Akcje Gucci: Jak inwestować w Kering?

Marka Gucci została założona w 1921 roku we Włoszech, ma około 376 marek siostrzanych i około 4607 marek konkurencyjnych. Gucci jest własnością Kering, spółki notowanej na giełdzie w Paryżu, która należy do sektora dóbr luksusowych. W tym poście przyjrzymy się, jak inwestować w akcje Gucci.

akcje gucci

Akcje Gucci: Czym jest Kering i jak inwestować?

NazwaKering
ISINFR0000121485
TickerKER.PA
NotowanieGiełda w Paryżu
Kapitał początkowy500 €

Do głównych luksusowych marek Keringa należy Gucci, obok takich marek jak Yves Saint Laurent, Sergio Rossi, Boucheron czy Balenciaga, w których firma jest większościowym udziałowcem i posiada prawie 100% udziałów. Firma posiada również udziały w innych luksusowych markach.

Geograficznie grupa Kering uzyskuje 37,9% swoich obrotów w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Ponadto 9,9% tego przychodu jest generowane w Japonii, 25,9% w regionie Azji i Pacyfiku, 22,1% w Ameryce Północnej i 4,2% w Ameryce Południowej.

Znaki towarowe należące do firmy Kering

Możesz znaleźć kilka znanych marek, takich jak:

Model biznesowy Gucci

Ekonomiczny i kulturowy sukces Gucci przypisuje się zarządzaniu Bizzarriego i kreatywności Michele, a także modowej stronie internetowej „Business of Moda” i skutecznemu marketingowi, kierowanemu przez menedżera Jacopo Venturiniego.

Ponadto model biznesowy Kering obejmuje strategię wielu marek: posiadając co najmniej 15 własnych marek, Kering koncentruje się głównie na sektorze dóbr luksusowych. W ten sposób grupa zapewniła segmentację klientów, oferując szeroką gamę produktów, ale także dywersyfikując przychody w celu zmniejszenia marż.

Sercem organizacji grupy, choć z pewnością droższy, jest model wertykalny. Zaczynając od góry, Kering zapewnia standaryzację jakości produktów wprowadzanych na rynek przez każdą markę, sprawując bezpośrednią i ściślejszą kontrolę nad każdą grupą.

Akcje Gucci: Notowania

Notowania akcji Kering w dniu 6 czerwca 2023 roku oraz jej wyniki w ciągu ostatnich 5 lat.

Notowania Kering | Źródło: Google Finance

Akcjonariusze Kering

Akcjonariusze% Akcje
% akcji posiadanych przez wszystkie osoby mające dostęp do informacji poufnych41,90%
% udziałów posiadanych przez instytucje27,47%
% akcji free float w posiadaniu instytucji47,29%
Liczba inwestorów instytucjonalnych obecnych w strukturze akcjonariatu769

Główni inwestorzy to:

 1. Vanguard International Growth Fund
 2. Europacific Growth Fund
 3. New Perspective Fund Inc
 4. Vanguard International Stock Index-Total Intl Stock Indx
 5. Invesco Developing Markets Fund

Kupowanie akcji Gucci: Prognozy 

Niektóre prognozy rynkowe sporządzone przez ekspertów finansowych pokazują że:

 • Chociaż sektor luksusowy jest jednym z najbardziej dotkniętych kryzysem w 2019 r., akcje Kering wydają się pozostawać solidne.
 • Dzięki wewnętrznej strukturze francuskiej grupy, która prezentuje się jako konglomerat marek modowych, ożywienie sektora może rozpocząć się od samego Keringa.
 • Istnieją doskonałe perspektywy wzrostu, że firma może w końcu skonsolidować się na rynku i pozostawić za sobą skutki pandemii, dzięki poprawie handlu elektronicznego.

Akcje Kering: Cechy

Aby zdecydować, czy inwestować w akcje firmy Kering, należy zapoznać się z kilkoma cechami technicznymi.

Cena za akcję500,90 €
Kapitalizacja (dzienna)70.91 Mld
Wartość spółki77,76 Mld
Wyemitowane akcje123,52 mln

Gucci: Dywidendy 

Data dywidendyDywidendaTermin płatnościRentowność
16.01.234.518.01.232,31%
03.05.228.505.05.222,38%
13.01.223.517.01.221,26%
04.05.21806.05.211,13%
04.05.215.506.05.211,85%
19.01.21721.01.211,16%
19.01.212.521.01.211,24%
23.06.20825.06.201,37%

Jak kupić akcje Gucci? 

