Diagramy trójkątów: czym są i jakie są ich przykłady

W Tradingu istnieją różne rodzaje trójkątów z szeregiem warunków, aby figura była ważna i dlatego inwestor może handlować bez przerwy. W tym poście omówimy wzory trójkątów: czym są i jakie są przykład.

diagram trojkatow

Wykresy trójkątów: czym są i przykłady

Zanim porozmawiamy o wzorach trójkątów, czym są i jakie są ich przykłady” przedstawimy kilka ważnych aspektów, aby lepiej zrozumieć tę koncepcję.

Trójkąt w obrocie

W handlu, trójkąty są dokładnie takie same jak te, które wszyscy znamy z matematyki, z tą różnicą, że w inwestycjach, są one używane na korzyść ceny. Dlatego do obsługi trójkąta potrzebne są cztery punkty styku: dwa górne i dwa dolne.

Do wyznaczenia linii trendu potrzebne są dwa z tych punktów:

Interpretacja wykresu trójkątnego

Znaczenie czasu

Ten czynnik jest najważniejszy w Triangle Trading i określa jego ważność; w tym przypadku, aby transakcja była ważna, trójkąt musi przełamać linię trendu, kiedy przesuwa się ona pomiędzy dwiema trzecimi a trzema czwartymi szerokości poziomej trójkąta.

Innymi słowy, kiedy cena zbliża się do wierzchołka i nie przełamuje go, nie jest on już ważny dla handlu.

Objętość w trójkącie

Należy pamiętać, że objętość trójkąta musi się zmniejszyć i zwiększyć, gdy jest przełamany, aby ten ruch był ważny. Jeśli widzisz breakout bez objętości, jest bardzo prawdopodobne, że jest to fałszywy breakout lub że tworzysz inną figurę.

Jak należy mierzyć ruch w trójkącie?

Podobnie jak inne pomiary, można również zmierzyć ruch w trójkącie. Ogólnie rzecz biorąc, szacuje się, że cena porusza się od swojego wybicia, w tej samej odległości, która jest mierzona od bazy. Można to zobaczyć na tym wykresie:

Czym są schematy trójkątów i jakie są ich przykłady?

Wykresy trójkątów

Jak można było zauważyć w poprzednich koncepcjach, trójkąty są figurami, które mogą być wykorzystywane w inwestycjach i są przedstawiane za pomocą diagramów lub wykresów. Dlatego też trójkąty powinny być definiowane jako strefy wybicia bocznego, gdzie inwestor może dołączyć do linii trendu, kiedy cena przełamie trójkąt lub kiedy przetestuje przełamane wsparcie lub opór.

Wzorce te pomagają nam rozpoznać aktualną sytuację na rynku.

Tak więc wzór na rynku inwestycyjnym, jest jedną z umiejętności, której trzeba się nauczyć.  Analiza techniczna skupia się na wzorcach cenowych, które pomogą Ci przeanalizować, kiedy wejść w transakcję.

Przykłady zastosowania trójkątów w handlu

Będziesz w stanie pokazać różne rodzaje trójkątów, najczęściej spotykane są następujące:

Trójkąt symetryczny

Jest to trójkąt, który ma równe boki i jest uważany za najbardziej wiarygodny. Od innych różni się tym, że jest neutralny, tzn. nie przechyla się w żadną stronę i podąża za istniejącym trendem. Zaleca się stosowanie go wraz z innymi formacjami wykresu i wskaźnikami technicznymi, które go wspierają.

Trójkąt wznoszący

Jego formacja pokazuje, że górna linia trendu (oporu) jest płaska, a dolna linia jest bycza. Wzorzec ten wskazuje w większości przypadków, że kupujący jest bardziej agresywny niż sprzedający.

Trójkąt zniżkujący

W przeciwieństwie do trójkąta zwyżkującego, linia płaska jest niższa, co oznacza, że „bardziej agresywni” są teraz sprzedający i wywierają presję na kupującego, spychając w ten sposób cenę w dół, będąc skłonnymi do sprzedaży po bardzo niskich cenach.

Wreszcie, możemy powiedzieć, że istnieje wiele strategii handlu i kluczową rzeczą w tym jest mieć kontrolę nad ryzykiem. Podobnie, będzie można znaleźć wiele dochodowych modeli na rynku z powodu ich cyklicznego działania. Decyzja o wyborze najlepszego modelu należy wyłącznie do Ciebie.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!