Coinbase vs. Binance

Binance czy Coinbase? Potrzebujesz platformy transakcyjnej, ale nie masz zielonego pojęcia, która z nich jest dla Ciebie najlepsza?

Jest to kluczowy wybór, zarówno dla tych, którzy chcą zacząć, jak i dla tych, którzy nie są zaznajomieni z handlem i chcą nabrać wprawy. Każda platforma ma swoją własną funkcjonalność i cechy, w zależności od rodzaju przedsiębiorcy, do którego się odnoszą.

Dziś przyjrzyjmy się wspólnie dwóm największym platformom dedykowanym do wymiany kryptowalut: Coinbase vs. Binance.

coinbase binance

Coinbase vs. Binance

COINBASE

Jeśli kiedykolwiek byłeś choć trochę zainteresowany światem giełd kryptowalutowych, prawdopodobnie, natknąłeś się na internetowego brokera handlowego o nazwie Coinbase. Praktycznie niemożliwe jest zignorowanie jego istnienia, ponieważ firma Coinbase jest jedną z najbardziej znanych giełd kryptowalutowych na świecie. 

Coinbase

7.75/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA, Kanada, Azja

Zarabiaj do 31 USD w kryptowalutach.

Jest to jedna z trzech największych giełd kryptowalutowych na świecie.

Łatwa w użyciu aplikacja mobilna Coinbase, dostępna dla systemów Android i iOS.

Minimalny depozyt:

€2.00

Ale aby zrozumieć, czy firma ta jest godna zaufania, musimy poznać ją lepiej:

Coinbase został założony w czerwcu 2012 roku przez byłego inżyniera Briana Armstronga i Freda Ehrsam. Był on początkowo stworzonu w ramach akceleratora start-upów o nazwie Ycombinator (który istnieje do dziś). 

Pierwsza regulowana giełda kryptowalutowa otwarta przez Coinbase miała miejsce w styczniu 2015 roku, w Stanach Zjednoczonych. Od tego czasu obsłużyła ponad 13 milionów klientów i obróciła ponad 50 miliardami dolarów, stając się jedną z największych giełd kryptowalutowych na świecie. Co więcej, pod koniec 2017 roku jej aplikacja stała się najchętniej pobieraną w App Store.

Od momentu powstania do dnia dzisiejszego zebrał ponad 540 milionów dolarów od firm venture capital. Aby wymienić tylko kilka: The NYSE, Rabbit Capital, Andreessen Horowitz i kilka innych firm.

Na dzień dzisiejszy, Coinbase jest dostępny w 102 krajach w Afryce, Azji, Australii, Europie, Ameryce Północnej i Południowej. Jednak dostępność usługi różni się w zależności od kraju. Kraje europejskie mogą korzystać z Coinbase do kupowania i sprzedawania kryptowalut. Z kolei osoby w większości krajów afrykańskich i azjatyckich mogą korzystać tylko z funkcji konwersji Coinbase.

Swoją sławę zawdzięcza przede wszystkim łatwemu w obsłudze i intuicyjnemu interfejsowi, konkurencyjnym opłatom transakcyjnym, ogromnej dostępności na całym świecie oraz ofercie popularnych kryptowalut.

Coinbase kryptowaluty

 • Bitcoin (B T C)
 • Basic Attention Token (B A T)
 • Bitcoin Cash (B C H)
 • Dai (D A I)
 • EOS (E O S)
 • Ethereum (E T H)
 • Ethereum Classic (E T C)
 • Chainlink (L I N K)
 • Litecoin (L T C)
 • Augur (R E P)
 • USD Coin (U S D C)
 • Stellar Lumens (X L M)
 • Ripple (X R P)
 • Zcash (Z EC)
 • 0x (Z R X)

BINANCE

Nawet w przypadku Binance, należy poznać jego historię i niektóre osiągnięcia, aby uzyskać ogólny obraz platformy.

Binance pochodzi z Chin i jest stosunkowo młodszy niż Coinbase. Został założony 3 lata później, w 2017 roku przez dewelopera, który był częścią zespołu Blockchain.com, o nazwie Changpeng Zhao. 

Binance do dziś jest jedną z najważniejszych giełd kryptowalutowych na świecie. Właściwie stało się tak już kilka miesięcy po premierze. Binance zdołał się wyróżnić dzięki kilku innowacyjnym pomysłom podczas historycznej hossy na kryptowalutach w 2017 roku.

Kolejne wielkie osiągnięcie zostało osiągnięte na początku 2018 roku. Binance stał się platformą o największym wolumenie obrotów wśród giełd kryptowalutowych (1,3 mld USD).

Zobacz także:

 • Binance Opinie

Do tej pory Binance działa w 120 różnych krajach na całym świecie.

Binance posiada kilka usług, skierowanych głównie do traderów. Podobnie jak w przypadku Coinbase, Binance ma również kilka platform, które zaspokajają różne usługi. Jest on podzielony na 3 platformy:

 • Główną platformą jest Binance.com, gdzie można przechowywać i handlować kryptowalutami;
 • Binance posiada również platformę do zarządzania, odbierania i wysyłania Bitcoin. Nazywa się Trust Wallet i jest to w zasadzie portfel Binance.
 • Wreszcie, istnieje zdecentralizowana giełda Binance, zwana Binance Dex. Ten ostatni pozwala użytkownikom logować się bezpośrednio za pomocą własnego portfela, do którego posiadają klucze prywatne.

