Jak kupić akcje Tesla?

Jeśli myślisz o zainwestowaniu w Teslę, ponieważ jest to jedna z firm, które będą przewodzić przyszłości branży motoryzacyjnej, to jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule wyjaśnimy, jak kupić akcje Tesla, unikając oszustwa finansowego. 

Co to jest Tesla?

Tesla, Inc. to amerykańska międzynarodowa firma z branży motoryzacyjnej i „czystej” energii z siedzibą w Austin w Teksasie. Firma zajmuje się projektowaniem i produkcją pojazdów elektrycznych (samochodów i ciężarówek elektrycznych), magazynowaniem energii w akumulatorach, panelami słonecznymi i płytami fotowoltaicznymi oraz powiązanymi produktami i usługami.

W 2021 roku firma była największym na świecie sprzedawcą pojazdów elektrycznych na baterie i pojazdów elektrycznych typu plug-in, zdobywając 21% pojazdów elektrycznych bateryjnych (pure electric) i 14% rynku pojazdów typu plug-in (w pełni elektrycznych). 

Poprzez swoją spółkę zależną Tesla Energy, firma stała się głównym instalatorem systemów fotowoltaicznych w Stanach Zjednoczonych. W ten sposób Tesla Energy jest również jednym z największych na świecie dostawców akumulatorowych systemów magazynowania energii, z zainstalowanymi 3,99 gigawatogodzin (GWh) w 2021 r.

Tesla została założona w lipcu 2003 r. przez Martina Eberharda i Marca Tarpenninga, podobnie jak Tesla Motors. Nazwa firmy jest hołdem dla wynalazcy i inżyniera elektryka Nikoli Tesli. W lutym 2004 roku, poprzez inwestycję 6,5 miliona dolarów, Elon Musk został największym udziałowcem firmy, a od 2008 roku jest jej dyrektorem generalnym. 

Według Muska celem Tesli jest przyspieszenie przejścia na zrównoważony transport i energię uzyskiwaną dzięki pojazdom elektrycznym i energii słonecznej. Tesla rozpoczęła produkcję swojego pierwszego modelu samochodu, sportowego roadstera, w 2009 roku. Następnie pojawił się sedan Model S w 2012 roku, SUV Model X w 2015 roku, sedan Model 3 w 2017 roku i crossover Model Y w 2020 roku. 

Jak inwestować w akcje Tesli?

Jak inwestować w akcje Tesli? Model 3 to najlepiej sprzedający się samochód elektryczny typu plug-in na całym świecie, a w czerwcu 2021 roku stał się pierwszym samochodem elektrycznym, który sprzedał się w liczbie 1 miliona sztuk na całym świecie

Globalna sprzedaż Tesli wyniosła 936 222 samochodów w 2021 roku, co stanowi wzrost o 87% w porównaniu z rokiem poprzednim, a skumulowana sprzedaż wyniosła 3 miliony samochodów w sierpniu 2022 roku. W październiku 2021 roku kapitalizacja rynkowa Tesli po raz pierwszy osiągnęła 1 bilion dolarów – jest szóstą firmą w historii Stanów Zjednoczonych. 

Kim jest Elon Musk i jaki procent Tesli posiada?

Bardzo znany Elon Musk był współzałożycielem sześciu firm, w tym producenta samochodów elektrycznych Tesla, firmy rakietowej „SpaceX” i firmy zajmującej się budową tuneli Boring Company. 

Jest właścicielem około 25% akcji Tesli, ale należy pamiętać, że zastawił ponad połowę swoich akcji jako zabezpieczenie kolejnych pożyczek.

Inwestowanie w Teslę: Czy warto?

Oszczędności energetyczne i ekonomiczne 

Przede wszystkim dynamizm samochodów elektrycznych jest na porządku dziennym w wielu krajach świata. Sercem Tesli jest elektryczny układ napędowy, racja bytu firmy. I jeśli przejście na pojazdy elektryczne będzie postępowało w takim tempie, jakiego oczekują nasze elity polityczne, Tesla jest jedną z najlepiej pozycjonowanych firm na światowym rynku pojazdów elektrycznych.

Firma Clean Technica zauważyła znaczne oszczędności na samym paliwie. Nowe badanie przeprowadzone przez 13 lat eksploatacji wykazało, że zużycie oleju napędowego kosztowało około 52 000 dolarów, podczas gdy Tesla pokonująca tę samą liczbę kilometrów wydała na energię elektryczną jedynie 3 000 dolarów.

