Wysyłanie Bitcoin: Która sieć jest najtańsza?

Jeśli nie wiesz ile kosztuje wysyłanie Bitcoin i chcesz się dowiedzieć, która sieć jest najtańsza, zapraszamy do dzisiejszej krótkiej lektury. Omówimy najpierw wstępne informacje na temat kosztów, czasu wysyłki i sposobu wysyłania bitcoinów. Następnie omówimy najtańsze sieci do wysyłania BTC.

Jak wysłać Bitcoin: Koszt transakcji i szybkość realizacji

Zanim dowiesz się, które sieci są najtańsze do wysyłania Bitcoinów, powinieneś zdawać sobie sprawę z dwóch podstawowych aspektów tego procesu.

  • Czas dostarczenia waluty do portfela odbiorcy, który zależy od warunków sieci i wysokości wysyłanej kwoty;
  • Koszt transakcji, który jest proporcjonalny do ilości wysłanych Bitcoinów.

Omówmy te dwa pojęcia bardziej szczegółowo w kolejnych punktach.

Koszty wysyłania bitcoinów

Po pierwsze, musimy zaznaczyć, że to nadawca, a nie odbiorca płaci prowizję. Istnieją zasadniczo dwa czynniki, które wpływają na koszt transakcji.

Pierwszym z nich jest liczba bitcoinów, które chcemy wysłać; istnieje proporcjonalna zależność między tą liczbą a wartością prowizji. Drugim jest sposób transferu. W zależności od sytuacji, w rzeczywistości mogą istnieć tańsze i wolniejsze sposoby oraz szybsze i droższe sposoby.

Koszt sam w sobie jest trudny do obliczenia z wyprzedzeniem, ponieważ w grę wchodzą różne czynniki. W każdym razie koszty są ogólnie niższe w porównaniu z tradycyjnymi systemami płatności.

Czas wysyłania bitcoinów

Zależy to również od dwóch czynników: systemu płatności i liczby bitcoinów, które chcemy wysłać. Oczywiście, im większa kwota, tym zazwyczaj dłużej trwa sfinalizowanie transakcji. Im mniejsza kwota, tym zwykle potrzeba mniej czasu. W niektórych przypadkach możliwe jest nawet ustawienie czasu transakcji.

Jak wysyłać płatności w Bitcoin?

Aby wysłać płatność w Bitcoin, potrzebujesz zaawansowanego portfela, który konwertuje wartość transakcji z Bitcoin na euro w czasie rzeczywistym. Podobnie, możesz korzystać z kryptowalut wszędzie tam, gdzie akceptowane są przedpłacone karty kredytowe MasterCard (np. Paypal).

Ponadto, aby móc płacić kryptowalutami, konieczne jest posiadanie niezbędnej kwoty w portfelu. Kupując lub handlując kryptowalutami, należy korzystać wyłącznie z bezpiecznych platform inwestycyjnych.

Wysyłaj Bitcoiny za pomocą Paypal

Aby przelać Bitcoiny do PayPal, należy najpierw sprzedać Bitcoiny, a następnie przelać środki na konto PayPal.

Aby kupić Bitcoiny za pomocą PayPal, na przykład za pośrednictwem eToro, należy wykonać poniższe kroki:

  1. Zaloguj się na swoje konto lub zarejestruj się na platformie. Aby to zrobić, musisz wprowadzić swoje dane osobowe lub zalogować się za pośrednictwem Facebooka lub Gmaila.
  2. Po sprawdzeniu danych zostaniesz poproszony o potwierdzenie tożsamości i miejsca zamieszkania.
  3. Aby dokonać zakupu, wpisz „Bitcoin” w pasku wyszukiwania lub odwiedź bezpośrednio stronę Bitcoin.
  4. Po wejściu na stronę kliknij „invest”. Jeśli chcesz otworzyć zlecenie oczekujące, kliknij „order”. Ta opcja pojawia się nawet wtedy, gdy rynek jest tymczasowo zamknięty.
  5. Następnie wybierz kwotę, którą chcesz kupić i kliknij „deposit”.

Jeśli chcesz kupić Bitcoiny za pomocą PayPal, musisz wybrać PayPal jako metodę płatności.

Czy wysyłanie i otrzymywanie płatności w Bitcoin jest legalne? 

Bitcoin nie jest prawnym środkiem płatniczym uznawanym przez rządy krajowe lub ponadnarodowe, przynajmniej na terenie Polski i Europy, ale może być akceptowany jako płatność w celu uregulowania długu tylko wtedy, gdy sprzedawca/wierzyciel jest skłonny go zaakceptować. Jest to umowa między stronami, na zasadzie dobrowolności.

Portfel BTC

Przepływ Bitcoinów przechowywanych w łańcuchu bloków odbywa się za pośrednictwem portfela. Aby wysyłać i otrzymywać płatności w wirtualnej walucie, konieczne jest otwarcie „konta” kryptowalutowego, cyfrowego portfela, do którego można uzyskać dostęp za pomocą hasła. Ponadto portfel przechowuje klucze publiczne i prywatne, które umożliwiają zarządzanie kryptowalutami.

Jak otrzymywać płatności w Bitcoin

Aby otrzymać płatność, wystarczy podać adres lub kod QR. Nie są wymagane żadne inne informacje, system transferu jest prosty i przejrzysty, choć może zająć kilka minut. Alternatywnie, możesz użyć euro, dolarów lub innych walut fiat, aby kupić Bitcoin bezpośrednio ze stron internetowych.

Wysyłanie Bitcoin: Która sieć jest najtańsza?

Oto lista najlepszych sieci do wysyłania bitcoinów.

PatformaOpłata/koszt 
Bitfinex ● Brak opłat za wpłaty, z wyjątkiem przelewu bankowego.
● Opłaty za wydobycie bitcoinów 0,0004 BTC.
● Prowizje do pobrania między 0% a 2% na podstawie poziomu wolumenu z ostatnich 30 dni.
● Przelewy mają opłatę transakcyjną w wysokości 0,1%.  
Binance Koszt 0,1%, a jeśli wykorzystasz Binance Coin (BNB) możesz obniżyć prowizję nawet o 50%.
KuCoin ● Brak opłat za dokonanie wpłaty.
● Prowizje handlowe są niskie: 0,1%.
● Aby wydobyć Bitcoin, opłata wynosi 0,0005 BTC.  
Coinbase Pro ● Prowizje wynoszą 0,25% dla Takers i 0% dla Makerów. 
● Po podłączeniu do Coinbase nie ma opłat za przelewy między funduszami. 
● Brak opłat za wpłatę lub wypłatę.  

Widzieliśmy, jak przesyłać bitcoiny, jakie są koszty związane z tego typu transakcjami, czasy transferu i wreszcie najlepsze sieci do przesyłania bitcoinów. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o bitcoinach lub innych walutach, zapoznaj się z naszym przewodnikiem poświęconym bitcoinowi oraz sprawdź jak inwestować w kryptowaluty.

Czytaj więcej o:

Szukasz brokera dla Bitcoin?

Minimalny depozyt:

€100.00

Minimalny depozyt:

€200.00

XTB
Minimalny depozyt:

€0.00

* 76% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty
Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Popularne strategie tradingowe
Sposób myślenia związany z aktywną strategią inwestycyjną różni się od długoterminowej strategii „kup i trzymaj” stosowanej przez inwestorów pasywnych lub indeksowych. Aktywni traderzy, w rzeczywistości wierzą, że krótkoterminowe ruchy pomagają w ...