestycyjnych w akcje i fundusze ETF. Plany te inwestują w trendy takie jak globalna gospodarka wodna, półprzewodniki czy cyberbezpieczeństwo.

Możesz także stworzyć własny plan oszczędnościowy lub inwestycyjny, wybierając aktywa, w które chcesz zainwestować, kwotę, którą chcesz na nie przeznaczyć, a nawet zaplanować regularne wpłaty.

Obligacje

Z drugiej strony Trade Republic umożliwia również bezpośrednie inwestowanie w obligacje już od 1 euro. Platforma oferuje do 500 obligacji rządowych i korporacyjnych, które można wyszukiwać według daty zapadalności, typu emitenta, krajów lub sektorów.

Dzięki Trade Republic Bonds otrzymasz płatność kuponu obligacji, ponieważ inwestujesz bezpośrednio. Zlecenia zakupu są przetwarzane za pośrednictwem LS Exchange. Możesz również sprzedać swoje obligacje w dowolnym momencie, chociaż jak wyjaśniono na platformie, obligacje można zwykle negocjować do trzech miesięcy przed terminem zapadalności.

Pamiętaj, że jeśli zlikwidujesz obligację z wyprzedzeniem (na rynku wtórnym), stosunek rentowności do ryzyka zostanie odwrócony.

Podobnie jak w przypadku akcji, pozwala na inwestowanie ułamkowe.

Kryptowaluty

Platforma umożliwia również inwestowanie w ponad 50 kryptowalut, w tym najpopularniejsze, takie jak Bitcoin i Ethereum.

Można również filtrować kryptowaluty według cech aktywów, co ułatwia inwestowanie w wybrane obszary.

Proces negocjacji kryptowalut w Trade Republic jest podobny do akcji. Utrzymanie i przechowywanie aktywów kryptograficznych jest obsługiwane przez BitGo Deutschland GmbH.

Instrumenty pochodne

Wreszcie, dzięki Trade Republic możesz także inwestować w ponad 11 600 instrumentów pochodnych na głównych rynkach i wielu klasach aktywów: akcjach, kontraktach terminowych, indeksach, metalach, towarach, stopach procentowych i energii za jedyne 1 euro za operację.

W ramach swojej oferty instrumentów pochodnych oferują warranty, Multi Warranty i Turbo Warranty. Wszystkie gwarantowane przez Société Générale.

Oferują również instrumenty pochodne na aktywa amerykańskie, które obejmują automatyczny zwrot podatku.

Na jakim rynku możesz handlować z Trade Republic?

Trade Republic umożliwia dostęp do ponad 30 różnych rynków, wśród których znajdują się najważniejsze na świecie:

 • Nyse
 • Nasdaq
 • Giełda Papierów Wartościowych we Frankfurcie
 • Euronext
 • Xetra
 • Giełda Papierów Wartościowych w Madrycie
 • Szwajcarska Giełda Papierów Wartościowych
 • Giełda Papierów Wartościowych w Paryżu
 • Giełda Papierów Wartościowych w Hongkongu
 • Australijska Giełda Papierów Wartościowych (ASX)

Prowizje Trade Republic

Niskie prowizje są jedną z głównych zalet i kluczowych cech Trade Republic. Ich obietnica jest prosta: Obniżone koszty i niskie lub prawie nieistniejące prowizje.

Prowizje handlowe

System prowizji Trade Republic jest bardzo prosty: 1 euro za każdą operację.

Dotyczy to zakupu akcji, funduszy ETF, instrumentów pochodnych, kryptowalut i obligacji.

Ponadto istnieją inne, bardziej nietypowe opłaty, takie jak opłata w wysokości 25 euro za wysyłanie zleceń pocztą tradycyjną.

Zobaczmy:

 • Prowizja za kupno-sprzedaż: 1€ za operację
 • ❌ Prowizja za wpłatę: Nie
 • ❌ Prowizja za wypłatę: Nie
 • ❌ Prowizja za zmianę waluty: Nie (wliczona w cenę aktywów)
 • ❌ Prowizja za brak aktywności: Nie
 • ✅ Minimalny depozyt: 10€

Należy jednak zachować ostrożność, ponieważ pozostałe koszty są wliczone w cenę produktu oferowanego przez Trade Republic. Oznacza to, że cena ETF obejmuje koszty związane z produktem, takie jak prowizje za zarządzanie. To samo dotyczy każdego rynku z prowizją walutową.

Niemniej jednak czasami zdarzy się, że zobaczysz nieco wygórowane spready w Trade Republic, ponieważ inne koszty są wliczone w cenę.

Prowizje niehandlowe

Trade Republic nie pobiera opłat za przechowywanie, przetrzymywanie lub wypłacanie środków.

Istnieje jednak opłata w wysokości 0,7% kwoty zdeponowanej za natychmiastową wpłatę za pośrednictwem kart, ApplePay lub Goope Pay.

Ponadto pobierana jest opłata w wysokości 25 euro za rejestrację na zgromadzenie akcjonariuszy w Unii Europejskiej, która jest naliczana za każde uczestnictwo, a także opłata w wysokości 25 euro za żądanie kopii wykazu salda konta o dobrowolnej wartości.