Podział akcji Tesli

Jeśli chodzi o argumenty dotyczące akcji, akcjonariusze głosowali za zatwierdzeniem podziału akcji Tesli 4 do 1 na dorocznym spotkaniu firmy w Austin w Teksasie. Teoretycznie podział oznacza, że ​​więcej inwestorów detalicznych będzie mogło kupić akcje Tesli, ponieważ są one teraz bardziej przystępne. 

Oczywiście nie oznacza to, że są tańsze, bo gdy są mniej warte, akcji jest więcej, a wartość jest taka sama, ale cena w oczach rynku jest bardziej przystępna

Z drugiej strony następuje wykup akcji dla jej pracowników. Posunięcie to miało przede wszystkim pomóc firmie „zaoferować każdemu pracownikowi opcję otrzymania akcji” oraz pomóc Tesli „ponownie wycenić” jej akcje zwykłe, aby zapewnić pracownikom „elastyczność w zarządzaniu kapitałem” .

Czy mówimy o zwykłej metamorfozie, która ma uatrakcyjnić to – działanie, czy może chodzi o coś więcej? To dobre pytanie, ale na pewno widać, że chcą zaangażować w firmę Tesla samych pracowników i uczynić ich – w pewnym sensie – współwłaścicielami przyszłych sukcesów słynnej firmy.

Informacje o akcjach Tesli
Informacje o akcjach Tesli

Dotacje państwowe

Na koniec należy wspomnieć, że pojazdy elektryczne, ponieważ są częścią zielonej agendy państw zachodnich, są mocno subsydiowane przez narody, zarówno na etapie produkcji (poprzez bezpośrednie dotacje dla Tesli), jak i na etapie rozwoju. ulgi podatkowe dla swoich klientów przy zakupie wspomnianych pojazdów, jako dopłata do ich ceny. Trzeba jednak przyznać, że w ciągu tej dekady Tesla wciąż stoi przed wieloma wyzwaniami. 

Korzyści z inwestowania w TeslęWady inwestowania w Teslę
 Bardziej ekologiczne pojazdy❌ Pojazdy są nadal drogie i nie nadają się dla klasy średniej
 Mniejsze koszty❌ Trudno znaleźć punkty ładowania
 Subwencje❌ Nie nadaje się do dalekich podróży
 Bardziej przystępne akcje

Jak kupić akcje Tesla i dane finansowe firmy

Jak Tesla radzi sobie finansowo? [Aktualizacja 2023]

Tesla zwiększa swoją światową sprzedaż  o 42,5% – w porównaniu do 2021 roku – w trzecim kwartale. Chociaż Stany Zjednoczone (45%) pozostają najważniejszym rynkiem docelowym Tesli, firma chce również zaistnieć na rynku chińskim i europejskim.

Nic dziwnego, że Tesla osiągnęła kamień milowy w sprzedaży w Chinach (26% rynku światowego) do września 2022 r., gdzie ponad 80 000 pojazdów zostało wyprodukowanych i sprzedanych na rynku Wielkiego Smoka. A zasługa jest tym większa, jeśli weźmiemy pod uwagę, że w Chinach istnieje wiele marek samochodów elektrycznych i że większość pojazdów to już – w tym momencie – hybrydy. 

Przychody Tesli po opodatkowaniu za pierwszy kwartał 2022 r. wyniosły 18,76 mld USD. Tesla jest jednym z producentów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki na świecie w 2021 roku w porównaniu z rokiem poprzednim, znacznie zwiększając wszystkie swoje dywidendy i osiągając obrót w wysokości 17,7 miliarda dolarów, czyli o 65% więcej niż w 2020 roku.

Zgodnie z najnowszymi raportami finansowymi i ceną akcji Tesli, obecny wskaźnik ceny do zysku firmy wynosi 69, co jest dużo bardziej logicznym wskaźnikiem, na przykład pod koniec 2021 roku wskaźnik PER firmy wynosił 571.

Nie bardzo wiemy, jak i co zdecyduje rynek, ani jak sytuacja geopolityczna może wpłynąć na te spory. To, co możemy zrobić, to zinterpretować dane Tesli (kapitalizacja rynkowa: 690,76 miliardów dolarów) i sprawdzić, czy zarządzanie nią jest skuteczne.

