eToro vs Binance: Która giełda jest lepsza?

Dzisiaj zajmiemy się jednym z najbardziej potrzebnych porównań – Binance vs eToro. Pierwsza platforma jest scentralizowaną giełdą, na której można kupić praktycznie każdy rodzaj kryptowaluty o względnym znaczeniu, natomiast druga jest jednym z największych market makerów, ale nie oferuje kryptowalut w Polsce. Zatem która giełda jest lepsza?

eToro vs Binance: Cechy

Jak zawsze, zamiast narzucać odpowiedź na to pytanie, rozważymy najpierw ich historię, jak są one regulowane, przejrzystość, prowizje oraz plusy i minusy.

PorównanieBinanceeToro
🧑‍💻 RegulatorCySEC
FCA
ASIC
🪙 Liczba kryptowalut+600brak
💰 Prowizje2% Karta kredytowa/debetowa
0,012-0,1%, pozostałe formy płatności 
1% kosztów zakupu
1% przewidywany koszt sprzedaży
📞 Obsługa klientaWiele języków
Chatbot
21 języków
Chatbot
📲 💻 PlatformaAplikacja mobilna | komputerAplikacja mobilna | komputer
👍 Zalety✅Duża ilość kryptowalut
✅Staking, holding, 
airdropping, lending
✅Intuicyjna platforma handlowa
✅Social trading (Copytrading)
✅Niskie prowizje.
✅Dostęp do innych produktów
👎 Wady❌ Wysokie opłaty za karty kredytowe/debetowe
❌ Brak biura w Polsce
❌ Nie jest regulowany przez
organy państwowe
❌Tylko pozwala na handel dolarami (50 pipsów)
❌ Brak biura obsługi klienta w Polsce
❌Minimalny przelew w wysokości 100$
🧑‍💻 Profil inwestoraPoczątkującyPoczątkujący i doświadczony
Recenzja Binance →Zobacz więcej →

Binance vs eToro: Historia

Historia Binance

Broker Binance został założony w 2017 roku przez Changpeng Zhao, który jest również jego CEO. Jest to platforma wymiany kryptowalut, która pozwala traderom handlować ponad 100 cyfrowymi aktywami, takimi jak między innymi Bitcoin, Ethereum i Binance Coin.

Zobacz także:

Firma z siedzibą w Hongkongu oferuje wiele funkcji, w tym aplikację mobilną, pulpit i interfejs internetowy, a także posiada własny blockchain, Binance Smart Chain, który jest używany do zasilania zdecentralizowanej wymiany Binance.
Z drugiej strony Binance Coin (BNB) jest natywnym tokenem platformy założonej przez Zhao i może być wykorzystany do płacenia prowizji na giełdzie Binance. Pod koniec 2021 roku Binance był giełdą kryptowalutową i platformą handlową o najwyższym 24-godzinnym wolumenie obrotu.

Zobacz także:

Historia eToro

eToro to broker założony w Izraelu w 2007 roku. Powstał on z myślą o demokratyzacji inwestycji finansowych, czyli udostępnieniu ich wszystkim, bez konieczności przechodzenia przez zarządzających funduszami. Osiągnęła ten cel, gdy uruchomiła swój OpenBook i tym samym stała się pierwszą platformą copytradingową i social tradingową.

Zobacz także:

Początkowo eToro oferowało usługi brokerskie z wykorzystaniem platformy technologicznej WebTrader, jednak pojawienie się OpenBooka stanowiło punkt zwrotny w historii brokera. Zaczął zdobywać globalną renomę, a dziś jest największą społecznością social trading (w zasadzie to jest jego najbardziej charakterystyczna cecha).
Dziś jest to jeden z najbardziej znanych brokerów, działający w ponad 140 krajach, a jego platformie zaufało 20 milionów inwestorów.

eToro ogłosiło niedawno wejście na giełdę poprzez formułę SPAC (w rzeczywistości jest notowana na Nasdaq, czyli rynku całkowicie wirtualnym).

Binance vs eToro: Regulacje i bezpieczeństwo

Regulacje Binance

Giełdy kryptowalut nie kwalifikują się do programów ubezpieczenia depozytów, ponieważ nie są instytucjami finansowymi ani oszczędnościowymi. Dlatego ta giełda nie jest regulowana w takim samym sensie jak usługi pośrednictwa finansowego.

