Na czym polega strategia inwestycyjna Warrena Buffetta 90/10?

Znana również jako złota reguła inwestowania na emeryturę, w tym wpisie dowiesz się czym jest strategia 90/10 Buffetta.

strategia inwestycyjna Warrena Buffetta 90/10

Na czym polega strategia inwestycyjna Warrena Buffetta 90/10?

Ta strategia inwestycyjna 90/10 została stworzona przez inwestora Warrena Buffetta w celu inwestowania oszczędności w fundusze emerytalne. Metoda ta polega na przeznaczeniu 90% kapitału inwestycyjnego osoby na fundusze indeksowe oparte na akcjach, a pozostałe 10% pieniędzy na inwestycje o niskim ryzyku.

W skrócie:

  • Strategia inwestycyjna 90/10 dla oszczędności emerytalnych polega na ulokowaniu 90% kapitału inwestycyjnego danej osoby w niedrogie fundusze indeksowe S&P 500, a pozostałe 10% w krótkoterminowe obligacje rządowe.
  • Zasada inwestycyjna 90/10 jest punktem odniesienia dla inwestorów, dzięki któremu mogą oni łatwo zmienić swoją tolerancję ryzyka inwestycyjnego.
  • Strategia ta chroni przed potencjalnie niszczącymi spadkami na rynku.
  • Wiele osób zaleca tę metodę dla osób na skraju emerytury, które muszą zachować swoje oszczędności.

Czym jest indeks S&P 500?

Indeks Standard & Poor's 500, lub bardziej znany jako S&P 500, jest głównym indeksem amerykańskiego rynku akcji. Jest on oparty na kapitalizacji rynkowej 500 dużych firm, których akcje są notowane na NYSE lub NASDAQ i zawiera około 80% kapitalizacji całego rynku amerykańskiego.

Główny cel strategii inwestycyjnej 90/10

System ten ma na celu generowanie wyższych zysków w portfelu długoterminowym. Warren Buffet ocenia, że potencjalne zyski, jakie może osiągnąć inwestor indywidualny są lepsze niż inwestorzy, którzy zatrudniają zarządzających o wyższych opłatach.

Minimalny depozyt:

€100.00

* 81% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Minimalny depozyt:

€0.01

Minimalny depozyt:

€2.00

Obliczanie zwrotów dla strategii 90/10

Aby obliczyć roczny zwrot z tego portfela, inwestor musi pomnożyć alokację przez zwrot, a następnie zsumować te wyniki. Należy również wiedzieć, że zaletą funduszy indeksowych jest to, że mają one niższe opłaty za zarządzanie niż inne fundusze, ponieważ są one zarządzane pasywnie.

Przykład:

Bardzo powszechne zastosowanie strategii 90/10 polega na wykorzystaniu krótkoterminowych bonów skarbowych jako składnika o stałym dochodzie w 90% portfela, a pozostałe 10% inwestowane jest w bardziej ryzykowne papiery wartościowe, takie jak akcje, opcje indeksowe lub warranty.

Na przykład, inwestor posiadający portfel o wartości 100 000 USD, który zdecyduje się na strategię 90/10, może zainwestować 90 000 USD w obligacje skarbowe o oprocentowaniu 1 i rocznej rentowności 4%. W tym przypadku, pozostałe 10.000 USD zostanie zainwestowane w akcje notowane w indeksie S&P 500 lub w fundusz indeksowy.

Co pociąga za sobą strategia

Warren sugeruje fundusz indeksowy oparty na akcjach; jak powiedzieliśmy wcześniej, który alokuje 90% efektu na wyniki S&P 500, a pozostałe 10% na fundusz obligacji rządowych; ponieważ w trudnych sytuacjach na rynku finansowym, te pozostają bardziej stabilne.

Dla tego inwestora finansowego, strategia emerytalna powinna być niskokosztowa i łatwa do zrozumienia.

Sugerujemy, abyś zapoznał się z różnymi sposobami inwestowania, ponieważ zasada 90/10 jest tylko wzorcem, który jest przestrzegany przez wielu inwestorów na całym świecie od czasu jej stworzenia przez Warrenta Buffetta i cieszy się dużą popularnością. Jednak w zależności od profilu inwestora, można wybrać strategię; na przykład, dla inwestorów z wyższym poziomem tolerancji na ryzyko, można dostosować sposób alokacji kapitału lub wybrać model 70/30 lub 60/40.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!