Najlepsi brokerzy do inwestowania w surowce

Surowce zawsze były w centrum globalnego handlu i w rezultacie są ważną klasą aktywów finansowych. Inwestowanie w towary jest doskonałym wyborem dla dywersyfikacji portfela i zmniejszenia ryzyka rynkowego. Jednak wybór odpowiedniego brokera do handlu surowcami może być wyzwaniem. Oto najlepsi brokerzy do inwestowania w surowce.

broker surowcowy

Najlepsi brokerzy do zakupu surowców

Broker surowcowy to broker, który posiada platformę handlową dla tego typu inwestycji i pośredniczy w kupnie i sprzedaży towarów i surowców. Najpopularniejsze inwestycje to złoto, srebro i ropa naftowa oraz inne metale szlachetne. Oto najlepsi brokerzy do inwestowania w surowce.

BrokerWięcej informacji
👉 eToroDowiedz się więcej →
👉 XTBDowiedz się więcej →
👉 DEGIRODowiedz się więcej →
👉 PepperstoneDowiedz się więcej →

eToro

Broker ten posiada własną platformę i ogromny wybór surowców. Na eToro surowce można kupić poprzez akcje, ETFy lub CFD. Najbardziej popularne są surowce energetyczne, metale szlachetne i towary rolne.

Co więcej, handel z eToro pozwala na skorzystanie z usługi kopiowania handlu, czyli systemu, który pozwala na kopiowanie portfeli najlepszych traderów na platformie i inwestowanie na różnych rynkach, nawet z niewielkim doświadczeniem. Minimalny depozyt wynosi 50 euro i można handlować 32 surowcami.

Czytaj też: opinie o eToro .

eToro

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

€100.00

XTB

Wśród najlepszych brokerów towarowych znajdziesz również XTB, który oferuje możliwość handlu CFD na 21 produktów, w tym surowce energetyczne, metale i produkty rolne. Oferuje również akcje i fundusze ETF. Kilka ważnych cech:

 • konto demo XTB 
 • Niskie opłaty
 • Platforma xStation jest łatwa i intuicyjna w obsłudze
 • Nie ma minimalnego depozytu

Aby dowiedzieć się więcej, polecam nasz artykuł: XTB: Opinie

XTB

8.75/ 10

Rynki:

Polska, Europa

Dostępne są różne rodzaje produktów (akcje, ETFy, CFD).

XTB jest regulowany i nadzorowany przez FCA, CySEC, IFSC i KNF.

Szkolenie akademii i pracowników, obsługa klienta w języku polskim

* 76% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty. Oferowane instrumenty finansowe są ryzykowne.
Inwestuj odpowiedzialnie.

Minimalny depozyt:

€0.00

DEGIRO

W DEGIRO możesz handlować kontraktami terminowymi na wielu rynkach instrumentów pochodnych. Prawdziwą siłą DEGIRO są jego prowizje. W rzeczywistości broker jest w stanie zaoferować konkurencyjne prowizje na wszystkich swoich produktach.

Zobacz także: opinie o Degiro

DEGIRO

8.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Najlepszy broker giełdowy Rankia Awards 2021

Ponad 50 rynków światowych, brak opłat za przechowywanie, dywidendy i tantiemy uwzględnione.

Pamiętaj, że inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty pieniędzy.

Minimalny depozyt:

€0.01

ActivTrades

Z ActivTrades możesz inwestować w CFD na większość surowców. Spready na gaz zaczynają się na przykład od 0,007 punktu. ActivTrades oferuje ochronę przed ujemnym saldem i wielokrotnie nagradzaną obsługę klienta.

U tego brokera masz do wyboru dwie doskonałe platformy: ActivTrader lub Metatrader, a także masz dostęp do pomocy technicznej 24/7 w 14 językach.

Tutaj możesz przeczytać opinie o ActivTrades

Pepperstone

W Pepperstone możesz handlować na rynku Forex i CFD na surowce, indeksy giełdowe, ETF-y, akcje i CFD na kryptowaluty. Mówiąc o surowcach, możesz mieć pozycje w złocie w wielu walutach (USD, EUR, AUD, GBP, CHF).

Główne dostępne towary to metale szlachetne, produkty energetyczne i towary miękkie. Maksymalna dopuszczalna dźwignia to 1:30. Prowizje CFD są zazwyczaj niskie.

Przeczytaj także: Recenzje Pepperstone 

Jak wybrać najlepszego brokera towarowego?

