Czym jest Paper Trading?

Wyobraź sobie, że możesz handlować na giełdzie, nie ryzykując ani grosza. Tak właśnie wygląda świat paper tradingu, symulowanej platformy, która pozwala inwestorom eksperymentować, testować i udoskonalać swoje strategie inwestycyjne przed zainwestowaniem prawdziwego kapitału. W tym artykule omówimy czym jest paper trading, jego zalety i ograniczenia oraz sposób, w jaki można go skutecznie wykorzystać jako potężne narzędzie do nauki i doskonalenia umiejętności.

Czym jest Paper Trading?

Paper trading polega na handlu na giełdzie fikcyjnymi pieniędzmi za pośrednictwem wirtualnego konta. Te wirtualne konta są również znane jako konta demonstracyjne.

W szczególności paper trading umożliwia kupowanie i sprzedawanie wszelkiego rodzaju instrumentów finansowych (akcji, funduszy ETF, forex, kontraktów CFD, opcji itp.) na dużej części rynków (USA, Europa, Japonia itp.) bez ryzyka utraty prawdziwych pieniędzy.

Paper Trading: Jak to działa?

Podczas tradingu, inwestor handluje w bezpiecznym środowisku. Większość brokerów zazwyczaj udostępnia je bezpłatnie swoim klientom. Jest to stosunkowo nowe narzędzie.

Wiele lat temu trzeba było ręcznie wprowadzać dane i ceny kupna i sprzedaży, a następnie sprawdzać wyniki transakcji. Obecnie można handlować na prawdziwych danych w czasie rzeczywistym, wykorzystując do tego konta demo. Platforma, której używamy w wersji demo, będzie wykorzystywana później na prawdziwym rynku.

Paper Trading: Najlepsi brokerzy

Jeśli chodzi o wybór platformy transakcyjnej, jest kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę. Poniżej znajdują się niektóre z kluczowych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze platformy umożliwiającej paper trading:

  • Ograniczenie czasowe. Niektóre konta są ograniczone do jednego lub dwóch miesięcy. Jeśli korzystasz z konta demo, aby zapoznać się z nową platformą, krótki okres może być wystarczający. Jeśli jednak dopiero uczysz się handlu, prawdopodobnie będziesz potrzebować więcej czasu.
  • Niezawodność. Brokerzy nie zarabiają na fikcyjnych kontach handlowych, więc czasami zdarzają się opóźnienia lub błędy. Wybierając konto demo, należy wcześniej sprawdzić opinie klientów pod kątem niezawodności.
  • Dostępne aktywa. Jeśli jesteś początkującym traderem, możesz spróbować swoich sił na różnych aktywach, aby dowiedzieć się, które z nich są dla Ciebie odpowiednie. Niektóre fikcyjne konta handlowe oferują szereg aktywów, podczas gdy inne oferują tylko kilka.
  • Instrumenty techniczne. Najlepsze rachunki handlowe są dokładnymi kopiami rachunków rzeczywistych i powinny zawierać wszystkie narzędzia dostępne dla traderów. Jeśli chcesz dokładnie przetestować platformę, upewnij się, że posiada ona szereg dostępnych narzędzi technicznych.
  • Obsługa klienta. Niektórzy brokerzy oferują wsparcie 24/7 i jest to ważne, jeśli jesteś nowym traderem, który dopiero zaczyna. Jeśli zmagasz się z kontem handlowym i potrzebujesz pomocy, powinieneś upewnić się, że taka pomoc jest dostępna przez cały czas.
  • Handel społecznościowy. Niektóre platformy mają dodatkowe funkcje, takie jak handel społecznościowy i narzędzia do kopiowania. Jeśli dopiero zaczynasz, możesz przetestować je na fikcyjnym rachunku handlowym bez ryzykowania swoich środków.

W świetle tych kluczowych czynników naszym zdaniem najlepsze platformy do paper tradingu to eToro i Interactive Brokers.

Minimalny depozyt:

€100.00

* 76% detalicznych kont CFD traci pieniądze
Minimalny depozyt:

€0.00

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Tether (USDT): Co to jest i gdzie kupić?
Wśród wielu kryptowalut na rynku jest jedna, która wyróżnia się szczególnym elementem stabilności: Tether (USDT). Ta kryptowaluta, stworzona w celu zaoferowania równowagi w chaotycznym świecie walut cyfrowych, jest powiązana bezpośrednio z wartośc...