Coinbase vs. Binance opinie

COINBASE OPINIE – CECHY COINBASE

Czy możemy więc wywnioskować, co jest głównym celem Coinbase?

Tak, i jest to dość oczywiste: ułatwić i zabezpieczyć kupno, zarządzanie i handel kryptowalutami.

Bezpieczeństwo

Właśnie dlatego jego główne cechy to przyjazny dla użytkownika interfejs i bezpieczeństwo, w którym to obszarze jest doskonały.

W rzeczywistości Coinbase jest jedną z najbezpieczniejszych platform na świecie do kupowania kryptowalut. Prawie wszystkie fundusze kryptowalutowe są podzielone na portfele, których kopie zapasowe są rozproszone po całym świecie i chronione w bezpiecznych skarbcach, dzięki czemu są niedostępne dla każdej złośliwej osoby, która chce skompromitować wymianę.

Środki osób korzystających z Coinbase są więc bezpieczne. Są one objęte polisą ubezpieczeniową platformy, która w pełni pokrywa wszelkie straty klientów wynikające z wewnętrznych ataków. 

Jednakże, odpowiedzialnością użytkownika jest wybranie hasła, które jest trudne do kompromitacji i zachowanie wszystkich poświadczeń dostępu do Coinbase i jego usług pod kontrolą.

Coinbase

7.75/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA, Kanada, Azja

Zarabiaj do 31 USD w kryptowalutach.

Jest to jedna z trzech największych giełd kryptowalutowych na świecie.

Łatwa w użyciu aplikacja mobilna Coinbase, dostępna dla systemów Android i iOS.

Minimalny depozyt:

€2.00

Cechy platformy

Inną bardzo ważną cechą platformy Coinbase jest jej kompletność; w rzeczywistości, aby zaspokoić wszystkie potrzeby swoich klientów, wydała 4 platformy, z różnymi celami i funkcjami:

 • Mamy główną platformę, zwaną Coinbase Consumer, która pozwala na zakup kryptowalut za pomocą przelewu bankowego lub karty kredytowej. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, ta ostatnia wyróżnia się przede wszystkim łatwością kupowania kryptowalut z natychmiastową i realną usługą.
 •  Następnie mamy dedykowaną platformę transakcyjną, zwaną Coinbase Pro. Zapewnia narzędzia dla bardziej doświadczonych użytkowników, z bardzo niskimi spreadami i zerowymi prowizjami;
 • Aby bezpiecznie przechowywać swoje kryptowaluty, mamy Coinbase Wallet oraz wyodrębnione klucze każdej z kryptowalut w ramach portfela;
 • Aby wydać kryptowaluty, które otrzymujesz na Coinbase, mamy kartę kredytową z możliwością doładowania o nazwie Coinbase Card. Możemy ubiegać się o nią poprzez aplikację telefoniczną.

Coinbase prowizje

Prowizje i koszty, z którymi będziesz musiał się zmierzyć podczas handlu z giełdami mogą mieć ogromny wpływ na wynik Twoich transakcji. 

Dobra wiadomość jest taka, że Coinbase jest jedną z najlepszych giełd na świecie, jeśli chodzi o prowizje!

Ale przejdźmy do szczegółów, aby lepiej zrozumieć, dlaczego jest to tak wygodne, a przede wszystkim, aby zobaczyć konkretnie, jakie prowizje i koszty napotkasz, jeśli wybierzesz Coinbase do swojej działalności handlowej.

Jak już wcześniej ustaliliśmy, aby dokonać zakupu kryptowalut na tej platformie i je przechowywać, możemy skorzystać z portfela, do którego wpłacamy waluty po ich zakupie. Najlepszą częścią tego cyfrowego portfela jest to, że jest on darmowy!

W rzeczywistości, Coinbase zapewnia portfel w dolarach bez żadnych dodatkowych opłat. Nie zostaniesz obciążony za przeniesienie kryptowaluty z jednego portfela Coinbase do drugiego.

Tak więc pierwsze prowizje, z jakimi przyjdzie Ci się zmierzyć, dotyczą kupna i sprzedaży kryptowalut i mogą być stałe lub zmienne:

Stałe prowizje wynoszą: 0,99 € dla transakcji o wartości 10 € (lub mniej). 1,49 € dla transakcji o wartości od 10 € do 25 €, 1,99 € dla transakcji o wartości od 25 € do 50 € oraz 2,99 € dla transakcji o wartości od 50 € do 200 €.

Prowizje zmienne są następujące 1,49% dla płatności „standardowych”, 3,99% dla płatności natychmiastowych i 0,15 euro dla przelewów bankowych.

Coinbase pobiera spread w wysokości 0,50 punktu procentowego za kupno i sprzedaż kryptowalut.

To były główne cechy, które wyróżniają platformę Coinbase, Mamy nadzieję, że będą one przydatne przy wyborze platformy, która najlepiej pasuje do Twoich potrzeb.

BINANCE OPINIE- CECHY BINANCE

Bezpieczeństwo

Na poziomie bezpieczeństwa, Coinbase i Binance są na równi. W obu przypadkach jest on bardzo wysoki, co wynika z faktu, że prawie wszystkie kryptowaluty posiadane przez tych ostatnich są przechowywane w niedostępnych portfelach offline, a ich kopie zapasowe są chronione w bezpiecznych miejscach.

Ponownie, 10% środków zebranych z prowizji jest przechowywanych w celu zrekompensowania klientom strat w przypadku, gdyby coś niefortunnego stało się z ich portfelami lub gdyby firma doświadczyła wewnętrznego ataku kosztem kont klientów.

Tak więc ponownie, poziomy bezpieczeństwa są doskonałe, a otwarcie konta na tej platformie ma zero ryzyka.

Binance Kryptowaluty

To, co wyróżnia Binance, to 200 altcoinów, 5 stablecoinów i ponad 500 par handlowych. Są to główne kryptowaluty dostępne na stronie:

Prowizje Binance

Ponownie, dobrą wiadomością jest to, że za wpłatę nie jest pobierana żadna prowizja, jest ona darmowa. Podobnie jak nie będziesz obciążany stałymi opłatami za otwarcie konta.

Jeśli chodzi o prowizje na binance, to każda transakcja ma standardową opłatę w wysokości 0,1% (jeśli nie korzystasz z Binance Coin), natomiast przy wypłacie stosowana jest inna prowizja dla każdej kryptowaluty (oczywiście możesz sprawdzić procent każdej z nich na stronie brokera).

Bardzo charakterystycznym szczegółem jest możliwość obniżenia prowizji w zależności od poziomu zaawansowania użytkownika. Genialny ruch zarówno dla firmy, która zaprasza więcej osób do większej aktywności, jak i dla najbardziej regularnych traderów, którzy przemieszczają duże ilości kryptowalut, obniżenie prowizji jest naprawdę przydatne.

Wracając na chwilę do dyskusji, którą mieliśmy wcześniej z Coinbase, i robiąc analogię z tą platformą, miała ona spread na zakupach kryptowalut na poziomie 0,5%, co okazuje się być połową stawki spreadu na Binance. Czy zatem Coinbase jest tańszy pod tym względem? To zależy, ponieważ Coinbase pobiera również prowizję w wysokości 3,99%, która jest dwukrotnie wyższa od stawki na Binance. To od Ciebie zależy, który z nich jest tańszy.

Jedną małą sprawą (poza dyskusją o handlu), która może być otwarta na korzyść strony, i którą należy mieć na uwadze przy wyborze, są szlachetne cele, na które Binance zbiera fundusze, zwykle na pomoc ludziom w potrzebie (jak w przypadku kampanii #CryptoAgainstCovid).

WNIOSEK Binance vs Coinbase

Podsumowując to, co powiedzieliśmy: Coinbase i Binance są znanymi na całym świecie platformami o wysokim poziomie bezpieczeństwa, mają różne rodzaje opłat i kosztów, różne produkty, aktywa i kryptowaluty oraz zaspokajają potrzeby klientów o różnych potrzebach. 

Wysokie bezpieczeństwo
Przelew portfela i kryptowalut za darmo Różne platformy na każdą potrzebę
Wysokie bezpieczeństwo Bez opłat za depozyt i otwarcie konta200 altcoinów, 5 stablecoinów i ponad 500 par handlowych

Być może Coinbase jest najbardziej odpowiedni dla początkujących, dla tych, którzy chcą zacząć i nie mają dużego doświadczenia, ze względu na jego skrajną prostotę w interfejsie, a także dla różnych platform, które zapewnia. 

Coinbase

7.75/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA, Kanada, Azja

Zarabiaj do 31 USD w kryptowalutach.

Jest to jedna z trzech największych giełd kryptowalutowych na świecie.

Łatwa w użyciu aplikacja mobilna Coinbase, dostępna dla systemów Android i iOS.

Minimalny depozyt:

€2.00

Binance zamiast tego jest bardziej odpowiedni dla tych, którzy mają trochę doświadczenia, ze względu na niektóre z jego zaawansowanych funkcji.

Ale obydwie platformy są dobre pod wieloma względami i nadają się do rozpoczęcia od podstaw.

Teraz, gdy przyjrzałeś się różnym cechom tych dwóch platform wymiany kryptowalut, jeśli nie byłeś pewien, którą z nich wybrać, masz teraz o wiele więcej informacji, aby dokonać bardziej trafnego wyboru w zależności od swoich potrzeb.

Czytaj więcej o:

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Gdzie i jak inwestować w Bitcoin
W 2023 r. Bitcoin odbił się od poziomu około 15 000 EUR do nieco ponad 40 000 EUR. Co więcej, sytuacja ta miała miejsce na tle inflacji i niepewności na rynkach, dlatego też wielu nadal twierdzi, że kryptowaluta funkcjonuje jako bezpieczne aktywo,...