Strategia Strangle: long i short

Strategia Strangle jest operacją kupna lub sprzedaży z premią netto skonstruowaną poprzez sprzedaż lub kupno opcji Put i Call, z różnymi cenami wykonania, ale tą samą datą wygaśnięcia. W tym artykule przyjrzymy się strategii Strangle z opcjami.

Strategia Strangle z opcjami

Strategia Strangle jest rozwiązaniem dla inwestora opcyjnego, który chce sobie radzić w sytuacjach wysokiej lub niskiej zmienności aktywa bazowego.

W tym artykule skupimy się na zobrazowaniu działania tej strategii oraz ryzyka związanego z jej zastosowaniem. W zasadzie, Strangle jest strategią opcyjną, która pozwala generować zyski w obecności dużego ruchu cenowego aktywa bazowego lub stagnacji rynkowej. Long strangle pozwala zyskać, gdy cena aktywa bazowego wzrasta lub spada znacząco, podczas gdy short strangle jest opłacalne, gdy cena aktywa bazowego gdy cena aktywa bazowego ledwo porusza się ze swojego punktu.

Kiedy używamy Short StrangleKiedy używamy Long Strangle
Inwestorzy ustawiają short strangle, gdy oczekują niewielkiego ruchu w aktywach bazowych.Long strangle jest tworzony, gdy inwestor oczekuje dużego ruchu cenowego, ale nie jest pewien, czy cena pójdzie w dół czy w górę.

Strategia Strangle: długa i krótka

Strategia Strangle można podzielić na long i short (długą i krótką).

strangle short
Short Strangle
strangle long
Long Strangle

Strategia Short Strangle

Jeśli inwestor decyduje się na short strangle, strategia ta polega na jednoczesnej sprzedaży opcji put out-of-the-money oraz opcji call out-of-the-money.

Takie podejście charakteryzuje się neutralnością pozycji i ograniczonym potencjałem zysku. Strategia short strangle pozwala na osiągnięcie zysku, kiedy cena instrumentu bazowego pozostaje w wąskim przedziale pomiędzy punktami breakeven. Maksymalny zysk to różnica pomiędzy premią netto otrzymaną za sprzedaż dwóch opcji a kosztami transakcyjnymi.

Strategia Long Strangle

W tym przypadku inwestor decyduje się na jednoczesny zakup opcji kupna i opcji sprzedaży. Warunkiem wykonania opcji call jest to, że cena rynkowa aktywa bazowego jest wyższa niż cena wykonania, natomiast opcja put zostanie wykonana tylko wtedy, gdy cena rynkowa aktywa bazowego spadnie poniżej ceny wykonania.

Ta strategia inwestycyjna oferuje bardzo wysoki potencjał zysku, ponieważ opcja call może prowadzić do nieograniczonego zysku w przypadku wzrostu ceny aktywa bazowego, natomiast opcja put może generować zysk w przypadku spadku ceny aktywa bazowego. Ryzyko związane z tą transakcją jest ograniczone do sumy premii zapłaconych za zakup obu opcji.

Przeczytaj więcej:

Jakie są plusy i minusy stosowania tej strategii?

ZaletyWady
Zaletą short strangle jest to, że inwestor osiąga zysk nawet wtedy, gdy cena aktywa bazowego pozostaje bez zmian w bilansie.Czas gra przeciwko long strangle. Rzeczywiście, w miarę zbliżania się terminu wygaśnięcia, wartość czasowa premii opcyjnej będzie maleć.
Przy strategii long strangle inwestor korzysta zarówno z rosnących, jak i spadających cen. Korzyści z long strangle są teoretycznie nieograniczone przy stosunkowo niewielkiej inwestycji.Aby zamknąć długi strangle z zyskiem, cena aktywów bazowych będzie musiała przejść znaczący ruch.

Szukasz brokera? Sprawdź nasze polecenia

Minimalny depozyt:

€100.00

* 76% detalicznych kont CFD traci pieniądze
XTB
Minimalny depozyt:

€0.00

* 76% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty
Minimalny depozyt:

€0.00

Zobacz także:

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Handel Futures (kontraktami terminowymi)
W tym artykule postaramy się szczegółowo wyjaśnić, czym jest rynek kontraktów futures i jak działa handel futures, a także jakie są możliwości dla inwestorów i jak można postawić pierwsze kroki na tych złożonych finansowych instrumentach pochodnyc...