Portfel Binance Smart Chain (BSC) – co to jest i jak go używać?

Co to jest Binance Smart Chain (BSC) portfel? Binance jest największą na świecie giełdą kryptowalutową pod względem dziennego wolumenu obrotu kryptowalutami. Została założona w 2017 roku i jest zarejestrowana na Kajmanach. W tym poście wyjaśnimy czym jest Binance Smart Chain Wallet i jak z niego korzystać.

Co to jest Binance Smart Chain?

Na początek należy wiedzieć, co to jest portfel Binance Chain:

Firma Binance uruchomiła Binance Chain w kwietniu 2019 roku. Jego głównym celem jest ułatwianie szybkiego, zdecentralizowanego handlu. Binance Smart Chain (BSC) to równoległy blockchain do Binance Chain. W przeciwieństwie do Binance Chain, BSC oferuje funkcjonalność inteligentnych kontraktów oraz kompatybilność z Ethereum Virtual Machine (EVM). Dodanie inteligentnych kontraktów do ekosystemu łańcucha Binance Chain pozwoliło zachować jego wysoką przepustowość. Oba łańcuchy w zasadzie współistnieją.

Binance Chain Wallet to oficjalny portfel kryptowalutowy firmy Binance, który umożliwia dostęp do BSC, Binance Chain i Ethereum; dlatego może być używany do przechowywania kryptowalut i dostępu do projektów z różnych blockchainów. Ponadto, Chain Wallet firmy Binance jest obecnie kompatybilny z Chrome, Firefox i Brave.

Konsensus

Dzięki algorytmowi konsensusu Proof-of-Stake, Binance Smart Chain osiąga czasy bloków wynoszące *3 sekundy. Uczestnicy wnoszą stawki BNB, aby stać się walidatorami w ramach Proof of Staked Authority (PoSA). Jeśli zaproponują ważny blok, otrzymają opłaty transakcyjne.

Ponieważ BNB nie ma charakteru inflacyjnego, w przeciwieństwie do wielu protokołów, nie ma dopłat do bloków dla nowo wybitych BNB. W przeciwieństwie do tego, ponieważ zespół Binance regularnie spala monety, podaż BNB zmniejsza się z czasem.

Binance portfel: Czym różni się on od innych portfeli?

Chociaż Binance Chain Wallet jest podobny do innych portfeli opartych na rozszerzeniu, istnieją pewne cechy, które odróżniają go od innych. Na przykład, można łatwo połączyć go z portfelem za pośrednictwem Wallet Direct. Jest to funkcja, która pozwala uniknąć konieczności kopiowania i wklejania adresów podczas przenoszenia aktywów cyfrowych z jednego do drugiego.

Ponadto, można użyć konta Gmail do zarejestrowania nowego portfela za pomocą tKey. Jeśli więc stracisz dostęp do portfela, można go odzyskać za pomocą loginu Gmail, urządzenia Gmail lub konta Gmail.

Czym jest Binance Smart Chain?

Teraz, Binance Smart Chain (BSC) jest inteligentnym kontraktem obsługującym równoległy blockchain dla Binance Chain, który zapewnia platformę bez zezwoleń dla zdecentralizowanych aplikacji (DApps).

Dla wielu osób, podczas gdy BSC oferuje wysoką wydajność ukierunkowaną na aktywny handel kryptowalutami, brakuje jej w dziale programowania. W tym miejscu pojawia się BSC, ponieważ Binance uruchomił Smart Chain, aby zapewnić szybką i tanią alternatywę dla zdecentralizowanego rynku finansowego (DeFi), który ucierpiał z powodu wysokich opłat transakcyjnych Ethereum.

Podobnie, BSC został uruchomiony we wrześniu 2020 r. i charakteryzuje się 5-sekundowym czasem bloku, krzyżowymi transferami aktywów, wsparciem EVM i protokołem konsensusu proof-of-stake authority w celu zapewnienia skalowalności.

Jak uzyskać dostęp do Binance Smart Chain

Najprostszym sposobem na uzyskanie dostępu do ekosystemu BSC jest użycie przeglądarki Trust Wallet DApp; wiodącej na rynku mobilnej przeglądarki DApp, która umożliwia każdemu posiadaczowi smartfona bezpieczny dostęp do DApps i protokołów DeFi w inteligentnym łańcuchu Binance. Możesz pobrać tę przeglądarkę z witryny TrustWallet.

Jak korzystać z Binance Smart Chain?

Aby zrozumieć, jak z niego korzystać, musisz wiedzieć, że:

  • BSC to blockchain stworzony z potrzeby rozszerzenia usług już świadczonych przez Binance Chain blockchain.
  • Jest to usługa równoległa, ale niezależna od łańcucha Binance, który zapewnia inteligentne kontrakty. W porównaniu do Ethereum, Bitcoin czy nawet Binance Chains, jego głównym produktem jest integracja tych inteligentnych kontraktów.
  • BSC obsługuje standard tokenów BEP-20, który wykorzystuje te same funkcje, co Ethereum (ERC-20), podczas gdy Binance Chain obsługuje standard tokenów BEP-2. BEP20 jest przyjaznym dla deweloperów standardem tokenów, który umożliwia każdemu wdrożenie zamiennych monet cyfrowych lub tokenów na BSC.
  • Jego najsilniejszym konkurentem jest Ethereum, z opcjami podobnymi do Binance Smart Chain.
  • Kryptowaluta używana w tych blockchainach to oficjalna waluta Binance: BNB. Jednak istniejące monety mogą być również przekazywane za pośrednictwem zdecentralizowanego portalu.
  • BSC jest blockchainem, który działa całkowicie niezależnie od innych blockchainów.

Binance Smart Chain Opinie

Binance Smart Chain rozszerza funkcjonalność oryginalnego Binance Chain i dołącza do zbioru najnowocześniejszych protokołów zaprojektowanych w celu wypełnienia luki pomiędzy różnymi systemami blockchain.
Mimo że jest jeszcze młodym projektem, BNB staking i kompatybilność z EVM czynią go idealną platformą dla programistów budujących potężne zdecentralizowane aplikacje.

Więcej o:

Szukasz brokera do inwestowania w kryptowaluty? Sprawdź nasze rekomendacje brokerów
XTB
Minimalny depozyt:

€0.00

* 76% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty
Minimalny depozyt:

€100.00

* 76% detalicznych kont CFD traci pieniądze
Minimalny depozyt:

€0.00

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Jak kopać kryptowaluty?
Kopanie kryptowalut, znane także jako mining, jest procesem, w którym komputery rozwiązują skomplikowane zagadki matematyczne, aby dodać nowe bloki do blockchaina i w zamian otrzymują nagrody w postaci kryptowalut. Oto kroki, jak kopać kryptowalut...