Powiedziawszy to, giełdy kryptowalut są pod coraz większą kontrolą regulacyjną. Na przykład w niedawnym ostrzeżeniu konsumenckim brytyjski FCA stwierdził, że żaden podmiot z grupy Binance nie będzie posiadał żadnej formy brytyjskiego zezwolenia, rejestracji lub licencji na prowadzenie jakiejkolwiek działalności regulowanej w Wielkiej Brytanii.

Zobacz także:

 • Najlepsze giełdy kryptowalut

Oznacza to, że nie możemy mieć pełnego zaufania do tych platform, ponieważ nie są one objęte regulacjami żadnego regulatora, a w przypadku wystąpienia problemu, regulator nie będzie w stanie nam pomóc. Mimo to istnieją znaki, które mogą pomóc nam ocenić bezpieczeństwo giełd kryptowalut.

Na przykład Binance jest jedną z platform o największej bazie użytkowników i wolumenie obrotu, więc trudno uwierzyć, że przy 30 milionach użytkowników na całym świecie i 29 milionach odwiedzających, Binance angażowałby się w jakiekolwiek nieetyczne praktyki.

Organ regulacyjny
CySEC (Europa)
FCA (UK)
CNMV (Hiszpania)
SEC (USA)
ASIC (Australia)

Bezpieczeństwo Binance – Czy moje pieniądze są bezpieczne?

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, należy zauważyć, że w większości przypadków giełdy wymiany kryptowalut spotykają się z mniej rygorystycznymi przepisami niż brokerzy. Systemy ochrony inwestorów, takie jak SIPC w USA lub FSCS w Wielkiej Brytanii, nie są dostępne dla inwestorów giełd kryptowalutowych.

Regulacje eToro

Tak, eToro jest regulowany przez:

 • Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC).
 • Financial Conduct Authority (FCA) w Wielkiej Brytanii.
 • Australian Securities and Investments Commission (ASIC).
 • Ponadto jest również nadzorowany (ale nie regulowany) przez CMNV.
Organ regulacyjny
CySEC (Europa)
FCA (UK)
CNMV (Hiszpania)
SEC (USA)
ASIC (Australia)

Bezpieczeństwo eToro – Czy moje pieniądze są bezpieczne?

eToro działa za pomocą trzech podmiotów prawnych i obsługuje klientów w oparciu o ich rezydencję. Jest to ważne, ponieważ podmiot, do którego należysz, określa wysokość ochrony inwestorskiej, jaką otrzymujesz.

 • Obywatele Wielkiej Brytanii mogą otworzyć rachunek w eToro (UK) Limited, a zatem będą chronieni przez FCA. Jeśli eToro stanie się niewypłacalne, klienci eToro UK mogą liczyć na odszkodowanie do maksymalnej kwoty 85 000 GBP gwarantowanej przez Financial Services Compensation Scheme (FSCS).
 • Klienci australijscy są obsługiwani przez eToro AUS Capital Pty Ltd, która jest regulowana przez ASIC, australijski urząd finansowy. ASIC nie zapewnia jednak żadnej obowiązkowej ochrony inwestora za z góry ustaloną kwotę.
 • Pozostali inwestorzy będą mieli swoje rachunki handlowe w eToro (Europe) Limited, który jest regulowany przez cypryjskiego CySEC. Wysokość ochrony inwestycji na eToro Europe wynosi maksymalnie 20 000 euro. Próg ten jest ustalany przez Cypryjski Fundusz Rekompensat dla Inwestorów.

Do prywatnego ubezpieczenia eToro kwalifikują się wszyscy klienci zarejestrowani w powyższych trzech podmiotach. Jest to ubezpieczenie w wysokości £/$/€ 1 000 000 dla gotówki, papierów wartościowych i CFD. Jest ona zapewniona przez Lloyd’s i ma zastosowanie w przypadku niewypłacalności eToro. Niewątpliwie, jest to świetny dodatek, ponieważ nie wszyscy brokerzy zapewniają kolejną warstwę ochrony ponad tą regulacyjną.

System rekompensat eToro

Spójrzmy na poniższą tabelę:

KrajKwota ubezpieczeniaRegulatorFundusz hedgingowy
Wielka Brytania85.000 funtów + 
1M funtów
Financial Conduct Authority (FCA)System rekompensat za usługi finansowe (FSCS) +Lloyd´s
Australia1M USDAustralian Securities and Investments Commission (ASIC)Lloyd’s
Inne kraje20.000€ + 1.000.000€Cypryjski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (CySEC)Fundusz Rekompensat dla Inwestorów (Cypr) +
 Lloyd´s

Oferta eToro vs Binance

Aby rozpocząć inwestowanie w Bitcoin czy inne kryptowaluty, konieczne jest założenie konta na giełdzie, która oferuje kryptowaluty. W tym przypadku wyłącznie Binance oferuje szeroką gamę kryptowalut i metod zarabiania na nich, takich jak holding, staking czy crypto-lending.

