Social Trading: Co to jest?

Social trading jest formą inwestowania, która pozwala inwestorowi obserwować zachowania handlowe innych traderów i ekspertów handlowych oraz śledzić ich strategie inwestycyjne. Wielu ekspertów zgadza się, że handel społecznościowy wymaga niewielkiej wiedzy na ten temat i jest uważany za metodę niskokosztową.

Co to jest social trading (handel społecznościowy)?

Jednym z najważniejszych i najbardziej wiarygodnych brokerów dla social tradingu jest eToro; platforma, która ma ponad 15 milionów użytkowników i każdy z nich może być nazwany social traderem.

Teraz, jeśli mówimy o Social Trading, nie możemy pominąć terminu Copy Trading.

eToro

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

€100.00

Copy trading

Copy trading jest techniką inwestycyjną lub operacją, która pozwala „kopiować” pozycje zajęte bezpośrednio przez innego inwestora i łączyć część swojego portfela z inwestorem, którego się naśladuje. Innymi słowy, łącząc swój profil z innym traderem, możesz ustawić kopię instruktażową części lub wszystkich swoich pozycji na rynku.

Po wybraniu inwestora, któremu chcesz zaufać i jeśli otworzy on nową pozycję, Ty otworzysz nową pozycję; to samo stanie się, jeśli zamknie on pozycję.

Cechy charakterystyczne social tradingu

  • Social trading jest alternatywną metodą analizy danych finansowych innych traderów w celu porównywania i kopiowania technik i strategii. Powinieneś wiedzieć, że użytkownicy będą mogli handlować różnymi aktywami, takimi jak towary, metale szlachetne, kryptowaluty, akcje, indeksy giełdowe i waluty.
  • Ponadto, handel społecznościowy oferuje traderom sposób na handel online z pomocą innych. Zmniejsza to krzywą uczenia się od początkującego do doświadczonego tradera.
  • Poprzez kopiowanie transakcji, traderzy mogą nauczyć się, które strategie działają, a które nie. Ponadto, social trading skupia się na spekulacji i wpływa na swobodny przepływ informacji pomiędzy inwestorami finansowymi a osobami fizycznymi.
  • Handel społecznościowy daje traderom możliwość pracy w grupach, aby współpracować z rynkami handlowymi; w tym przypadku, dzieląc się funduszami, badaniami lub informacjami.
  • Platformy social tradingowe wyświetlają statystyki wyników traderów, otwarte i przeszłe pozycje oraz sentyment rynkowy, czyli kompleksowe informacje pozwalające ocenić wiarygodność pożyczkodawców śledzących na platformie.

Strategie handlu społecznościowego

Istnieją dwa ważne czynniki, które należy wziąć pod uwagę w Social Tradingu:

Ciągłe monitorowanie

Ważnym czynnikiem w każdej strategii jest stała weryfikacja uzyskanych wyników; należy monitorować wybranych traderów na co dzień, tak aby kopia generowała duże korzyści.

Przeczytaj również: Najlepsze strategie tradingowe

Dywersyfikacja

Kluczem w handlu jest dywersyfikacja, bez względu na to, jakiego instrumentu używasz. Dywersyfikacja oznacza kopiowanie dobrej liczby profesjonalnych traderów, ponieważ jeśli skopiujesz więcej niż jednego, każdy błąd inwestycyjny jednego tradera zostanie pokryty przez zyski innych.

Ważne jest, aby skonsultować się z preferowanymi rynkami każdego z przedsiębiorców, którzy mają być kopiowani, aby mieć dywersyfikację na rynkach, na których handlują, jak również; czy to Forex, kryptowaluty, akcje lub towary.

Krótko mówiąc, w celu zminimalizowania ryzyka i uzyskania większych zysków, powinieneś podążać za dobrą liczbą ekspertów handlowych na różnych rynkach.

Podsumowując, ważne jest, aby znać różnicę między social trading i copy trading, ponieważ nie są one synonimami, jak niektórzy twierdzą. Social trading jest szerszym terminem. W tym przypadku, copy trading jest częścią social tradingu. Copy trading więc może być uważany za rodzaj social tradingu, ale nie są one podobne.

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Tether (USDT): Co to jest i gdzie kupić?
Wśród wielu kryptowalut na rynku jest jedna, która wyróżnia się szczególnym elementem stabilności: Tether (USDT). Ta kryptowaluta, stworzona w celu zaoferowania równowagi w chaotycznym świecie walut cyfrowych, jest powiązana bezpośrednio z wartośc...