Kim jest Cathie Wood i co to jest Ark Invest?

Cathie Wood jest gwiazdą giełdową i założycielką ARK Invest, która inwestuje w innowacje, takie jak samojezdne samochody i genomika. Po latach pracy w innych firmach inwestycyjnych stworzyła ARK w 2014 r. z zamiarem stworzenia aktywnych portfeli akcji w formacie ETF.

Cathie Wood

Cathie Wood

Jej wiodący fundusz, Ark Innovation Fund, z aktywami o wartości 23 miliardów dolarów, osiągnął średni roczny zwrot w wysokości prawie 45% w ciągu ostatnich pięciu lat.
Wood studiowała ekonomię na USC pod kierunkiem Arta Laffera, wynalazcy krzywej Laffera, która teoretyzuje związek między stawkami podatkowymi a przychodami podatkowymi.
Wood jest jednym z największych zwolenników Tesli Elona Muska. Przewiduje, że firma produkująca samochody elektryczne zostanie pewnego dnia wyceniona na ponad 3 biliony dolarów.

Została nazwana nową gwiazdą Wall Street i jest szeroko cytowana na wszystkich blogach, kanałach i artykułach dotyczących finansów, giełdy i handlu. Dzięki skutecznemu zarządzaniu funduszami jej najpopularniejszym funduszem jest Ark Disruptive Innovation ETF, z którym osiągnęła 152% zysku w 2020 roku.

Co to jest ARK Invest?

Jest to firma zarządzająca inwestycjami, stworzona przez Catherine Wood w 2014 roku. Firma ta charakteryzuje się unikalną strategią opartą na wykorzystywaniu przełomowych innowacji, polegających na nowych technologiach.

Filozofia inwestycyjna tej firmy opiera się na założeniu, że istnieją pewne firmy, które z impetem wkraczają w przyszłość i zmieniają świat (nowa rewolucja technologiczna).

Firmy te są liderami rynku i przynoszą korzyści inwestorom. Ark Invest projektuje tematyczne fundusze ETF, które opierają się na nieco innych strategiach niż te tradycyjne. Ich analiza nie opiera się na danych finansowych, ale na technologii (analitycy są ekspertami w odpowiednich sektorach).

Ten rodzaj inwestycji wymaga dynamicznego podejścia, a dane ekonomiczne są jedynie dodatkiem.

W styczniu 2021 r. ARK Investment Management stał się jednym z 10 największych emitentów ETF na giełdzie, z 5,5 mld USD, ze względu na bardzo wysoki popyt na ten fundusz ze strony zainteresowanych firm.

Do chwili obecnej jego AUM wynosi około 6,7 mld USD.

Catherine Wood, jako CIO ARK Invest, jest odpowiedzialna za zrozumienie, zarządzanie i monitorowanie portfela aktywów ARK. Projektuje strategie wzrostu, które obejmują dogłębną analizę rynku. A co za tym idzie, rozpoznaje i unika ryzyka.

Portfolio Cathie Wood

Rozwiązania inwestycyjne oferowane przez ARK Invest są klasyfikowane według strategii inwestycyjnej:

  • Disruptive Innovation.
  • Internet nowej generacji.
  • Rewolucja genomiczna.
  • Technologia autonomiczna i robotyka.
  • Mobilność jako usługa.
  • Eksploracja kosmosu.
  • Innowacje fintech.
  • Druk 3D.
  • Innowacje z Izraela.
  • Kryptowaluty.

Portfolio Cathie Wood jest bardzo szerokie; dlatego przedstawimy Ci niektóre z inwestycji Cathie Wood Ark.

cathie wood net worth
Cathie Wood Portfolio

Cathie Wood i Tesla

Kiedy Elon Musk ogłosił w 2018 r., że rozważa przekształcenie Tesli w spółkę prywatną, Wood wysłała list do szefa Tesli, przekonując E. Muska do utrzymania spółki na giełdzie, ponieważ Wood wierzyła, że wycena Tesli osiągnie 4000 USD. Do 2020 r. jej przewidywania się sprawdziły i obecnie zaczynają przynosić zyski. Począwszy od stycznia z wartością 90USD/akcję do stycznia 2021 r., akcje Tesli osiągnęły cenę 880 USD/akcję.

Dzięki tej wnikliwej analizie Catherine Wood została uznana za „Best Stock Picker 2020” przez redaktora naczelnego „Bloomberg News” Mathew A. Winklera.

Catherine Woods trafiła na pierwsze strony międzynarodowych gazet i jest cytowana w różnych mediach drukowanych i komputerowych. W dniu 18 lutego 2020 r. „Bloomberg” wspomina: „Catherine Wood, najlepszy inwestor, o którym nigdy nie słyszałeś”.

Aby pokazać przykład, fundusz ETF ARK Invest miał najlepszy zwrot spośród 584 funduszy z aktywami kapitałowymi o wartości co najmniej 1 miliarda dolarów i zwrot w wysokości 165 procent.

W styczniu 2021 r. Bloomberg donosi, że Wood’s Ark Investment ujawnił informacje o swoim „funduszu ETF ARK Space Exploration”, który, jak sama nazwa wskazuje, będzie przede wszystkim śledził amerykańskie i globalne firmy zajmujące się eksploracją kosmosu i innowacjami.

Sieć CNBC opublikowała 20 stycznia 2021 r., że „C. Wood spodziewa się gwałtownych zysków w 2021 r., ponieważ firmy nadal wychodzą z pandemicznej recesji”.

Zaledwie kilka tygodni temu Ark Invest sprzedał Tesla Inc i kupił Palantir Technologies Inc. Łącznie sprzedano 62 367 akcji Tesli. Jest to więc zdecydowanie znaczący wolumen transakcji, świadczący o zmianie strategii inwestycyjnych ze strony funduszu, choć Cathie Wood deklaruje, pomimo polityki inwestycyjnej sugerującej coś przeciwnego, optymizm co do przyszłości Tesli.

Cathie Wood i Bitcoin

Cathie Wood jest znana ze swojego szczególnie silnego stanowiska w sprawie bitcoina. Założycielka Ark Invest twierdzi, że bitcoin jest obecnie na dobrej drodze do osiągnięcia poziomu 1,48 miliona dolarów do 2030 roku.

Jest to z pewnością prognoza, którą można by określić jako ekstremalną, biorąc pod uwagę, że nawet dziś bitcoin jest notowany na poziomie około 30 000 USD, wciąż około 60 procent poniżej rekordowego poziomu 68 889 USD.

Według Cathie Wood bitcoin jest jednak aktywem wybieranym w klimacie niepewności i niestabilności gospodarczej. W końcu nie można zaprzeczyć, że podczas Covid wartość bitcoina wzrosła do szczytu 68 889 USD w 2021 r., ale prawdą jest również, że od tego czasu wartość gwałtownie spadła, wraz z blaknięciem najbardziej negatywnych scenariuszy dla międzynarodowej gospodarki.
Ostatecznie, jeśli wierzysz, że zbliża się katastrofa, a obecnie nie wydaje się, aby istniały ku temu silne przesłanki, prognoza Cathie może rzeczywiście się spełnić.

Szukasz brokera do inwestowania?

Minimalny depozyt:

€100.00

Minimalny depozyt:

€0.00

Minimalny depozyt:

€100.00

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Inwestowanie w surowce
Jeśli chodzi o wybór wśród katalogu aktywów giełdowych, inwestowanie w surowce jest jedną z najbardziej ciekawych opcji inwestycyjnych. W tym artykule chcemy wyjaśnić, jak bezpiecznie inwestować w surowce, dlaczego warto to robić i jakie ryzyko si...