Binance kryptowaluty

Binance to giełda kryptowalut z ofertą ponad 600 kryptowalut. Tak więc Binance oferuje dobrą różnorodność altcoinów, w tym, ale nie tylko, Bitcoin, Ethereum, Litecoin i XRP.

 • Bitcoin vs Litecoin
 • Bitcoin vs Ripple

Z drugiej strony, firma z Hongkongu obsługuje również pary fiat-krypto, takie jak EUR/BTC i USD/BTC.

W związku z powyższym jest to jedna z największych giełd pod względem wolumenu, dzięki czemu jest dostępna w ponad 180 krajach. Dodatkowo, aby zapewnić bezpieczeństwo giełdy, podlega ona w swoich działaniach ścisłemu procesowi KYC.

eToro: Czy broker oferuje kryptowaluty?

Jak powszechnie wiadomo, eToro nie oferuje kryptowalut w Polsce, natomiast jest znana z tego, że jest animatorem rynku, który oferuje szeroki zakres handlu różnymi aktywami finansowymi:

 • Akcje
 • ETF-y
 • Forex
 • Surowce
 • Indeksy

Wszystkie krótkie i lewarowane transakcje są wykonywane za pośrednictwem CFD, ale dla długich i nielewarowanych transakcji, kupowane są rzeczywiste aktywa.

eToro

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

€100.00

Binance czy eToro: Opłaty

Opłaty Binance

W tym przypadku Binance jest giełdą, która jak prawie wszystkie giełdy posiada dwa rodzaje opłat:

Binance Opłaty
Opłaty transakcyjneWystępują podczas handlu. Najczęściej są to prowizje albo spready.
NatychmiastowyOznacza to modelowy scenariusz, w którym kupujemy monetę bezpośrednio, na przykład za pomocą karty kredytowej. Tak więc opłaty handlowe za natychmiastowy zakup na Binance wynoszą 1,8% transakcji. Oznacza to, że na transakcji kupna Bitcoinów za 2000 euro, Binance naliczyłoby 40 euro opłat.
Non-instant purchaseOznacza to scenariusz, w którym najpierw wpłacamy depozyt w walucie fiat (USD, EUR, itp.), a następnie zamieniamy go na kryptowaluty. Jeśli chodzi o opłaty transakcyjne za zakupy inne niż natychmiastowe, Binance pobiera dość niskie opłaty, wynoszące od 0,012% do 0,1% transakcji.
Opłaty niehandloweBinance nie pobiera opłaty za brak aktywności ani żadnych opłat za zarządzanie kontem. Nie ma opłat za wpłaty, chyba że wpłacasz za pomocą karty kredytowej/debetowej. Po stronie minusów nie ma opcji darmowej wypłaty dostępnej w walutach fiat, ale do tego dojdziemy później.

Opłaty eToro

W przypadku wszystkich aktywów, obrót akcjami i realnymi ETF-ami jest bezpłatny, a w przypadku CFD na kryptowaluty (transakcje krótkie i z wykorzystaniem dźwigni) dodatkowo obowiązuje spread od ceny notowanej danego aktywa. Dodatkowo, inwestor musi wziąć pod uwagę premię overnight za każdy dzień, w którym pozycja pozostaje otwarta.

W każdym razie, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o opłatach i prowizjach eToro na pozostałych aktywach, możesz przeczytać: eToro Opinie.

Opłaty niehandlowe są również omówione w dalszej części artykułu.

eToro vs Binance: Wpłaty i wypłaty

Binance: Wpłaty i wypłaty

Ogólnie rzecz biorąc, Binance nie pobiera opłaty za depozyt. Przelewy SWIFT, Wire, SEPA oraz depozyty BTC i ETH są dostępne całkowicie za darmo. Wpłaty ACH i korzystanie z e-portfeli nie są obsługiwane.

Jednak w przypadku wpłaty za pośrednictwem konta bankowego, Binance pobiera opłatę w wysokości 1,8%, jeśli wpłacasz pieniądze fiat za pomocą karty kredytowej/debetowej.

Wypłaty Binance

W Binance nie ma dostępnej opcji darmowej wypłaty.

Ponadto wypłata gotowej kwoty może trwać do pięciu dni roboczych, w zależności od wybranej metody.