Aby rozpocząć inwestowanie, musisz wykonać kilka prostych kroków u wybranego brokera:

 • Aktywacja konta: w tym celu należy ukończyć rejestrację, podając swoje dane osobowe, przesłać ważny dokument tożsamości i dowód zamieszkania, taki jak rachunek za media.
 • Dokonaj wpłaty: wystarczy 500 euro, aby zacząć kupować akcje, które można wpłacić za pomocą karty kredytowej, przelewu bankowego lub portfeli cyfrowych, takich jak Paypal.
 • Rozpocznij inwestowanie: uzyskaj dostęp do platformy, wprowadzając swoje dane uwierzytelniające, wyszukaj Gucci za pomocą jego tickera i kliknij Kup. W ciągu kilku sekund zakupione akcje zostaną przelane na nasze konto.

Gdzie kupić akcje Gucci?

Aby kupić akcje Kering, inwestor zainwestuje swoje pieniądze w spółkę, która składa się z grupy spółek handlowych (wysokiej klasy marki luksusowe i marki globalne). Grupa ta poprzez swoje różne marki ma duży zasięg międzynarodowy; jest jednym z najpopularniejszych konglomeratów biznesowych w Europie i oczywiście na francuskim rynku.

Jedną z opcji zakupu akcji Kering w tradycyjny sposób jest inwestowanie w akcje spot. Inną popularną obecnie alternatywą inwestycyjną są kontrakty CFD, które są pochodnym produktem finansowym. W tym przypadku, kupując akcje, należy rozważyć wybór brokerów oferujących kontrakty CFD, które są przedmiotem obrotu na regulowanych i niezawodnych platformach transakcyjnych.

eToroXTB
Prawdziwe akcjeTakTak
CFD na akcjeTakTak
Minimalny depozyt100 $Brak
Konto demoTakTak
Dowiedz się więcej →Dowiedz się więcej →

*79% detalicznych rachunków CFD ponosi straty.

eToro

Jest to bardzo przystępna platforma, na której można zarejestrować się za darmo, a także oferuje opcję copy tradingu, czyli zautomatyzowanego modelu inwestycyjnego (daje możliwość dokładnego odwzorowania inwestycji profesjonalnych traderów). Platforma oferuje również możliwość handlu z darmowym kontem demo, które pozwala ćwiczyć i uczyć się, zaczynając od 100 000 $ wirtualnych pieniędzy. Przeczytaj także: opinie eToro.

eToro

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

€100.00

XTB

Jest to jeden z najlepszych brokerów, który oferuje wszystkie elementy, gwarantując bezpieczną i niezawodną przestrzeń do inwestowania w akcje i kontrakty CFD. Jest on również regulowanym i bezpiecznym brokerem. Ponadto, w XTB możesz również handlować za pomocą darmowego konta demo.

XTB

8.75/ 10

Rynki:

Polska, Europa

Dostępne są różne rodzaje produktów (akcje, ETFy, CFD).

XTB jest regulowany i nadzorowany przez FCA, CySEC, IFSC i KNF.

Szkolenie akademii i pracowników, obsługa klienta w języku polskim

* 76% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty. Oferowane instrumenty finansowe są ryzykowne.
Inwestuj odpowiedzialnie.

Minimalny depozyt:

€0.00

Często zadawane pytania

Czym zajmuje się Grupa Kering?

Kering to francuska firma z branży dóbr luksusowych, która jest właścicielem około 15 marek, w tym Gucci, Alexander McQueen i Balenciaga.

Jak kupić akcje Keringa

Możesz kupić akcje Kering za pomocą akcji spot lub kontraktów CFD. Istnieje również możliwość zakupu ułamkowych akcji. Najlepsi brokerzy to: eToro, XTB i Interactive Brokers.

Czy warto kupować akcje Keringa?

Tak, wydaje się, że inwestowanie w Kering może okazać się bardzo opłacalną opcją, zwłaszcza jeśli stale monitorujesz zachowanie akcji na rynku i działasz, gdy sytuacja jest zgodna z Twoimi celami.

Disclaimer:

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.

76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD.

Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Najlepszy broker do akcji zagranicznych
Inwestowanie w zagraniczne akcje stało się normą, podczas gdy jeszcze kilka lat temu wydawało się to niemożliwe. Obniżenie prowizji za zakup akcji na tych rynkach zwiększyło konkurencję dla inwestorów. W tym artykule przyjrzymy się, jaki jest najl...
Kalendarz dywidend
Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, to być może chcesz wiedzieć więcej o dywidendach i kiedy ...