Rentowność kapitału (zwrot z kapitału lub ROE) spółki Tesla, Inc. wynosi 29,04% , w porównaniu do rentowności krajowego sektora motoryzacyjnego (USA), która wynosi -19,00%. Chociaż pokazuje to, że TSLA dobrze wykorzystuje własne środki, wskaźnik ten różni się znacznie w zależności od branży.

Według najnowszych raportów finansowych i kursu akcji Tesli, obecny stosunek ceny do sprzedaży firmy wynosi 10,2845. Na koniec 2022 roku spółka posiada wskaźnik P/S na poziomie 10,4.

Stosunek ceny do sprzedaży Tesla
Wskaźnik P/S Tesla

Jak inwestować w Teslę: Minimalny lot akcji Tesli

Jeśli chodzi o minimalny lot akcji Tesli do zainwestowania, potwierdzamy, że minimalna wielkość to 1, jednak istnieją już brokerzy, którzy pozwalają na ułamkową inwestycję.

W rzeczywistości, dzięki akcjom ułamkowym, możesz inwestować w mikro i mini loty, dzieląc w ten sposób inwestycję. Zasadniczo możesz inwestować w akcje Tesli, nawet jeśli zdecydujesz się włożyć 50 euro .

Ile Tesla wypłaca w formie dywidendy?

Tesla nie wypłaca dywidend ze swoich akcji. Inwestorzy zarabiają, inwestując w Teslę i przesuwając cenę we właściwym lub oczekiwanym kierunku. A powodem, dla którego Tesla nigdy nie wypłaciła dywidendy swoim akcjonariuszom, jest to, że jej obecny model biznesowy polega na reinwestowaniu zysków w przyszły wzrost.

Akcje Tesla: Gdzie kupić?

Podobnie jak w przypadku inwestowania w akcje Amazona, Tesla nie jest wyjątkiem i jest wiele firm, które chcą wykorzystać wpływ mediów, aby oszukać najbardziej naiwnych i niedoświadczonych inwestorów. Istnieje jednak kilku brokerów, którzy spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa i gwarancji , a nie są straganami finansowymi.

W ten sposób procedura rozpoczęcia inwestowania w akcje Tesli jest taka sama jak w przypadku każdej innej inwestycji. Wspaniałe platformy, takie jak eToro, nie tylko pozwalają kupować prawdziwe akcje Tesli , ale także umożliwiają wykonywanie funkcji copytradingowych.

Jak kupić akcje Tesla na eToro?

Aby zainwestować w Teslę, wystarczy wykonać następujące kroki: 

  • Załóż konto w eToro, proces trwa 5 lub 10 minut. 
  • Wpłać pieniądze
  • Kup akcje Tesli

Kup akcje konkurentów Tesli

Teraz wiesz, jak kupić akcje Tesla, ale może chcesz wspierać rynek pojazdów elektrycznych i preferujesz firmy inne niż Tesla. Oto możliwość zakupu udziałów innych firm zajmujących się pojazdami elektrycznymi:

SpółkaTickerBroker
RivianRIVNTrade Republic
FordFeToro
MercedesMBG.DEHey Trade
NIONIOExante
BMWBMW.DEScalable Capital
Honda7267.TInteractive Brokers

Podsumowując, zawsze jest dobry czas na zakup akcji Tesli, ponieważ jest to firma, która produkuje i sprzedaje najwięcej samochodów elektrycznych, a także jest pierwszą firmą, która skupiła się na zielonej transformacji.

Przeczytaj także:

Minimalny depozyt:

€100.00

* 76% detalicznych kont CFD traci pieniądze
Minimalny depozyt:

€0.01

XTB
Minimalny depozyt:

€0.00

* 76% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty
Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Najlepszy broker do akcji zagranicznych
Inwestowanie w zagraniczne akcje stało się normą, podczas gdy jeszcze kilka lat temu wydawało się to niemożliwe. Obniżenie prowizji za zakup akcji na tych rynkach zwiększyło konkurencję dla inwestorów. W tym artykule przyjrzymy się, jaki jest najl...
Kalendarz dywidend
Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, to być może chcesz wiedzieć więcej o dywidendach i kiedy ...