Minimalny depozyt

Aby skorzystać z neobrokera, należy wpłacić pieniądze na konto Trade Republic, co można zrobić za pomocą karty lub przelewu bankowego.

Minimalny depozyt wynosi 10 euro.

Jeśli jednak zastanawiasz się, jak długo trwa wypłata pieniędzy z Trade Republic, nie jest to wcale szybkie, ponieważ może to potrwać od trzech do pięciu dni roboczych.

Platforma Trade Republic

Trade Republic posiada własną platformę handlową, z której można korzystać na komputerze lub telefonie komórkowym. W obu przypadkach dostęp jest online, bez konieczności pobierania dodatkowych plików.

Platforma internetowa

Od listopada 2021 r. do korzystania z Trade Republic można używać komputera i dowolnej przeglądarki (na przykład Safari lub Chrome).

Obsługa przez Internet jest prosta i ma podstawowe funkcje, chociaż może być nieco ograniczona dla bardziej doświadczonych traderów, ponieważ nie mają oni dużej platformy do przeprowadzania najbardziej dogłębnych analiz technicznych.

Mobilna aplikacja Trade Republic

W każdym razie, ze względu na założenia i odbiorców, aplikacja jest najczęściej używanym środkiem do pracy z TR i to właśnie tam można zobaczyć najlepsze operacje. Nie bez powodu jest to model promowany przez bank.

Oprogramowanie Trade Republic na smartfony jest dostępne na platformach iOS i Android. Według użytkowników urządzeń Apple i Android jest ono dobrze zaprojektowane i łatwe w użyciu.

Opinie użytkowników Apple na temat aplikacji mobilnej Trade Republic

Jak widzimy, ma ona ocenę 4,2 gwiazdki wśród użytkowników Play Store.

Firma posiada własną technologię. Zarówno w aplikacji, jak i na stronie internetowej znajdziesz narzędzia, które pomogą Ci w inwestycjach.

 • Tworzenie alertów cenowych
 • Informacje o operacjach w czasie rzeczywistym
 • Wyszukiwarka akcji, funduszy ETF i kryptowalut z zaawansowanymi filtrami.
 • Historia zleceń, dywidend i rozliczeń.

Platforma mobilna jest prosta, łatwa i dość intuicyjna. Wszystko jest zarządzane za pomocą dwóch zakładek, jednej dla portfela i drugiej dla konta gotówkowego.

Typy kont Trade Republic

Trade Republic obsługuje jeden rodzaj konta. Wszyscy inwestorzy działają na tym samym rachunku, który jest również powiązany z kontem oszczędnościowym, o którym porozmawiamy bardziej szczegółowo później.

Jak otworzyć konto Trade Republic

Założenie konta w Trade Republic jest bardzo proste. Można to zrobić za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji. W obu przypadkach potrzebny będzie dowód tożsamości i telefon komórkowy do zrobienia zdjęcia, a następnie selfie.

Proces otwierania konta w Trade Republic nie zajmie więcej niż 10 minut, jeśli nie wystąpią żadne problemy. Oto, co należy zrobić:

 1. Wejdź na oficjalną stronę.
 2. Wypełnij swoje dane osobowe. Pamiętaj, że będziesz potrzebować dowodu tożsamości podczas tego procesu.

Po zakończeniu rejestracji otrzymasz swojego użytkownika. Od tego momentu Trade Republic musi zweryfikować Twój rachunek, abyś mógł otworzyć swój portfel inwestycyjny.

Jak długo trwa weryfikacja mojego rachunku przez Trade Republic? Nie ma określonego limitu czasu, ale jeśli zauważysz, że trwa to dłużej niż 48 godzin, sprawdź swoją skrzynkę pocztową, ponieważ mogli poprosić Cię o dodatkowe informacje.

Po zweryfikowaniu konta możesz już zacząć inwestować.

Jak zamknąć konto Trade Republic?

Zamknięcie konta Trade Republic jest naprawdę prostym procesem, ponieważ wystarczy wykonać następujące kroki:

 1. Zaloguj się do swojego konta Trade Republic.
 2. Przejdź do sekcji „Ustawienia” w dolnej części ekranu.
 3. Wybierz „Zamknij konto” z menu rozwijanego.
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć proces zamykania konta.

Należy pamiętać, że przed zamknięciem rachunku trzeba upewnić się, że nie ma żadnych otwartych pozycji i że wszystkie środki zostały przelane na inny rachunek bankowy.

Obsługa klienta w Trade Republic

Jest to jedna ze słabszych stron Trade Republic. C

 • Biuro w Polsce: Nie. Biuro jest w Niemczech. Brunnenstr. 19 – 21 | 10119, Berlin.
 • Numer kontaktowy: Nie
 • Obsługa w języku polskim: Nie
 • Chatbot: Nie

Wątpliwości dotyczące obsługi można rozwiać za pośrednictwem sekcji FAQ na ich stronie internetowej, gdzie wyjaśniają podstawowe zasady działania i funkcjonowania platformy.

