Najlepsze ETF na VIX

Fundusze ETF i ETP z indeksem VIX to pasywne produkty, które umożliwiają inwestowanie w indeks implikowanej zmienności opcji amerykańskich. W tym poście powiemy Ci, jakie są najlepsze fundusze ETF VIX.

Indeks VIX | Źródło: Google Finance

Co to jest fundusz ETF VIX Index i jak inwestować?

VIX Index ETF jest miarą zmienności implikowanej obliczanej na podstawie opcji na S&P 500. Obliczany jest z uwzględnieniem średniej ważonej zmienności implikowanej koszyka opcji trzydziestodniowych. Ma ujemną korelację z S&P 500. Tak więc indeks VIX, znany również jako „indeks strachu”, jest indeksem reprezentującym nastroje rynkowe, a w skrócie: gdy wartość S&P 500 rośnie lub spada, indeks zmienności zachowuje się odwrotnie.

Kupowanie funduszy ETF na indeks VIX jest szczególnie odpowiednie w czasach dużej niepewności. W tych okresach faktycznie wygodniej byłoby ulokować część swoich inwestycji w ETF-y na VIX Index, aby się zabezpieczyć lub ograniczyć ryzyko. Istnieje kilka sposobów inwestowania w indeks VIX. Jednym ze sposobów jest aktywne kupowanie instrumentów pochodnych, takich jak kontrakty terminowe na VIX. Ta metoda ma jednak kilka wad dla inwestorów indywidualnych, ponieważ wymaga ciągłego kupowania i odsprzedaży instrumentów pochodnych o różnych terminach zapadalności. Z tego powodu lepiej jest kupować ETF-y, co jest znacznie wygodniejsze, jeśli jesteś inwestorem indywidualnym.

Najlepsze fundusze ETF VIX

Wiemy już, czym jest VIX Index, zobaczmy więc teraz, które ETF-y na VIX S&P 500 są najlepsze. W poniższej tabeli możesz zobaczyć niektóre informacje, które omówimy w następnych akapitach.

ETF/ETP/ETNOsiągi 1 rokISIN
ProShares VIX Short-Term Futures ETF (VIXY)-72,66%US74347Y8545
VIXM – ProShares VIX Mid-Term Futures-38,12%US74347W3381
iPath Series B S&P 500 VIX Short-Term Futures (VXX)-72,89%US06746P6218
ProShares Ultra VIX Short-Term Futures ETF-77,96%US74347W3126
iPath Series B S&P 500 VIX Short-Term Futures ETN-72,50%US06746P6218

Zobacz także: Ranking brokerów ETF

ProShares VIX Short-Term Futures ETF (VIXY)

Indeks mierzy zwroty z portfela kontraktów futures, przy czym kontrakty są okresowo przenoszone z miesiąca pierwszego na drugi, utrzymując średnią ważoną jednego miesiąca do terminu zapadalności. Indeksem odniesienia jest Cboe Volatility Index (VIX), który mierzy oczekiwaną zmienność indeksu S&P 500 w ciągu najbliższych 30 dni, obliczoną na podstawie ceny portfela opcji. Zmierzony roczny wynik wynosi -72,66%,

VIXM – ProShares VIX Mid-Term Futures

VIMX dąży do wyników inwestycyjnych, które replikują wyniki indeksu S&P 500® VIX Mid-Term Futures Index. Fundusz ten dąży do osiągnięcia swoich celów inwestycyjnych poprzez zajmowanie długich pozycji na kontraktach futures na indeks VIX. Roczne wyniki wynoszą -38,12%.

iPath Series B S&P 500 VIX Short-Term Futures (VXX)

Ten ETPN oferuje bezpośrednią ekspozycję na kontrakty futures na indeks VIX. Średni termin zapadalności wynosi jeden miesiąc. Inwestując w kontrakty futures, narażasz się na oczekiwania rynkowe dotyczące zmienności na amerykańskim rynku akcji. Skład instrumentu bazowego jest codziennie weryfikowany. Roczna rentowność wynosi -72,89%.

ProShares Ultra VIX Short-Term Futures ETF

Jest to denominowany w dolarach, syntetycznie replikowany, niezabezpieczony walutowo fundusz, notowany na amerykańskiej giełdzie od 2011 r., który umożliwia bezpośrednią (długą) syntetyczną replikację indeksu VIX z dźwignią 1,5. Roczna opłata za zarządzanie wynosi 0,95%, a aktywa funduszu wynoszą 1 mld USD. Roczne wyniki to -77,96%.

iPath Series B S&P 500 VIX Short-Term Futures ETN

ETN klonuje indeks S&P 500® VIX Short-Term Futures, który umożliwia inwestycje odwrotne do indeksu VIX i jest dostępny od 2018 roku. Posiada również aktywa o wartości 1,3 mld USD. Roczna stopa zwrotu-72.5%

Teraz ten ETN jest emitowany przez Barclays notowany na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych z Isin US06746L4225 i jest produktem nielewarowanym.

Podsumowując, VIX jest indeksem odpowiednim dla ekspertów i zapewnia raczej spekulacyjny niż długoterminowy handel, z wyjątkiem pewnych szczególnych sytuacji rynkowych.

Szukasz brokera ETF?

Minimalny depozyt:

€100.00

* 76% detalicznych kont CFD traci pieniądze
XTB
Minimalny depozyt:

€0.00

* 76% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty
Minimalny depozyt:

€0.00


Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!