Akcje ułamkowe: Ranking brokerów

Akcje ułamkowe pozwalają na zakup akcji zgodnie z kwotą, którą chce się zainwestować. W związku z tym inwestor może otrzymać ułamek akcji, całą akcję lub więcej niż jedną jednostkę. W tym artykule zobaczymy, którzy brokerzy są najlepsi dla akcji ułamkowych.

Gdzie kupić akcje ułamkowe?

Akcje ułamkowe pozwalają na zakup części akcji. Minimalna jednostka, jaką można kupić, to ułamek akcji, do 0,001.

Akcje ułamkowe w rzeczywistości nie istnieją na rynku, to brokerzy je tworzą, aby inwestorzy mogli je kupić. Dlatego też nie można kupić tego typu akcji u wszystkich brokerów. Aby je utworzyć, broker łączy wszystkie zlecenia akcji ułamkowych wymagane na platformie, aby osiągnąć jednostkę.

Podajmy przykład z trzema najdroższymi włoskimi akcjami.

SpółkaKwota,
którą chcesz zainwestować
Cena akcjiLiczba
kupowanych akcji
FERRARI (RACE)25 EUR252,8 EUR0,098
SESA25 EUR116,1 EUR0,215
REPLY25 EUR113,3 EUR0,220

Czytaj także: Co to są akcje ułamkowe?

Akcje ułamkowe umożliwiają klientom inwestowanie w nieskomplikowane instrumenty, a tym samym pozwalają użytkownikom na dywersyfikację ich portfeli poprzez obrót również nieskomplikowanymi instrumentami. Ponadto akcje ułamkowe pozwalają rozpocząć inwestowanie ze znacznie mniejszym kapitałem początkowym w „prawdziwe akcje” i bez ryzyka związanego z innymi rodzajami złożonych instrumentów finansowych.

Brokerzy oferujący akcje ułamkowe

Zobaczmy teraz listę brokerów oferujących akcje ułamkowe:

BrokerKonto demoMinimalny depozytWięcej informacji
eToroTak50 $Dowiedz się więcej →
Interactive BrokersTakNIEDowiedz się więcej →
XTBTakNIEDowiedz się więcej →

eToro: Akcje ułamkowe

eToro oferuje usługę handlu akcjami bez prowizji. Należy jednak wziąć pod uwagę pewne koszty niehandlowe, takie jak opłaty za wypłatę i brak aktywności. Wypłaty mogą być powolne, a USD jest jedyną walutą, w której możesz trzymać swoje pieniądze, co oznacza, że koszty konwersji dla depozytów i wypłat mogą być wysokie, jeśli używasz waluty innej niż USD.

Jednak proces zakładania konta w eToro jest szybki i bezproblemowy. Platforma eToro jest intuicyjna i łatwa w obsłudze nawet dla początkujących, a także posiada innowacyjne funkcje, takie jak social trading czy copy trading. Ponadto eToro oferuje również konto demo.

Co do akcji ułamkowych:

  • Dywidendy lub odsetki z tytułu posiadania ułamkowej części akcji, w następstwie zdarzenia korporacyjnego, są wypłacane w sposób proporcjonalny, w przeliczeniu na jedną akcję.
  • eToro przechowuje akcje w imieniu klienta, a transakcja jest rejestrowana w systemie eToro w imieniu klienta.
  • Akcje są kupowane przez klienta i eToro jako „współwłaściciele”. Oznacza to, że za uzyskany ułamek akcji użytkownik ma takie same korzyści i przywileje ekonomiczne jak inni „współwłaściciele” udziału.
  • Nie ma żadnej dźwigni.
  • Ryzyko rynkowe pozostaje bez zmian.

eToro

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

€100.00

Czytaj także:

Akcje ułamkowe w Interactive Brokers

Interactive Brokers to jeden z największych na świecie brokerów, z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, założony w 1978 roku przez obecnego prezesa i dyrektora generalnego Thomasa Peterffy’ego. Od tego czasu firma jest jednym z najbardziej renomowanych brokerów na świecie. Interactive Brokers przyciąga aktywnych inwestorów niskimi cenami za akcję, zaawansowaną platformą transakcyjną oraz szerokim wyborem zbywalnych papierów wartościowych – w tym akcji zagranicznych. Jego nowa oferta, IBKR Lite, oferuje bezprowizyjny handel akcjami i ETF-ami.

