Najlepsze Cyber Security ETF

Przekonajmy się wspólnie, czy fundusze ETF to dobry sposób na inwestowanie w cyberbezpieczeństwo i zobaczmy, które fundusze ETF Cyber Security są do tego najlepsze.

Najlepsze ETF: Cyberbezpieczeństwo

Fundusze ETF stanowią istotny obszar w branży inwestycyjnej. Zanim zagłębimy się w temat niniejszego artykułu, warto dokonać krótkiego wprowadzenia.

Exchange Traded Funds (ETF), czyli fundusze ETF, są zarządzane pasywnie i stworzone w celu odwzorowania indeksu benchmarkowego. Co istotne, są notowane na giełdzie, działając jak zwykłe akcje, co daje inwestorom łatwy dostęp do różnorodnych aktywów rynkowych.

Omawianie samego produktu staje się bardziej złożone w przypadku cyberbezpieczeństwa, które to stanowi szeroki i ciągle rozwijający się obszar. Aby zrozumieć specyfikę tego sektora, wystarczy spojrzeć na powody, dla których hakerzy rzadko są aresztowani za naruszanie prywatności – często są zatrudniani przez agencje w celu usprawnienia poziomu bezpieczeństwa. W końcu ludzie potrafią ominąć zabezpieczenia, dlatego zawsze powstaje potrzeba stworzenia nowych poziomów bezpieczeństwa.

Warto podkreślić znaczenie cyberbezpieczeństwa, które stanowi kluczowy element ochrony danych dla firm, gwarantując ich kontynuację na rynku. Innymi słowy, cyberbezpieczeństwo to realne i bezpośrednie zabezpieczenie, które pomaga w ograniczeniu ryzyka związanego z cyberzagrożeniami.

Główne indeksy Cyber Security

Zanim przyjrzymy się cyberbezpieczeństwu funduszy ETF, przyjrzyjmy się głównym indeksom cyberbezpieczeństwa:

 • ISE Cyber Security UCITS (który inwestuje w spółki oferujące technologie i usługi z zakresu cyberbezpieczeństwa)
 • Indxx Cybersecurity
 • Foxberry Thematic Research Cybersecurity & Data Privacy: indeks ten inwestuje w spółki zajmujące się cyberbezpieczeństwem i prywatnością danych.
 • Nasdaq CTA Cybersecurity: inwestuje w spółki oferujące technologie i usługi z zakresu cyberbezpieczeństwa.
 • WisdomTree Team Cybersecurity: inwestuje w spółki, których przychody pochodzą z sektora cyberbezpieczeństwa i które spełniają kryteria ESG.
 • STOXX® Global Digital Security

Top 5 ETF: Cyber Security

Te fundusze ETF koncentrują się na branży cybernetycznej, oferując inwestorom możliwość zainwestowania w rozwijający się sektor technologiczny związany z ochroną cyfrową i bezpieczeństwem online. Odkryjmy, jakie inwestycje są dostępne w tym dynamicznym obszarze.

ETF iShares Digital Security UCITS

Fundusz iShares Digital Security UCITS ETF jest jednym z najpopularniejszych funduszy ETF w Europie. Indeksem bazowym jest STOXX® Global Digital Security, który po prostu replikuje spółki z ekspozycją na sektor cyberbezpieczeństwa.

W indeksie znajduje się ponad 100 akcji, z których większość jest skoncentrowana w obu Amerykach, a następnie w Japonii (jak można się spodziewać, są to główne potęgi w zakresie technologii i IT).

ETF ten jest notowany na kilku giełdach europejskich i zawiera wyłącznie spółki wzrostowe o małej/średniej kapitalizacji, z których każda stanowi mniej niż 2% całości.

Global X Cybersecurity ETF (BUG) 

 • ISIN: US37954Y3844 / Ticker: BUG

Global X Cybersecurity ETF dąży do inwestowania w spółki, które mogą odnieść potencjalne korzyści ze zwiększonego zastosowania technologii cyberbezpieczeństwa, takie jak te, których podstawową działalnością jest opracowywanie i zarządzanie protokołami bezpieczeństwa, które zapobiegają włamaniom i atakom na systemy, sieci, aplikacje, komputery i urządzenia mobilne.

etf sicurezza informatica
Global X Cybersecurity ETF

Global X Cybersecurity ETF (BUG) ma na celu zapewnienie wyników inwestycyjnych, które generalnie odpowiadają wynikom cen i zwrotów, przed opłatami i wydatkami, indeksu Indxx Cybersecurity Index.