Przy wyborze brokera należy wziąć pod uwagę wiele kryteriów, na przykład:

 • Sprawdź zabezpieczenia oferowane przez brokera.
 • Reputacja jest ważna. 
 • Oferowane platformy inwestycyjne: Każdy broker całkowicie samodzielnie wybiera, który sposób działania jest dla niego najlepszy. Platformy oferowane przez najlepszych brokerów CFD powinny być sprawdzone, aby upewnić się, że są najlepsze.
 • Dostępne surowce: Istnieją brokerzy, którzy mają dostęp tylko do rynku towarowego. Najlepsi brokerzy do handlu towarami to tacy, którzy umożliwiają również dostęp do innych rynków, takich jak metale szlachetne i przemysłowe, a nawet produkty energetyczne, takie jak gaz ziemny.
 • Usługi dodatkowe: usługi dodatkowe są równie niezbędne, ponieważ zapewniają przewagę konkurencyjną nad tymi, którzy inwestują w mniej wyposażone platformy lub nie korzystają z niektórych usług.
 • Koszty i prowizje: Istnieje duża konkurencja, więc warto poszukać brokerów, którzy oferują niskie prowizje, przy tych samych usługach.

Brokerzy do inwestowania w surowce: Instrumenty

Na koniec zostawiamy Was z listą instrumentów, za pomocą których można inwestować w towary na rynkach finansowych.

Surowcowe ETF

Surowcowe ETF osiągają zyski poprzez śledzenie indeksu surowcowego. Jeśli cena towaru wzrośnie, inwestorzy ETF skorzystają na tym. ETF-y są zawsze zdywersyfikowane i nie skupiają się tylko na jednym surowcu. Jeśli natomiast chcesz inwestować tylko w jeden, np. ropę naftową, będziesz musiał zainwestować w ETC (Exchange Traded Commodity).

Przeczytaj także: Najlepsze ETF-y na miedź.

CFD na surowce

Kontrakty CFD są uważane za jeden z najlepszych sposobów handlu towarami. Istnieje kilka powodów, dla których kontrakty CFD mają więcej zalet, jeśli chodzi o handel towarami:

 • Dzięki kontraktom CFD możesz składać ułamkowe zlecenia, w tym sensie, że możesz zdecydować się na zainwestowanie praktycznie dowolnej kwoty. 
 • Kontrakty CFD mają bardzo niskie koszty transakcyjne. W tym przypadku kontrakty CFD na towary  mają minimalne koszty transakcyjne i prowizje.
 • Można zastosować wyższą dźwignię.

Kontrakty terminowe na surowce

Kontrakty terminowe to jeden z najbardziej popularnych sposobów handlu surowcami. Jest to produkt pochodny, w którym inwestorzy zawierają umowę kupna lub sprzedaży towaru po wcześniej uzgodnionej cenie i terminie w przyszłości.

Opcje na surowce

Wreszcie opcje to narzędzia, które pozwalają prognozować ceny towarów, zarabiać na wzroście i spadku tych aktywów.

Brokerzy do inwestowania w surowce: często zadawane pytania

Jak dzielimy surowce mineralne ze względu na zastosowanie?

Jedna z głównych klasyfikacji dzieli surowce na odnawialne i nieodnawialne. Z punktu widzenia materiału spotykamy: surowce rolnicze, górnicze, energetyczne, włókiennicze i tak dalej, według sektora produkcji, do którego należą.

Przeczytaj także: Surowce: czym są, cechy i rodzaje 

W jakie surowce inwestować?

Do towarów, w które najlepiej inwestować, należą złoto i srebro, ropa naftowa, gaz ziemny, pszenica i kawa. W towary można inwestować kupując je bezpośrednio lub poprzez kontrakty CFD, futures lub opcje.
Czytaj także: inwestowanie w surowce .

Jakimi surowcami handluje się najczęściej?

10 najczęściej handlowanych surowców na świecie to:

– Ropa Brent
– ​​Stal
– Ropa WTI
– Soja
– Żelazo
– Kukurydza
– Złoto
– Miedź
– Aluminium
– Srebro

Przeczytaj także:

Mamy nadzieję, że udało Ci się poznać niektórych z najlepszych brokerów do zakupu surowców.

Brokerzy do inwestowania w surowce

Minimalny depozyt:

€100.00

* 76% detalicznych kont CFD traci pieniądze
XTB
Minimalny depozyt:

€0.00

* 76% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty
Minimalny depozyt:

€0.01

Disclaimer:

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.

76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Saxo Bank: Opinie, Opłaty, Oferta
W tym artykule przedstawiamy Saxo Bank, duński bank, który oferuje usługę inwestycji online. Dzięki temu bankowi można uzyskać dostęp do szerokiej gamy produktów uzupełniających portfel inwestycyjny. Oto opinie o Saxo Bank. O Saxo Bank S...