Jak kupić akcje na eToro?

Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem w akcje, w tym poście wyjaśnię, jak kupować i sprzedawać akcje na platformie eToro. eToro to globalna platforma inwestycyjna, obejmująca wiele aktywów, z ponad 20 milionami użytkowników z 140 krajów na całym świecie.

akcje etoro
Akcje Amazona na eToro

Kup akcje na eToro

Na eToro możesz kupować akcje bez prowizji i ukrytych kosztów w najprostszy możliwy sposób. Będziesz mieć również dostęp do konta demo z wirtualnymi funduszami o wartości 100 000 $ do ćwiczeń, a także możliwość automatycznego kopiowania portfeli najlepszych traderów oraz social trading, gdzie będziesz mógł dzielić się doświadczeniami i uczyć się na podstawie strategii innych traderów. Tutaj dowiesz się, jak wybrać najlepszych traderów eToro do skopiowania.

Zobaczmy jak inwestować w akcje na eToro

Załóż konto, aby kupować akcje eToro

Możesz szybko otworzyć konto online na eToro.

 1. Kliknij przycisk „Dołącz”, aby wypełnić pierwszy formularz danymi, takimi jak:
  • Imię
  • e-mail
  • Hasło
 2. Musisz zaakceptować regulamin i politykę prywatności poprzez zaznaczenie odpowiednich pól. Kliknij następnie na „Utwórz rachunek”. Alternatywnie możesz również zalogować się za pomocą konta Google lub konta Facebook (pamiętaj, aby zweryfikować swoją tożsamość, odwiedzając link potwierdzający otrzymany e-mailem).
 3. Potwierdź e-mail otrzymany od eToro.
 4. Następnie dokończ rejestrację, wpisując swój numer identyfikacyjny i wskazując swój poziom doświadczenia inwestycyjnego (odpowiadając na różne pytania). 
 5. Nie zapomnij określić, w jakie aktywa zamierzasz inwestować i jak długo planujesz zajmować pozycje, wskazując również cele (np. krótkoterminowe zyski, dodatkowy dochód, plany na przyszłość lub oszczędności).
 6. Po wykonaniu kroków opisanych powyżej należy określić kwotę, którą chcesz wpłacić na swoje konto, oraz scenariusz ryzyka/zysku, który najlepiej opisuje Twoje roczne oczekiwania inwestycyjne w eToro. 
 7. Musisz także odpowiedzieć na kilka „standardowych” (prawnych) pytań dotyczących majątku Twojego i Twojej rodziny, wskazać źródła dochodów, wykonywaną pracę, nazwę i adres pracodawcy, roczny dochód netto oraz sumę środków pieniężnych i ich ekwiwalentów.

eToro

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

€100.00

Inwestowanie w akcje z eToro: Jak dokonać wpłaty

Jeśli wybrałeś rachunek demonstracyjny do handlu z eToro, możesz zacząć handlować bez weryfikacji konta i wpłacania środków. Jeśli natomiast aktywowałeś konto rzeczywiste, musisz dokonać minimalnego depozytu w wysokości 100 $. Możesz używać eToro do kupowania akcji i handlu, ale z limitem depozytu w wysokości 2000 USD. 


Jeśli chcesz usunąć limit, musisz zweryfikować swój profil poprzez uwierzytelnienie numeru telefonu komórkowego (otrzymasz kod weryfikacyjny SMS-em, który należy wpisać w odpowiednim polu na stronie internetowej lub w aplikacji eToro). Następnie, przesyłając zdjęcie dowodu osobistego lub paszportu oraz dołączając potwierdzenie adresu, będziesz w stanie dokonać weryfikacji. Na koniec, wprowadź swój numer podatkowy. Aby dokonać wpłaty, wykonaj poniższe kroki

 1. Wskaż na swoim koncie kwotę (minimum 100 dolarów), a następnie wybierz metodę płatności (może to być karta kredytowa/debetowa, PayPal, przelew ekspresowy, Skrill, przelew bankowy, przelew bezpośredni i Neteller).
 2. Pamiętaj, aby postępować zgodnie z instrukcjami, aby wprowadzić szczegóły wybranej metody płatności i zakończyć transakcję. Ponadto po dokonaniu pierwszej zatwierdzonej wpłaty kartą kredytową lub debetową możesz skonfigurować wpłaty cykliczne w menu Ustawienia>Płatności.

Jak wyszukać akcje na eToro

eToro oferuje ponad 2500 aktywów do inwestowania, w tym akcje największych spółek notowanych na giełdzie, surowce, fundusze ETF, indeksy giełdowe i kryptowaluty. Jeśli chodzi o akcje, eToro oferuje zarówno akcje rzeczywiste, jak i kontrakty CFD na akcje.

na etoro kupujesz akcje

Na przykład, na światowych rynkach istnieją różne możliwości inwestycyjne, w tym akcje z wielu sektorów. Aby dowiedzieć się więcej, możesz przewinąć stronę w dół, gdzie znajdziesz wskazówki dotyczące kopiowania transakcji, czyli możliwość kopiowania portfeli najlepszych traderów na eToro.

Dodatkowo, istnieje możliwość wyboru dostępnych aktywów według kategorii z górnego menu, co pozwala przeglądać akcje według branży i giełdy, do której należą.

Po wybraniu aktywa, możesz dokładnie go przeanalizować, przeglądając różne zakładki. Na przykład w sekcji Statystyki znajdziesz podsumowanie z wykresami trendów, wydajności, zmian, kapitalizacji i inne bardzo przydatne dane do analizy fundamentalnej.

Zobacz także: eToro Opinie

Proces zakupu

Wreszcie, gdy jesteś pewien, że chcesz kupić akcje na eToro, musisz wybrać aktywa, którymi jesteś zainteresowany i kliknąć przycisk Inwestuj, a następnie wybrać zakładkę Kup, wskazać kwotę, którą chcesz zainwestować i, aby kupić rzeczywiste aktywa, wybierz opcję X1 z menu Dźwignia. Podobnie:

 • W zakładce Stop loss ustawiana jest kwota stop loss, która pozwoli na automatyczne zamknięcie pozycji, jeśli strata osiągnie wskazaną kwotę, natomiast zaznaczając opcję Trailing stop loss, dostosuje się on do ewolucji rynku, zabezpieczając w ten sposób zysk. 
 • W zakładce Take Profit możesz ustawić cel zysku i automatycznie zamknąć transakcję po określonym kursie, jeśli cena zmieni się na Twoją korzyść (zysk zostanie zaksięgowany na dostępnym saldzie), tym samym zamykając pozycję.
 • W rozwijanym menu Inwestycje / Zlecenia, w prawym górnym rogu, możesz otworzyć zlecenie oczekujące.
 • Na koniec złóż zamówienie; w sekcji Portfel znajdziesz zestawienie dostępnej płynności, całkowitego zainwestowanego kapitału, zysków i wirtualnych aktywów oraz przegląd przeprowadzonych operacji, stan konta oraz złożone zlecenia.

Akcje ułamkowe eToro

Na eToro można kupować akcje ułamkowe, tj. część akcji zamiast całej jednostki. Innymi słowy, minimalną jednostką do zakupu nie jest już 1 akcja, ale ułamek akcji, aż do 0,001, co oznacza, że będziesz mieć dostęp do akcji, które kosztują więcej i na które być może nie możesz sobie pozwolić.

eToro: Kontrakty CFD lub akcje

eToro udostępnia swoim użytkownikom ponad 2700 akcji na 17 różnych rynkach. 

Na eToro możesz handlować prawdziwymi akcjami lub kupować kontrakty CFD na akcje.

 • Kiedy otwierasz nielewarowaną pozycję KUPNA (długą) na akcjach, inwestujesz w aktywa bazowe, tj. samą akcję. Dotyczy to również akcji ułamkowych. Kiedy inwestujesz w aktywa bazowe, nie płacisz żadnych prowizji: żadnych spreadów, żadnych opłat wstępnych i żadnych opłat za zarządzanie. WAŻNE: Należy pamiętać, że wszystkie transakcje na giełdach w Mediolanie, Arabii Saudyjskiej i Sydney są realizowane jako kontrakty CFD.
 • eToro oferuje również dodatkowe funkcje poprzez handel kontraktami CFD. Dzięki kontraktom CFD możliwe jest otwieranie pozycji SPRZEDAŻY (krótkich) i korzystanie z dźwigni finansowej. Tutaj jednak nie jesteś właścicielem danej akcji. Wszelkie transakcje CFD będą oznaczone jako „CFD”.
etoro tylko cfd

eToro: Sprzedaż akcji

Sprzedawanie prawdziwych akcji, które posiadasz na eToro, jest jeszcze łatwiejsze. Aby sprzedać zakupione akcje, wystarczy przejść do sekcji portfela, kliknąć na akcje, które chcesz sprzedać, a na końcu kliknąć przycisk „X”. Pozycje mogą być również częściowo zamknięte.

W przypadku kontraktów CFD kliknięcie SPRZEDAJ otwiera krótką pozycję.

Prowizje eToro od akcji

eToro nie pobiera opłat za zakup akcji lub funduszy ETF, ale w niektórych przypadkach mogą obowiązywać dodatkowe opłaty. Na przykład, podczas handlu kontraktami na różnice kursowe (CFD) płacisz spready i opłaty za przechowywanie przez noc.

Jak inwestować na eToro

Zalecamy rozważenie tych dwóch rodzajów analiz podczas oceny akcji:

 • Analiza techniczna (odpowiednia dla inwestycji krótkoterminowych), która opiera się na analizie wykresów odnoszących się do ceny aktywa, w poszukiwaniu trendów, które powtarzają się z pewną stałością i częstotliwością.
 • Analiza fundamentalna: jest bardzo ważna dla oceny akcji (inwestycje długoterminowe). Innymi słowy, bierze pod uwagę uwarunkowania polityczne, stan sektora lub kraju, w którym działa firma będąca właścicielem aktywa, koszty produkcji itp.

Zobacz także:

eToro

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

€100.00

Nadal nie jesteś przekonany do kupowania akcji na eToro? Porównaj z innymi brokerami:

*Disclaimer: eToro to platforma multi-asset, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje i kryptowaluty, jak i handel CFD. Należy pamiętać, że CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 81% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD u tego dostawcy. Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Wyniki z przeszłości nie są wyznacznikiem przyszłych wyników. Przedstawiona historia handlu jest krótsza niż 5 pełnych lat i może nie być wystarczająca jako podstawa do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Copy trading to usługa zarządzania portfelem, świadczona przez eToro (Europe) Ltd., która jest autoryzowana i regulowana przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd. Inwestowanie w kryptowaluty jest bardzo zmienne i nieuregulowane w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków. eToro USA LLC nie oferuje kontraktów CFD i nie składa żadnych oświadczeń oraz nie ponosi odpowiedzialności co do dokładności lub kompletności treści niniejszej publikacji, która została przygotowana przez naszego partnera wykorzystującego publicznie dostępne, niespecyficzne informacje o eToro

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Saxo Bank: Opinie, Opłaty, Oferta
W tym artykule przedstawiamy Saxo Bank, duński bank, który oferuje usługę inwestycji online. Dzięki temu bankowi można uzyskać dostęp do szerokiej gamy produktów uzupełniających portfel inwestycyjny. Oto opinie o Saxo Bank. O Saxo Bank S...