Rize Cybersecurity and data privacy UCITS ETF

 • ISIN: IE00BJXRZJ40 / Ticker: CYBR

Fundusz ma siedzibę w Irlandii, a jego walutą jest dolar amerykański. Nie wypłaca dywidend, ale je reinwestuje, ponieważ prowadzi politykę akumulacyjną.

Rize Cybersecurity and Data Privacy został uruchomiony kilka lat temu. Indeksem bazowym jest Foxberry Tematica Research Cybersecurity & Data Privacy, który replikuje spółki, których przychody pochodzą głównie z sektorów związanych z cyberbezpieczeństwem.

Głównymi akcjami w tym funduszu są:

 • Qualys Inc (waga: 3,14%)
 • Fireeye Inc (waga: 2,84%)
 • Mitek Sys Inc (waga: 2,76%).

First Trust Nasdaq Cybersecurity ETF

 • ISIN: IE00BF16M727 / Ticker: CIBR

First Trust Nasdaq Cybersecurity UCITS ETF został uruchomiony kilka lat temu i osiągnął doskonałe wyniki w 2020 roku. Indeksem bazowym jest Nasdaq CTA Cybersecurity i, podobnie jak ISE Cyber Security UCITS, replikuje spółki obecnie aktywne w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

Rozkład geograficzny aktywów funduszu obejmuje głównie Stany Zjednoczone (78,40%), a następnie Europę (78,4%). (78,40%), dalej Izrael i Irlandia. Ponadto głównymi spółkami w tym funduszu są:

 • CrowdStrike Holdings, Inc (waga: 7,29 proc.)
 • Zscaler, Inc. (waga: 6,77%)
 • Accenture Plc (waga: 5,53%)

Około 80% akcji jest skoncentrowanych w Ameryce.

WisdomTree Cybersecurity UCITS ETF USD Acc

 • ISIN: IE00BLPK3577 / Ticker: WCBR

WisdomTree Cybersecurity UCITS ETF USD Acc został uruchomiony na początku 2021 roku. Indeksem bazowym jest WisdomTree Team 8 Cybersecurity, który replikuje spółki działające w obszarze cyberbezpieczeństwa.

Również w tym przypadku akcje są głównie amerykańskie, z pokryciem około 90%.

Ponadto warto wiedzieć, że pod względem geograficznym fundusz ten ma największą ekspozycję na Stany Zjednoczone (89,69%), Izrael (4,03%), Japonię (2,43%) i Wielką Brytanię (3,85%).

Ponadto posiada ważne udziały w:

 • Palo Alto Networks, Inv (waga: 7,20%).
 • Rapid7, Inc (waga: 6,50%)
 • Crowdstrike Holdings Inc (waga: 5,83%).

Gdzie kupić Cyber Security ETF?

Inwestowanie w cyberbezpieczeństwo poprzez fundusze ETF stanowi doskonałą strategię, którą zdecydowanie warto rozważyć. Zanim dokonasz wyboru konkretnego ETF, zalecamy dogłębne zbadanie danych rynkowych.

Fundusze ETF omówione w niniejszym artykule są dostępne na platformie DEGIRO. Wybór DEGIRO jest uzasadniony ze względu na atrakcyjne warunki inwestycyjne, takie jak niskie prowizje i dostęp do ponad 200 ETF-ów bez dodatkowych kosztów. Ponadto, brak opłat za prowadzenie konta sprawia, że DEGIRO jest korzystnym wyborem dla inwestorów.

Zobacz także: Darmowe ETF Degiro

DEGIRO

8.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Najlepszy broker giełdowy Rankia Awards 2021

Ponad 50 rynków światowych, brak opłat za przechowywanie, dywidendy i tantiemy uwzględnione.

Pamiętaj, że inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty pieniędzy.

Minimalny depozyt:

€0.01

Ponadto możliwe jest inwestowanie w fundusze ETF, krajowe i międzynarodowe, a niektóre są dostępne bez prowizji. eToro oferuje doskonałe warunki rynkowe: szybkie realizacje zleceń, konto demo, na którym można ćwiczyć bez utraty prawdziwych pieniędzy oraz społeczność handlową. Aby dowiedzieć się więcej, zalecamy przeczytanie naszych recenzji i opinii na temat eToro.

eToro

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

€100.00

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Ranking brokerów ETF
Fundusze ETF stają się coraz ważniejszą częścią długoterminowych portfeli inwestorów w Polsce. Niskie prowizje i różnorodność oferty pozwalają im rozszerzyć portfel o niemal każdy rodzaj aktywów. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się, jak kupować ...