W poniższej tabeli możemy zobaczyć opłaty w zależności od typu wypłaty Binance.

Rodzaj wpłaty
ACH ❌
SWIFT$30
Przelew ❌
SEPA0,8€
Karta kredytowa/debetowa1%
Portfel własny ❌
Wypłata BTC0,000011
Wypłata ETH0,00022

eToro: Wpłaty

Nie ma opłaty za zdeponowanie środków w eToro, jest to usługa bezpłatna, jednak istnieje minimalna opłata za pierwszy depozyt, która różni się w zależności od kraju zgodnie z poniższą tabelą.

KrajeMinimalna wpłata
Stany Zjednoczone, Zjednoczone Królestwo$50
Australia, Austria, Belgia, Bułgaria, Cypr, Chorwacja, Dania, Niemcy, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Wielka Brytania, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Estonia, Filipiny, Finlandia, Francja, Grecja, Węgry, Indonezja, Irlandia, Włochy, Łotwa, Liechtenstein, Luksemburg, 
Malezja, Malta, Monako, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Czechy, Singapur, Szwecja, Szwajcaria, Tajwan, Tajlandia, Watykan, Wietnam
$100
Wszystkie inne kwalifikujące się kraje$200
Kajmany, Polinezja Francuska, Gibraltar, Islandia, Wyspa Man, Wyspa Jersey, Kuwejt, Litwa, Wyspa Reunion$1,000
Izrael$10,000

Z drugiej strony, co do sposobów deponowania środków:

 • Wszystkie depozyty przelewem muszą wynosić co najmniej 500 dolarów.
 • Przy rejestracji konta firmowego wymagany jest minimalny pierwszy depozyt w wysokości 10 000 USD.

eToro

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

€100.00

eToro: Wypłaty

Aby wypłacić środki z eToro, musisz mieć zweryfikowane konto, więc jeśli zamierzasz handlować regularnie, byłoby idealnie zweryfikować swoje konto wkrótce po rozpoczęciu korzystania z niego.

eToro zawsze pobiera opłatę za wypłatę w wysokości 5$, przy wypłacie minimum 30$/wypłatę. A w przypadku nieaktywnego konta, eToro pobiera opłatę w wysokości 10$ miesięcznie, począwszy od roku nieaktywności konta. Konto uważa się za aktywne już przez samo zalogowanie się.

Binance vs eToro: Obsługa klienta

Obsługa klienta Binance

Binance ma czat na żywo, więc możesz się z nimi komunikować 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, ale problem polega na tym, że jest to jedyna opcja.

Na czat można dostać się na dwa sposoby:

 • Najłatwiej jest użyć żółtej ikony czatu w prawym dolnym rogu.
 • Alternatywnie, na dole wszystkich stron w zakładce „Kontakt” znajdziesz link „Wyślij zapytanie”, który po kliknięciu przeniesie Cię do funkcji czatu.

Dlatego najrozsądniej jest najpierw porozmawiać z chatbotem, sprawdzić czy chatbot na podstawie swoich predefiniowanych odpowiedzi jest w stanie rozwiązać nasze problemy, jeśli nie, chatbot Binance zaoferuje możliwość kontynuowania z agentem.

eToro: Obsługa klienta

Obsługa klienta eToro jest dostępna we wszystkich 21 językach, w których oferowana jest internetowa i mobilna platforma handlowa.

Należy również dodać, że każdy trader może uzyskać dostęp do ich centrum pomocy za pośrednictwem platformy handlowej. Z tej strony można znaleźć obszerny dział szkoleń.

Jednak kontakt z obsługą klienta eToro może być zniechęcającym zadaniem, ponieważ wymaga rejestracji w systemie biletowym za pośrednictwem ich własnej strony internetowej. Chociaż odpowiedź otrzymujemy zazwyczaj w ciągu 48 godzin, nietrudno znaleźć recenzje użytkowników wskazujące, że eToro potrzebowało 14 dni, aby odpowiedzieć na pytania.

Czat na żywo jest obecnie dostępny tylko dla członków klubu. Problem w tym, że aby zakwalifikować się do grona członków eToro Silver Club, wymagane jest posiadanie minimum 5000 dolarów środków na koncie.

Opinie eToro vs Binance: która giełda lepsza?

Przede wszystkim należy zauważyć, że eToro, choć może pełnić funkcje giełdy, nie jest giełdą, a brokerem, a konkretnie animatorem rynku, podczas gdy Binance to klasyczna scentralizowana giełda kryptowalutowa.

