Jak działają dywidendy na eToro?

Jak zapewne wiesz, gdy firma osiąga zysk, część z niego może zostać wypłacona akcjonariuszom. Jeśli zastanawiasz się, czy eToro wypłaca dywidendy, odpowiedź brzmi: tak. Oprócz rzeczywistego rynku akcji, eToro umożliwia otrzymywanie dywidend, jeśli handlujesz akcjami, funduszami ETF lub indeksami za pośrednictwem kontraktów CFD. Przyjrzyjmy się zatem wszystkiemu, co musisz wiedzieć o dywidendach eToro.

dywidendy eToro

Czym są akcje i dywidendy?

Zanim zagłębimy się w to, czym są dywidendy na eToro, musimy najpierw wrócić do kilku podstawowych zagadnień, aby zrozumieć, jak działają akcje i czym są dywidendy. Kiedy akcjonariusz kupuje akcję, uzyskuje kilka praw. Jednym z najważniejszych praw jest prawo do udziału w dywidendzie, tj. do udziału w podziale części zysków. Jednak nie wszystkie spółki wypłacają dywidendy. Na przykład spółki technologiczne często wolą inwestować swoje zyski w innowacje niż wypłacać dywidendy.

Jak działają dywidendy na eToro?

Zacznijmy od tego, że eToro wypłaca dywidendy od akcji, funduszy ETF i kontraktów CFD.

Jeśli więc posiadasz pozycję kupna, otrzymasz dywidendę od dostępnego salda, oczywiście po opodatkowaniu. Jeśli masz pozycję sprzedaży, wypłata dywidendy zostanie odjęta od dostępnego salda.

Dywidendy są zazwyczaj wypłacane kwartalnie. Co kwartał spółka ogłasza wartość dywidendy na akcję, wskazując, ile każdy akcjonariusz otrzyma na podstawie liczby posiadanych akcji.

Czym są dywidendy copy trading?

Dywidenda za kopiowanie to kwota, która powstaje, gdy inwestor, którego kopiujesz, wycofuje środki, a proporcjonalna kwota jest wycofywana z Twojej kwoty kopiowania i zwracana do salda Twojego konta.

Innymi słowy, kopiowanie dywidend oznacza, że możesz cieszyć się zyskami kopiowanych inwestorów. Ponadto, jeśli inwestor, którego kopiujesz, doda środki na swój rachunek, otrzymasz powiadomienie, abyś mógł zdecydować, czy chcesz dodać więcej środków do kwoty kopiowanej.

eToro: kiedy wypłacane są dywidendy?

Są one zazwyczaj wypłacane kwartalnie. Dywidendy są automatycznie obliczane jako umorzenia, a następnie dodawane do zysków. Oczywiście, jeśli masz jakieś zobowiązania wobec eToro (np. z tytułu prowizji), pomniejszą one naliczone dywidendy.

Gdzie zobaczyć wypłaty dywidendy?

Jeśli zastanawiasz się, jak wyświetlić wypłaty dywidend na eToro, możesz znaleźć historię wszystkich wypłat dywidend na wyciągu bankowym.

Po otwarciu wyciągu bankowego zobaczysz sekcję Dywidendy, w której znajdziesz wszystkie wypłaty dywidend, uznane lub obciążone, w wybranym okresie. W tej sekcji będziesz mógł zidentyfikować każdą płatność dywidendy według daty płatności, nazwy instrumentu, kodu pozycji, typu aktywów i kodu ISIN.

Teraz każda płatność jest wyświetlana jako kwota netto w USD, wraz z kwotą podatku u źródła, również w USD, oraz zastosowaną stawką.

Należy zwrócić uwagę na następujące kwestie:

  • W przypadku pozycji innych niż CFD dywidendy są wypłacane w dniu płatności wskazanym w kalendarzu.
  • W przypadku pozycji CFD dywidendy są wypłacane w dniu ex-dividend.

Należy również pamiętać, że wyciąg z rachunku eToro jest dostępny na platformie eToro i w aplikacji mobilnej, dzięki czemu można uzyskać do niego dostęp bezpośrednio ze strony internetowej lub aplikacji, w ustawieniach lub w portfelu w opcjach rachunku.

eToro

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

€100.00

Zobacz także jak opodatkowane są dywidendy

Kalendarz dywidend eToro

Kalendarz dywidend eToro odzwierciedla wszystkie istotne dane dotyczące przewidywanych w najbliższej przyszłości dywidend, pokazując daty niewypłacania i wypłacania dywidend, kwotę pieniężną każdej dywidendy na akcję, nazwę spółki i sektor. Akcje dywidendowe są sortowane według kapitalizacji rynkowej i można je wyszukiwać według nazwy spółki, symbolu lub daty, jak w poniższym przykładzie.

eToro: Opodatkowanie dywidend

W Polsce opodatkowanie dywidend uzyskiwanych z USA podlega konkretnym zasadom na mocy umów o unikaniu podwójnego opodatkowania (ang. Double Taxation Treaty) między Polską a Stanami Zjednoczonymi. W zależności od indywidualnych okoliczności, opodatkowanie dywidend może wyglądać następująco:

  1. Stawka podatku źródłowego w USA: W USA dywidendy mogą być opodatkowane przez Internal Revenue Service (IRS) w stosownej stawce podatku źródłowego (30%). Według umowy między państwami, ta stawka może być ograniczona do pewnego poziomu, aby uniknąć podwójnego opodatkowania.
  2. Zasada kredytu podatkowego: Umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania zazwyczaj pozwala obniżyć polski podatek należny od dywidendy o kwotę podatku zapłaconego w USA (z uwzględnieniem ograniczeń określonych w umowie).
  3. Stawka podatku w Polsce: W Polsce dywidendy są zwykle opodatkowane stawką 19%.

Przeczytaj także opinie i recenzję eToro oraz dowiedz się jak handlować z eToro.

Życie z dywidend eToro

Jeśli zastanawiasz się, czy możliwe jest zarabianie na dywidendach z eToro, odpowiedź brzmi: to zależy. Zależy to od wolumenu akcji, wielkości wypłacanej dywidendy, zmienności rynku, na którym inwestujesz oraz oczywiście standardu życia Twojego i Twojej rodziny. To, co z pewnością jest możliwe, to uzyskanie stopy dywidendy, większej lub mniejszej w zależności od sytuacji. Jest to zatem złożony temat i dlatego polecamy nasze przewodniki, aby dowiedzieć się więcej na ten temat:

Często zadawane pytania

W jaki sposób wypłacane są dywidendy na eToro?

Na eToro dywidendy są wypłacane inwestorom posiadającym akcje w Dniu Ustalenia Praw. Wypłaty dywidend są bezpośrednio dopisywane do dostępnego salda inwestora. Jeśli jesteś zainteresowany, możesz przeczytać o tym, jak działają dywidendy tutaj.

Kiedy wypłacana jest dywidenda z akcji?

Data wypłaty dywidendy różni się w zależności od spółki, ale zwykle przypada kilka tygodni po dacie ustalenia prawa do dywidendy. Spółki podają daty wypłaty dywidendy, gdy ogłaszają swoje kwartalne lub roczne zyski.

eToro

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

€100.00

Powiązane artykuły:

*ZRZECZENIE SIĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI: eToro to platforma obejmująca wiele aktywów, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje, jak i handel kontraktami CFD.
Należy pamiętać, że kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy. Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Wyniki osiągnięte w przeszłości nie są wyznacznikiem przyszłych wyników. Przedstawiona historia handlowa jest krótsza niż 5 pełnych lat i może nie być wystarczającą podstawą do podjęcia decyzji inwestycyjnej.
Copy Trading nie jest równoznaczny z doradztwem inwestycyjnym. Wartość inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony.
eToro USA LLC nie oferuje kontraktów CFD, nie składa żadnych oświadczeń i nie ponosi odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści tej publikacji, która została przygotowana przez naszego partnera przy użyciu konkretnych informacji o eToro, które nie są publicznie dostępne.

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Ranking brokerów ETF
Fundusze ETF stają się coraz ważniejszą częścią długoterminowych portfeli inwestorów w Polsce. Niskie prowizje i różnorodność oferty pozwalają im rozszerzyć portfel o niemal każdy rodzaj aktywów. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się, jak kupować ...