Najlepsze ETFy i ETNy na pallad

ETF-y i ETN-y są Twoją bramą do różnych rynków, w tym do rynku palladu. Bez względu na to, czy wolisz zabrać pallad do domu, zdeponować go, czy nie posiadać go fizycznie, w tym artykule zagłębimy się w temat i przedstawimy Ci kilka najlepszych instrumentów typu ETP.

Najlepsze ETFy i ETNy na pallad

Najlepsze ETF-y i ETN-y na pallad

ETF (Exchange Traded Funds) to pasywnie zarządzane fundusze inwestycyjne, których celem jest odwzorowanie indeksu odniesienia i są notowane na giełdzie jako akcje zwykłe.

ETFy na pallad są zatem pasywnie zarządzanymi funduszami inwestycyjnymi, które replikują wyniki palladu, dając możliwość replikacji fizycznej (poprzez zakup palladu) lub syntetycznej (poprzez handel opcjami i kontraktami terminowymi na pallad).

Exchange Traded Notes (ETNs) są bardzo podobne do ETF-ów, ale różnią się od nich tym, że ETF-y traktowane są jako fundusze, podczas gdy ETN-y są papierami wartościowymi bez terminu wykupu.

Oznacza to, że ETN-y mogą być w efekcie traktowane jako papiery dłużne, a więc subskrybując je stajemy się dłużnikami banku i jesteśmy narażeni na ryzyko w przypadku bankructwa, co nie ma miejsca w przypadku ETF-ów.

Nie zwlekajmy dłużej i przejdźmy do listy jednych z najlepszych palladowych ETF-ów.

Aberdeen Standard Physical Palladium Shares ETF


Jest to fundusz posiadający cechę, która może przypaść do gustu wielu osobom – bezpieczny skarbiec. Oznacza to, że możesz inwestować w pallad bez konieczności martwienia się o znalezienie miejsca do jego przechowywania i bez konieczności martwienia się o bezpieczeństwo.

Nigdy nie można mieć za dużo bezpieczeństwa, więc zawsze najlepiej jest dywersyfikować swoje portfolio, ale ten ETF może się bardzo przydać.

Tabela Emitentów ETF – Palladium Commodity

ETF Issuer League Tables – Palladium Commodity przygląda się amerykańskim funduszom ETF z uwzględnieniem wszystkich tych, które zajmują się palladem i klasyfikuje je przy użyciu narzędzi uwzględniających wiele czynników, w tym stopę zwrotu, koszty i inwestycje.

Palladium Commodity Power Rankings

Jest to system rankingowy, który porównuje pallad z innymi amerykańskimi towarowymi funduszami ETF, wykorzystując takie parametry jak zysk i koszty.

Nie do przecenienia jest fakt, że rankingi są stale aktualizowane w miarę zachodzących zmian i modyfikacji.

Wisdomtree Physical Palladium

Wisdomtree Physical Palladium jest jednym z najbardziej płynnych ETF-ów w Europie. Został założony w 2007 roku i został zaprojektowany, aby dać możliwość dostępu z prostotą, bezpieczeństwem i szybkością do rynku palladu.

Nie należy ignorować faktu, że „posiada” pallad dzięki wsparciu banku HSBC.

Niektóre palladowe ETN-y

Oto kilka ETN-ów/ETC na pallad.

Wisdomtree Palladium 2x Daily Leveraged

Fundusz Wisdomtree Palladium 2x Daily Leveraged został zaprojektowany tak, aby zapewnić inwestorom lewarowaną ekspozycję na rynek palladu. Ze względu na swój charakter oferuje dzienną stopę zwrotu z dwukrotnie wyższą wydajnością niż standard.

Wisdomtree Palladium 1x Daily Short

Wisdomtree Palladium 1x Daily Short został zaprojektowany tak, aby zapewnić inwestorom krótką ekspozycję na rynek palladu. Ze względu na swój charakter, koncentruje się na uwzględnianiu danych dziennych.

Wniosek

Podsumowując, zalecamy rozważenie wszystkich opcji, choć ETF-y są prawdopodobnie najlepszym wyborem. To od Ciebie zależy, który z nich jest dla Ciebie najlepszy, choć skarbiec Aberdeen Standard Physical Palladium Shares ETF może Ci się przydać.

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Inwestowanie w surowce
Jeśli chodzi o wybór wśród katalogu aktywów giełdowych, inwestowanie w surowce jest jedną z najbardziej ciekawych opcji inwestycyjnych. W tym artykule chcemy wyjaśnić, jak bezpiecznie inwestować w surowce, dlaczego warto to robić i jakie ryzyko si...