Warto zatem zauważyć, że żaden z brokerów nie ma biura w Polsce, jednak tylko eToro jest odpowiednio notyfikowane przez KNF, podczas gdy Binance, jako giełda kryptowalut, nie musi przechodzić przez te wszystkie filtry, chociaż posiada własny proces weryfikacji. Obaj brokerzy są dostępni w języku polskim w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, i oferują chatbot, który jest dostępny 24/7.

W każdym razie jedną z największych różnic jest to, że dzięki funkcji handlu społecznościowego eToro możesz kopiować portfel najlepszych traderów na platformie i zwiększać swoje zyski po prostu replikując model handlowy innych odnoszących sukcesy traderów. 

W tym sensie rozwój technologiczny platformy eToro jest ogromny. Z drugiej strony na Binance wymagane jest bardziej aktywne (handel) lub bardziej pasywne (staking) zarządzanie, ale w obu przypadkach wymagany będzie większy wysiłek w zakresie osobistego czasu i znajomości aktywów.

Jeśli chodzi o prowizje, to choć obaj brokerzy specjalizują się w niskich prowizjach, Binance oferuje atrakcyjniejsze prowizje, pod warunkiem jednak, że unikasz wpłat i wypłat za pośrednictwem kart kredytowych/debetowych powiązanych z Twoim kontem bankowym. Z drugiej strony, na eToro musisz zapłacić opłaty za wypłatę, a kursy wymiany mogą być nieco wyższe.

Jednak jeśli chodzi o ofertę produktów finansowych, eToro oferuje szerszy zakres aktywów, w tym akcje, fundusze ETF, waluty, natomiast jeśli chcesz inwestować w kryptowaluty, Binance jest giełdą, która oferuje największą liczbę kryptowalut z ponad 600 cyfrowymi aktywami, a także największą liczbę par walutowych fiat/krypto.

Krótko mówiąc, Binance jest giełdą skoncentrowaną na handlu kryptowalutami, podczas gdy eToro jest wielofunkcyjnym brokerem rynkowym, ale obaj zdemokratyzowali inwestowanie do tego stopnia, że ​​stało się ono dostępne dla każdego zainteresowanego tymi aktywami.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o eToro, polecamy:

Binance vs eToro: zalety i wady

👍 Zalety Binance 👍 Zalety eToro
Duża ilość krypto-aktywów.Handel społecznościowy.
Intuicyjna platforma.Niskie opłaty.
Dostęp do innych produktów.
👎 Wady Binance👎 Wady eToro
Wysokie opłaty za karty kredytowe/debetoweUmożliwia handel tylko dolarami (50 pipsów).
Bez biur w Polsce.Bez biur w Polsce.
Nieregulowany przez organy państwowe.Minimalny depozyt 100 $.

Nadal nie wiesz, gdzie kupić lub przechowywać swoje kryptowaluty? Polecamy:

Często zadawane pytania o eToro i Binance

Jakie są koszty eToro?

Opłaty niehandlowe eToro to:
– Minimalny depozyt (50 USD)
– Opłata za brak aktywności (10 USD)
– Opłata za wypłatę (5 USD)

Ile kryptowalut ma Binance?

Binance oferuje ponad 600 kryptowalut, a także obsługuje pary fiat-krypto, takie jak EUR/BTC i USD/BTC. To czyni ją jedną z największych giełd pod względem wolumenu i dostępną w ponad 180 krajach .

Ile kryptowalut ma eToro?

Aktualnie, eToro nie oferuje handlu kryptowalutami w Polsce. W związku z tym, ilość kryptowalut oferowanych przez eToro nie ma znaczenia dla polskich użytkowników, ponieważ nie mają oni dostępu do tych produktów na tej platformie.

*ZRZECZENIE SIĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI: eToro to platforma obejmująca wiele aktywów, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje, jak i handel kontraktami CFD.
Należy pamiętać, że kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy. Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Wyniki osiągnięte w przeszłości nie są wyznacznikiem przyszłych wyników. Przedstawiona historia handlowa jest krótsza niż 5 pełnych lat i może nie być wystarczającą podstawą do podjęcia decyzji inwestycyjnej.
Copy Trading nie jest równoznaczny z doradztwem inwestycyjnym. Wartość inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony.
eToro USA LLC nie oferuje kontraktów CFD, nie składa żadnych oświadczeń i nie ponosi odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści tej publikacji, która została przygotowana przez naszego partnera przy użyciu konkretnych informacji o eToro, które nie są publicznie dostępne.

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły