Trailing stop: Co to jest stop loss kroczący?

Trailing stop jest rodzajem zlecenia zamykającego, które automatycznie podąża za ruchami rynku. Jako przykład, trailing stop wchodzi do gry, kiedy następuje odwrócenie trendu naszej pozycji. Stop loss kroczący interweniuje i zabezpiecza zyski poprzez zamknięcie naszej pozycji tak długo, jak jest to korzystne. Oczywiście pozwala on zarówno ograniczyć straty, jak i chronić zyski, które wygenerowała nasza transakcja. Generalnie stop loss kroczący jest darmowym narzędziem na najlepszych platformach transakcyjnych.

trailing stop

Trailing Stop: Jak działa stop loss kroczący?

Trailing Stop działa jak zlecenie zamykające, które porusza się w sposób całkowicie automatyczny w kierunku otwarcia transakcji, zachowując odległość określoną w momencie otwarcia.

To narzędzie może być używane dla długich i krótkich operacji.

W przypadku długich operacji, otworzymy operację „kupna” poprzez umieszczenie trailing stop. Instrument ten będzie poruszał się w górę, towarzysząc wzrostowi ceny, ale zawsze utrzymując odległość, którą określiliśmy na początku naszej transakcji. Oczywiście, „stop” pozostanie stały w każdym przypadku spadku ceny. Na przykład w przypadku, gdy zamkniemy transakcję, jeśli osiągnie ona wartość ustawioną przez inwestora jako stop loss.

Jeśli zamiast tego, zamierzamy otworzyć krótką operację, z pozycją „sprzedaj”, stop loss kroczący będzie ustawiony powyżej poziomu otwarcia, zgodnie z parametrami wybranymi przez inwestora, który go umieszcza. W krótkiej transakcji, będzie podążał za ceną w jej spadku. Zawsze utrzymując dystans, który ustalimy (co zwykle odpowiada około 2% stop loss). Przeciwnie, jeśli cena idzie w górę, stop loss kroczący nie będzie się poruszał i zamknie operację, kiedy wynik zostanie osiągnięty.

Gdzie mogę znaleźć stop loss kroczący?

Ogólnie rzecz biorąc, trailing stop jest dość powszechnym narzędziem w platformach handlowych. 4 z najbardziej szanowanych brokerów, u których możesz używać trailing stop to: eToro, capital.com, FpMarkets i Trade.com. Na tych platformach można również znaleźć funkcje copy trading.

Wady i zalety

ZaletyWady
Jedną z największych zalet korzystania z trailing stop jest jego korzystna elastyczność. Oczywiście, nie ma potrzeby ręcznego przesuwania limitu stopu, kiedy pozycja porusza się na naszą korzyść. Nie ma też potrzeby zmiany naszej ekspozycji, kiedy cena rynkowa się porusza.Wadą tego narzędzia jest to, że kiedy zdecydujesz się go użyć, musisz poświęcić mu też dużo uwagi. Istotne jest, aby uniknąć ustawienia go na progu zbyt daleko lub zbyt blisko do początkowej ceny rynkowej aktywów.

W przypadku, gdy zamierzamy użyć zlecenia trailing stop na pozycji, którą otworzyliśmy, zostanie ona automatycznie zamknięta na początkowo ustawionym limicie. Zlecenie to jest używane, aby temu zapobiec, zabezpieczając zyski z naszych operacji handlowych i ograniczając straty tak bardzo, jak to możliwe.

Jeśli krok trailingowy jest zbyt daleko, można ponieść nadmierne straty lub jeśli jest zbyt blisko, istnieje ryzyko zamknięcia pozycji przed możliwością generowania zysków. Generalnie nie zaleca się stosowania trailing stop na rynkach o wysokiej zmienności. Dzieje się tak dlatego, że częste i intensywne wahania tych rynków stwarzają ryzyko przedwczesnego zamknięcia operacji. Dlatego w takich przypadkach zaleca się stosowanie gwarantowanego stop loss.

FAQ

Co to jest Stop Loss kroczący?

W przeciwieństwie do tradycyjnego zlecenia stop, zlecenie stop loss kroczący może być ustawione na określonym procencie lub danej kwocie w stosunku do aktualnej ceny papieru wartościowego. Inwestorzy umieszczają zlecenia trailing stop poniżej aktualnych cen rynkowych, gdy zajmują długie pozycje.

Co to jest take profit?

Zlecenia Take-profit (T/P) określają dokładną cenę, po której należy zamknąć otwartą pozycję z zyskiem. W przypadku, gdy cena rynkowa papieru wartościowego nie osiągnie limitu ceny, zlecenie Take-profit nie zostanie zrealizowane.

Jak ustawić Stop Loss na XTB?

W oknie „Terminal” kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „Modyfikuj”. Korzystając z menu Trailing Stop, wybierz pożądaną odległość między poziomem Take Profit a bieżącą ceną. Stop loss kroczący zostanie automatycznie aktywowany.

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Tether (USDT): Co to jest i gdzie kupić?
Wśród wielu kryptowalut na rynku jest jedna, która wyróżnia się szczególnym elementem stabilności: Tether (USDT). Ta kryptowaluta, stworzona w celu zaoferowania równowagi w chaotycznym świecie walut cyfrowych, jest powiązana bezpośrednio z wartośc...