Scalping Kryptowalut: Co to jest?

W tym poście omówimy czym jest scalping kryptowalut. Scalping (lub scalp trading) jest powszechnie stosowaną krótkoterminową strategią handlową, która obejmuje krótsze horyzonty czasowe, szybkie podejmowanie decyzji oraz dobrą dawkę analizy technicznej i narzędzi do tworzenia wykresów. 

Ponieważ strategie handlowe scalpingu mogą działać na wielu różnych rynkach finansowych, scalperzy są aktywni na rynku akcji, handlu forex i kryptowalut. W tym artykule skupimy się na scalpingu kryptowalut.

Scalping kryptowalut: Na czym to polega?

W scalpingu chodzi o to, aby próbować zyskać na stosunkowo niewielkich ruchach cenowych. Scalp traderzy nie szukają masywnych zysków. Zamiast tego dążą do czerpania zysków z małych ruchów cenowych powtarzających się w czasie.

Teraz, jeśli chcesz handlować kryptowalutami poprzez skalpowanie, powinieneś wziąć pod uwagę następujące kwestie:

Scalping to metodologia inwestycyjna, która opiera się na spekulacji przy użyciu bardzo krótkich ram czasowych i której celem jest szybkie osiągnięcie zysków poprzez zakup produktu inwestycyjnego; tak więc skalpowanie kryptowalut jest w zasadzie zastosowaniem tej metodologii inwestycyjnej wielokrotnych transakcji w poszukiwaniu szybkich zwrotów w krótkich okresach czasu, ale przy użyciu dowolnej z dostępnych kryptowalut, takich jak Bitcoin, jako produktu bazowego.

Jeśli jesteś nowy w scalpingu, oto podstawowe kroki do stworzenia tego typu strategii handlu kryptowalutami.

 1. Wybierz aktywa/pary handlowe.
 2. Znajdź niezawodną platformę handlową.
 3. Skorzystaj z niezawodnego bota handlowego.

Handel kryptowalutami może odbywać się na dwa różne sposoby:

 • Poprzez wirtualny symulator, który pozwala na tworzenie pozycji testowych bez użycia prawdziwych pieniędzy. Można to zrobić za pośrednictwem konta demo.
 • Aby zacząć inwestować prawdziwe pieniądze, możesz to zrobić bezpośrednio, otwierając darmowe konto.

Jak skalpować kryptowaluty? Wskaźniki i oscylatory

Dodatkowo, jako bardzo wszechstronna strategia, scalping kryptowalut może być badany za pomocą różnych wskaźników, więc skalperzy mogą używać wielu narzędzi analitycznych. Główne oscylatory i wskaźniki, które zapewniają najlepszą wydajność to:

Scalping: Boty kryptowalutowe

Wskaźniki te mogą zapewnić doskonałe wyniki scalpingu, jeśli zostaną ustawione w krótkim terminie. Ponadto, oprócz powyższych, możesz również użyć bota, który pomoże Ci zautomatyzować proces skalpowania kryptowalut lub konkretnej strategii, którą możesz chcieć wypróbować. Niektóre popularne boty scalpingowe dla kryptowalut na rynku to:

 • Pionex 
 • Bitsgap
 • Moneta
 • Binance
 • Quadenza
 • Cryptohopper
 • 3Commas
 • Altrady
 • Haasbot

Przykład 1-minutowego scalpingu kryptowalut ze wskaźnikiem RSI

Aby lepiej zrozumieć tę koncepcję, przedstawimy przykład scalpingu kryptowalut.

W poniższym przykładzie wybraliśmy handel kontraktami na różnice (CFD) na parze XLM / BTC. CFD to złożone pochodne instrumenty finansowe, które pozwalają na zawieranie transakcji zarówno w górę, jak i w dół. Stosując więc 1-minutową strategię scalpingu kryptowalut ze wskaźnikiem RSI, stwierdzamy, że:

Źródło: MetaTrader 5, 1-minutowy XLM/BTC

Interpretacja wykresów

 • Górny wykres pokazuje ewolucję cenową krzyża pomiędzy Stellar (XLM) i Bitcoin (BTC), z okresowością jednej minuty. Wskaźnik RSI został umieszczony na dole wykresu.
 • Technika scalpingu kryptowalutowego, którą należy stosować z tym wskaźnikiem, polega na otwarciu pozycji kupna lub sprzedaży, gdy krzyż znajduje się w pozycji wykupienia lub wyprzedania.
 • Na powyższym wykresie można zidentyfikować dwie sytuacje, w których otworzyłbyś pozycję, z których pierwsza ma miejsce około godziny 11.43. W tym czasie wskaźnik wydaje sygnał wyprzedania dla tego aktywa, więc scalper wykorzystałby okazję do wejścia na rynek z pozycją kupna.
 • Wykres pokazuje drugą okazję scalpingową z wykorzystaniem wskaźnika RSI. Taka okazja pojawia się o godz. 11.50, kiedy wskaźnik RSI wznosi się powyżej 70 punktów, wskazując, że ten cross jest wykupiony. Okazją dla scalpera jest otwarcie pozycji sell w tym właśnie momencie. 
 • Wyjście z rynku w tym przypadku będzie następujące: gdy RSI znajdzie się z powrotem w strefie neutralnej, czyli między 30 a 70 punktów, czas zamknąć pozycję.

Scalping kryptowalut: Najlepsze giełdy

Nie ulega wątpliwości, że na rynku jest wiele giełd scalpingowych kryptowalut i wybierając jedną z nich musimy się zastanowić jakie ma:

 • Prowizje handlowe, ponieważ scalping wiąże się z wieloma egzekucjami transakcji i wieloma prowizjami.
 • Spready: jest to forma pasywnej prowizji, która jest płacona od każdej transakcji. Spready są zazwyczaj wyższe na rynkach niepłynnych (niższy wolumen obrotu).
 • Szybkość platformy: jest to ważne, ponieważ trader może dużo stracić, jeśli się spóźni nawet o milisekundę.

Najlepszymi giełdami łączącymi te cechy są Kucoin i Binance, które oferują bardzo niskie prowizje z możliwością dalszego obniżenia opłat transakcyjnych. Ponadto wykorzystują średni wolumen obrotu z 30 dni, aby zdecydować o poziomie prowizji i zmniejszyć je, płacąc je rodzimą walutą Binance lub tokenem Kucoin.

Wreszcie, pamiętaj, że jeśli jesteś początkujący, możesz szukać strategii długoterminowych, takich jak swing trading lub buy and hold. Jeśli jesteś bardziej doświadczony, scalp trading może być dla Ciebie bardziej odpowiedni. Jednakże, cokolwiek robisz na rynkach finansowych, zawsze pamiętaj o zasadach zarządzania ryzykiem, takich jak stosowanie stop loss i odpowiedni rozmiar pozycji.

Szukasz brokera do scalpingu? Sprawdź nasze rekomendacje

Minimalny depozyt:

€100.00

* 76% detalicznych kont CFD traci pieniądze
XTB
Minimalny depozyt:

€0.00

* 76% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty
Minimalny depozyt:

€0.00

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Tether (USDT): Co to jest i gdzie kupić?
Wśród wielu kryptowalut na rynku jest jedna, która wyróżnia się szczególnym elementem stabilności: Tether (USDT). Ta kryptowaluta, stworzona w celu zaoferowania równowagi w chaotycznym świecie walut cyfrowych, jest powiązana bezpośrednio z wartośc...