Najlepsze portfele do przechowywania bitcoinów

W dzisiejszych czasach Bitcoina nie trzeba przedstawiać nowym i entuzjastycznym inwestorom. Ta kryptowaluta została stworzona przez Satoshi Nakamoto. Z biegiem czasu Bitcoin udowodnił nam, że jest realną alternatywą dla kontrolowanej przez rząd waluty fiat. W tym artykule omówimy najlepsze portfele do przechowywania Bitcoinów.

Typy portfeli Bitcoin

Poniżej wymienimy rodzaje portfeli bitcoin.

Rodzaje portfeliNazwa portfela
Portfele HardwareKsięga i Keepkey
Papierowy portfelKlucz jest zapisany na kartce papieru
Portfele na biurkoElectrum, Bitcoin Core i Bither
Portfele internetoweBlockchain.info, Strongcoin i Coinbase
Portfel MobileMicelium, Blockfolio Bitcoin i Bitcoin Wallet

* Portfele sprzętowe są najbardziej bezpieczne.

Najlepsze portfele Bitcoin

Jednym z najlepszych sposobów na zabezpieczenie lub przechowywanie Bitcoins jest portfel sprzętowy. A polega to na tym, że gdy tego typu portfel jest wykorzystywany do obsługi kryptowalut, dostęp do nich jest szyfrowany przez samo urządzenie. Ta cecha sprawia, że portfele sprzętowe są znacznie bezpieczniejsze dla użytkownika i są one również chronione dodatkowym kodem PIN, który uniemożliwia komuś kradzież zawartości portfela bez autoryzacji, jeśli nie posiadasz kodu PIN.

Jak wybrać pomiędzy portfelami Bitcoin

Oprócz „Bitcoin Ledger Wallet”, istnieją również inne urządzenia, które wyróżniają się i umożliwiają przechowywanie kryptowalut w trybie offline. W przypadku Ledgera jest to bardzo kompaktowe urządzenie typu pendrive, które wyświetla istotne informacje podczas dokonywania transakcji. Obsługuje Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Ripple i inne altcoiny. Kilka walut cyfrowych może być aktywnych w tym samym portfelu.

KeepKey: to kolejna opcja do przechowywania kryptowalut, której poziom bezpieczeństwa jest bardzo wysoki. Ten portfel Bitcoin jest chroniony kodem PIN, co czyni go bezużytecznym, jeśli wpadnie w niepowołane ręce. Ponadto, każda transakcja musi być zatwierdzana ręcznie.

Zobacz także:

Papierowe portfele: papierowe portfele lub zimne portfele są kolejnym z rodzajów portfeli Bitcoin, które oferują więcej bezpieczeństwa. W tym przypadku informacje o kryptowalutach nie są przechowywane na żadnym urządzeniu elektronicznym czy sprzęcie, ale raczej na papierze. Portfele papierowe to portfele bitcoin, które zawierają klucze prywatne i adresy do zarządzania kryptowalutami. Doskonale nadają się do oszczędzania środków, które nie będą wykorzystywane przez dłuższy okres czasu.

Najlepszy Bitcoin Wallet dla komputerów stacjonarnych

Portfele stacjonarne są najbardziej powszechne, jeśli chodzi o przechowywanie kryptowalut. Pulpitowy portfel bitcoin jest zainstalowany na komputerze, a klucze prywatne są przechowywane na dysku twardym. Z tego samego powodu są one bardziej bezpieczne niż portfele internetowe czy mobilne, ponieważ są całkowicie niezależne. Wśród portfeli desktopowych wyróżnia się Electrum, który posiada oddzielne konta dla głównych kryptowalut, takich jak Bitcoin, Litecoin i Dash.

Inną dobrą opcją, która chroni Twoją prywatność jest Bitcoin Core, jednak Twój komputer musi być w pełni zabezpieczony. Podejmij dodatkowe środki bezpieczeństwa na wypadek, gdybyś ich potrzebował, aby zapobiec kradzieży Twoich kryptowalut. Komputery stacjonarne są dostępne w wersjach dla systemów Windows, Mac i Linux.

Najlepsze portfele internetowe Bitcoin

W przeciwieństwie do wyżej wymienionych portfeli bitcoin, portfele internetowe nie są pobierane na komputer użytkownika, ale dane są przechowywane na rzeczywistym lub wirtualnym serwerze. Niektóre portfele online są portfelami mieszanymi, które umożliwiają szyfrowanie prywatnych danych przed wysłaniem ich do serwera online.