Promocje Trade Republic

W tej sekcji znajdziesz niektóre z ich najciekawszych promocji dla najbardziej zaangażowanych klientów:

Jak zarobić z Trade Republic 50 euro?

Jest to nagroda za program „Zaproś znajomego”. Platforma informuje użytkowników, że mogą w nim uczestniczyć. A to dlatego, że za każdego znajomego, którego przyprowadzisz i który dokona pierwszej transakcji, broker automatycznie doda 50 € do Twojego wirtualnego portfela (lub niewykorzystanego salda).

Mały program partnerski zachęcający klientów TR i inwestorów do przyprowadzania nowych traderów.

Darmowa akcja o wartości €200

Jedno z działań, które przyniosło Trade Republic uznanie. Platforma oferuje akcję o wartości do €200 za rejestrację i rozpoczęcie inwestowania z nimi.

Podatki w Trade Republic

Trade Republic wystawia roczny formularz podatkowy zawierający wszystkie informacje związane z kontem (zakupy, sprzedaż, odliczenia itp.). Jednak musisz się samodzielnie rozliczyć z fiskusem.

Przeczytaj nasz artykuł: Jak rozliczyć zyski kapitałowe

Alternatywy dla Trade Republic

Jak zwykle lubimy porównywać wszystkich brokerów na rynku, jeden z drugim, aby nasi użytkownicy mogli sami zdecydować, który broker jest dla nich najlepszy. Będziemy publikować tutaj porównania Trade Republic z innymi brokerami lub platformami inwestycyjnymi

Opinie Trade Republic Polska 2024

Silny wzrost Trade Republic zaimponował użytkownikom. Większość z nich jest bardzo zadowolona z wydajności platformy, jej prostoty, a przede wszystkim kosztów.

Są jednak również tacy, którzy są niezadowoleni z działania z administracyjnego punktu widzenia. Główne skargi dotyczą przelewów i obsługi klienta.

W związku z tym, jeśli przejdziemy do Trustpillot, zobaczymy, że jego ocena wynosi 3,7 na 5 (poprzednio było to 4,1) z prawie 16 000 recenzji. Spośród nich 70% to 5 gwiazdek, podczas gdy 14% daje mu tylko jedną gwiazdkę.

Nasza opinia o Trade Republic

Ogólnie rzecz biorąc, mamy do czynienia z platformą inwestycyjną, która działa bardzo dobrze dla tych, którzy chcą rozpocząć handel w łatwy, prosty i tani sposób.

Interfejs jest prosty, ale skuteczny i bardzo łatwy w użyciu. Prawdopodobnie bardziej wymagający inwestorzy będą musieli uzupełnić go o narzędzia analityczne, ale dla każdego inwestora, który dopiero zaczyna, będzie to z pewnością jedna z najbardziej godnych uwagi aplikacji.

Oprócz oferty akcji i funduszy ETF (brakuje funduszy inwestycyjnych), bardzo atrakcyjna jest możliwość bezpośredniego inwestowania w obligacje i oczywiście możliwość uzyskania 4% zwrotu z pieniędzy na koncie gotówkowym.

Negatywy obejmują brak biura w Polsce i numeru telefonu. Niemniej jednak nie powinno to zmniejszać wiarygodności, ponieważ w końcu jest regulowany przez BaFin, jeden z najbardziej wymagających organów regulacyjnych w UE.

Zalety i wady korzystania z Trade Republic

Na koniec przyjrzymy się głównym zaletom i wadom Trade Republic, ponieważ jest to dobry sposób na zakończenie tej recenzji.

Zalety

 • ✅ Oferuje plany inwestycyjne bez prowizji
 • ✅ Duży wybór aktywów: akcje ETF, kryptowaluty, obligacje lub instrumenty pochodne
 • Prowizje bardzo niskie: 1€ za operację
 • ✅ Bardzo łatwo jest dokonywać wpłat: Wszystkie bez prowizji
 • ✅ Ciekawe promocje: 50 euro, darmowe akcje lub program saveback

Wady

 • Interfejs nie jest do końca zaawansowany
 • Nie mają funduszy inwestycyjnych

Wreszcie, Trade Republic prezentuje się jako niezastąpiony broker dla początkujących ze względu na prostotę korzystania z jego platformy, a także bogactwo opcji inwestycyjnych (akcje, fundusze ETF, obligacje lub kryptowaluty) z niskimi prowizjami.

Szukasz brokera? Sprawdź nasze rekomendacje

Minimalny depozyt:

€100.00

* 76% detalicznych kont CFD traci pieniądze
XTB
Minimalny depozyt:

€0.00

* 76% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty
Minimalny depozyt:

€0.00

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Ranking brokerów ETF
Fundusze ETF stają się coraz ważniejszą częścią długoterminowych portfeli inwestorów w Polsce. Niskie prowizje i różnorodność oferty pozwalają im rozszerzyć portfel o niemal każdy rodzaj aktywów. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się, jak kupować ...