Co to jest Pancakeswap i jak to działa?

Zdecentralizowane giełdy trzeciej generacji zyskały na popularności dzięki zachętom, które oferują swoim użytkownikom. Jednym z takich DEXów jest PancakeSwap, więc w tym wpisie opowiemy Ci czym jest i jak działa.

Pancakeswap

Co to jest Pancakeswap?

Pancakeswap lub Pancake Swap to zdecentralizowana platforma handlowa, która umożliwia wymianę istniejących tokenów w ramach inteligentnego łańcucha Binance (BSC) bez utraty opieki nad aktywami w dowolnym momencie.

Jego działanie opiera się na serii zautomatyzowanych inteligentnych kontraktów dystrybuowanych na BSC, blockchainie Binance, który wyjaśnimy później.

Jednak ta giełda ma swój własny token o nazwie CAKE, który jest typu BEP-20 (ten sam wzór, co tokeny EIP-20), który pozwala również na import tokenów z innych platform za pośrednictwem Binance i przekształcenie ich w token BEP-20, do użytku w ramach zdecentralizowanej giełdy.

Ponadto, PancakeSwap jest rozwiązaniem opracowanym dla rynku DeFi, które pozwala traderom na wymianę tokenów bez konieczności korzystania z pośrednika i bez wysokich prowizji.

Jak działa PancakeSwap

Aby płynność lub fundusze mogły istnieć na DEX, muszą być wniesione przez użytkowników. Odbywa się to poprzez pule płynności pomiędzy parami tokenów, wymagając od innych użytkowników dodania płynności poprzez swoje tokeny, aby móc handlować tokenami.

Rynki zautomatyzowane (AMM)

Ten DEX jest oparty na systemie Automated Market Making (AMM), który jest mechanizmem, dzięki któremu użytkownicy mogą dodawać płynność do giełdy bez utraty własności tokenów. Innymi słowy, działa to w następujący sposób:

  • Eliminacja księgi zamówień, gdzie musisz znaleźć sprzedawcę, aby sprzedać tokeny, które chcesz kupić i tokeny, które chcesz sprzedać.
  • Użytkownicy dodają tokeny do wykorzystania przez innych użytkowników, tworząc pulę płynności opartą na inteligentnych kontraktach.
  • Pozwala traderom swobodnie handlować tokenami, a posiadaczom tokenów pożyczać tokeny i być wynagradzanym za zwiększanie płynności.

Liquidity Pool

Jak wspomniano wcześniej, aby PancakeSwap był płynny, użytkownicy są zobowiązani do wniesienia tokenów. Tokeny dostawcy płynności (LP) w tym DEX nazywane tokenami FLIP, które mogą być różne w zależności od pary tokenów, do której dodawana jest płynność.

W ten sposób, po dodaniu środków do puli płynności, nagrody zaczynają być zarabiane na tokenie Cake.

Loteria

Pancake Swap posiada system loterii, który pozwala na wygranie wspaniałych nagród, więc co 6 godzin odbywa się losowanie licznych nagród. Nagroda jest przyznawana tylko wtedy, gdy 4 wylosowane liczby są takie same jak nasze i w tej samej kolejności.

Opłaty

Koszty utrzymania PancakeSwap są znacznie niższe niż w przypadku zdecentralizowanej giełdy, a więc obniżenie kosztów wynika z faktu, że jest to zdecentralizowana platforma, na której nie ma pieczy nad tokenami. PancakeSwap obecnie pobiera opłaty:

  • 0,25% za każdą transakcję, która ma miejsce na DEX.
  • 0,17% całości przeznacza się na premię w pulach płynności.
  • 0,03% z tej opłaty trafia do skarbu DEX, a 0,05% jest wykorzystywane do odkupu i spalania tokenów Cake.

Jak używać PancakeSwap

Dostęp do platformy można uzyskać za pośrednictwem Metamak, TrustWallet, MathWallet, Binance Chain Wallet i innych portfeli. Dobrą opcją jest Metamak, który pozwala szybko i łatwo dodać BSC blockchain, więc będziesz miał dostęp do Ethereum i Binance blockchain. Możesz również uzyskać dostęp do aplikacji PancakeSwap App z telefonu komórkowego.

Teraz, gdy już wiesz o PancakeSwap, powiedz nam, czy skorzystałbyś z tej platformy lub zostaw nam swoją opinię na jej temat.

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Jak kopać kryptowaluty?
Kopanie kryptowalut, znane także jako mining, jest procesem, w którym komputery rozwiązują skomplikowane zagadki matematyczne, aby dodać nowe bloki do blockchaina i w zamian otrzymują nagrody w postaci kryptowalut. Oto kroki, jak kopać kryptowalut...