Niektóre portfele pozwalają również na kontrolę kluczy prywatnych, inne są zabezpieczone przez osoby trzecie. W tym drugim przypadku nie masz kontroli nad swoimi funduszami. Nie są one również najbardziej zalecane, ponieważ są najmniej bezpieczne. Głównie dlatego, że są one podatne na włamania czy ataki DDOS. Niektóre z nich to Coinbase i Cex.io. Inne portfele internetowe to m.in. Blockchain.info, który oferuje portfel online wraz z portfelem mobilnym. Albo Strongcoin, który oferuje hybrydowy portfel internetowy umożliwiający szyfrowanie kluczy prywatnych.

Najlepsze mobilne portfele dla Bitcoin

Mobilne portfele dla kryptowalut są doskonałą opcją, jeśli chcesz mieć swoje Bitcoiny zawsze przy sobie. Jedna z jego głównych zalet ma związek z użytkowaniem, ponieważ pozwoli Ci korzystać z portfela w taki sam sposób, w jaki korzystałbyś z aplikacji mobilnej. Ponadto, wiele firm już akceptuje płatności Bitcoin, więc będzie to służyć jako metoda płatności. Wśród mobilnych portfeli chciałbym wyróżnić Blockfolio Bitcoin i Bitcoin Wallet, które pozwalają na kontrolę tej kryptowaluty na telefonie komórkowym. Oba mają lepsze oceny niż Mycelium, który jest łatwym sposobem na wysyłanie i odbieranie Bitcoin z urządzenia z systemem Android.

Środki bezpieczeństwa i ograniczenia dla Twoich Bitcoins

Można powiedzieć, że istnieją trzy rodzaje ograniczeń, które umożliwiają bezpieczeństwo Twoich Bitcoinów, które wymienimy:

  • Typ kryptograficzny: znajomość kluczy prywatnych może umożliwić transakcję tymi Bitcoinami. Wszystkie istniejące Bitcoiny mają to ograniczenie.
  • Typ przestrzenny: pozwala na stworzenie schematu 2-3 lub 3-5 kluczy, tak aby część kluczy była pod kontrolą użytkownika, a część pod kontrolą firmy ochroniarskiej lub osoby, której najbardziej ufasz.
  • Typ tymczasowy: możesz wdrożyć „Blokady czasowe”, aby uniemożliwić dostęp do swoich Bitcoinów przez określony przez Ciebie czas.

Wszystkie te ograniczenia bronią Cię przed fizycznym atakiem lub przed Hackingiem na konta jednej z Twoich platform do kupna i sprzedaży Bitcoin. Ponadto, jeśli mieszkasz w autokratycznym kraju, który może wywierać presję, aby zablokować swoje Bitcoins, jeśli są one w pieczy osoby prawnej. Są to bardzo atrakcyjne cele dla atakujących, ponieważ wskaźniki ataków są znacznie wyższe niż przypadkowe ataki na komputery osobiste.

Zobacz także:

Anonimowość jest kolejną opcją i jest zwykle używana, oprócz powyższych, przez ludzi, którzy mieli szczęście nabyć Bitcoin wiele lat temu, ciesząc się wielkim zyskiem.  

Podsumowując, jako inwestorzy mamy możliwość wyboru portfela Bitcoin, który najbardziej nam odpowiada i oferuje nam najlepszy poziom bezpieczeństwa. Jeśli masz Bitcoin pod opieką brokera, upewnij się, że jest to regulowany broker i że masz ubezpieczenie dla swoich Bitcoins. Z drugiej strony, jeśli chcesz je chronić samodzielnie, skorzystaj z najbezpieczniejszych platform i ekstremalnych środków bezpieczeństwa. Dobre jest wykorzystanie wielu kluczy i innych metod zabezpieczeń.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Bitcoin i innych kryptowalutach odwiedź nasz Blog.

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Tether (USDT): Co to jest i gdzie kupić?
Wśród wielu kryptowalut na rynku jest jedna, która wyróżnia się szczególnym elementem stabilności: Tether (USDT). Ta kryptowaluta, stworzona w celu zaoferowania równowagi w chaotycznym świecie walut cyfrowych, jest powiązana bezpośrednio z wartośc...