Inwestowanie w akcje ułamkowe z IB jest bardzo proste: wystarczy wybrać spośród dostępnych papierów wartościowych (lub ETF-ów w ofercie) i zdecydować, ile chcemy zainwestować. W przypadku, gdy kwota ta nie odpowiada cenie jednej lub więcej „całych” akcji, Interactive Brokers kupi lub sprzeda akcje ułamkowe.

Czytaj także: Interactive Brokers opinie.

Rynki:

Polska, Europa, USA, Kanada, Azja, Australia

Wiarygodny broker z 1,54 mln rachunków klientów i kapitałem 10,01 mld USD, notowany na Nasdaq.

Niskie prowizje i najlepsza egzekucja cen możliwa dzięki systemowi IB SmartRoutingSM.

Darmowe platformy handlowe i narzędzia - wystarczająco potężne dla profesjonalnych traderów, ale zaprojektowane dla każdego.

Minimalny depozyt:

€0.00

XTB: Akcje ułamkowe

Akcje Ułamkowe XTB to innowacyjna forma inwestowania, która umożliwia inwestorom elastyczne zaangażowanie na rynkach akcji i ETF-ów. Dzięki zerowej prowizji do kwoty 100 000 EUR miesięcznego obrotu oraz brakowi minimalnego depozytu, inwestowanie staje się dostępne dla wszystkich, niezależnie od kapitału. XTB oferuje ponad 3000 akcji z Europy i USA do wyboru. W połączeniu z intuicyjną platformą inwestycyjną, bezpłatną sekcją edukacyjną, szybkimi i bezpiecznymi transakcjami oraz wsparciem obsługi klienta dostępnym 24/5, akcje ułamkowe na XTB otwierają drzwi do wygodnego i dostępnego inwestowania na globalnych rynkach.

XTB

8.75/ 10

Rynki:

Polska, Europa

Dostępne są różne rodzaje produktów (akcje, ETFy, CFD).

XTB jest regulowany i nadzorowany przez FCA, CySEC, IFSC i KNF.

Szkolenie akademii i pracowników, obsługa klienta w języku polskim

* 76% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty. Oferowane instrumenty finansowe są ryzykowne.
Inwestuj odpowiedzialnie.

Minimalny depozyt:

€0.00

Czytaj więcej: Opinie XTB .

Akcje ułamkowe w DEGIRO

Wiele osób zastanawia się, czy w DEGIRO istnieje możliwość zakupu ułamkowych udziałów. Odpowiedź brzmi: nie, nie ma możliwości zakupu akcji ułamkowych w DEGIRO.

Jeśli chcesz kontynuować czytanie tutaj, zostawiamy Ci artykuł na temat najlepszych brokerów giełdowych.

Często zadawane pytania
Gdzie mogę kupić akcje ułamkowe?

Akcje ułamkowe w rzeczywistości nie istnieją, to brokerzy udostępniają je nam poprzez batch trade lub handel w czasie rzeczywistym. Dlatego też akcje ułamkowe nie są dostępne u wszystkich brokerów. Oto niektórzy z brokerów, u których są one dostępne: eToro, Interactive Brokers i XTB.

Czym są akcje ułamkowe?

Akcje ułamkowe pozwalają na zakup części akcji. Minimalna jednostka, którą możesz kupić to ułamek akcji, do 0,001.

Chcesz kupić akcje ułamkowe? Oto najlepsi brokerzy:

Minimalny depozyt:

€0.00

Minimalny depozyt:

€0.01

Minimalny depozyt:

€100.00

* 76% detalicznych kont CFD traci pieniądze
Disclaimer:

Do miesięcznego obrotu 100 000 EUR. Transakcje powyżej tego limitu zostaną obciążone prowizją w wysokości 0,2% (min.10 EUR). 0,5% koszt przewalutowania może mieć zastosowanie.

Produkt ten jest nabywanym od XTB prawem powierniczym do ułamkowych części akcji lub ETF. Zapoznaj się z KID.

Inwestowanie jest ryzykowne. Inwestuj odpowiedzialnie.

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły