Jak shortować bitcoina?

Jak shortować bitcoina? Wraz z rozwojem rynku pojawiają się nowe możliwości zajęcia pozycji w bitcoinie. Jak więc shortować bitcoina? W tym wpisie wyjaśnimy, jak to zrobić.

shortować bitcoina

Jak shortować bitcoina?

Zanim dowiesz się, jak to zrobić, powinieneś wiedzieć: co to jest krótka sprzedaż bitcoin?

Krótka sprzedaż bitcoina polega na sprzedaży kryptowaluty w oczekiwaniu, że jej wartość spadnie, aby odkupić ją po niższej cenie. W tym przypadku inwestorzy mogą skorzystać z różnicy w cenie rynkowej.

W krótkiej sprzedaży stosuje się jednak podstawową zasadę: „kupuj nisko i sprzedawaj wysoko, a następnie odwróć”: innymi słowy, inwestor najpierw sprzedaje aktywa, a później je odkupuje.

Dlaczego warto shortować bitcoina?

Jednym z powodów, dla których bitcoin jest sprzedawany krótko, jest zabezpieczenie długoterminowej ekspozycji. Jeśli posiadasz już bitcoina, ale uważasz, że w krótkim terminie spadnie, możesz zdecydować się na zmniejszenie swojego ryzyka poprzez krótką inwestycję w cyfrową walutę w tym samym czasie. W ten sposób, jeśli rynek spada, inwestor będzie mógł pokryć część strat z początkowej inwestycji zyskami z krótkiej pozycji.

Krótka sprzedaż aktywów wymaga dobrego zrozumienia rynku i znajomości strategii handlowych. Rynek kryptowalut jest bardzo popularny, ale i nieprzewidywalny. Z tego powodu ważne jest, aby handlowcy poświęcili czas na zrozumienie koncepcji bitcoin.

Minimalny depozyt:

€100.00

* 76% detalicznych kont CFD traci pieniądze
Minimalny depozyt:

€2.00

Czym jest Bitcoin?

Bitcoin został stworzony w 2009 roku przez osobę o pseudonimie Satoshi Nakamoto. Jest to waluta cyfrowa, która nie ma centralnej władzy, co sprawiło, że stała się bardzo popularną metodą płatności. Ponadto, będąc zdecentralizowaną walutą, nie podlega bankom centralnym i stopom procentowym, które mają wpływ na waluty fiat.

Sposoby na shortowanie Bitcoina

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest wybór sposobu krótkiej sprzedaży bitcoina (istnieje kilka sposobów krótkiej sprzedaży bitcoina): przez brokera lub poprzez instrumenty pochodne.

Tradycyjne shortowanie: Niektóre giełdy bitcoinów oferują programy krótkiej sprzedaży, ale wiąże się to z pożyczaniem rzeczywistych aktywów od brokera lub strony trzeciej i sprzedawaniem ich na rynku. Jeśli cena rynkowa spadnie, możesz odkupić bitcoina po niższej cenie, zwracając go właścicielowi i korzystając z różnicy w cenie.

Wadą tego typu sprzedaży, jednak, jest to, że jest prawie niemożliwe, aby znaleźć osobę chętną do pożyczenia bitcoina na shortowanie, a jeśli znajdziesz taką osobę, może ona wycofać bitcoin w dowolnym momencie.

Handel instrumentami pochodnymi: Jest to kolejna alternatywna metoda krótkiej sprzedaży bitcoin. Instrumenty pochodne są instrumentami finansowymi, które czerpią swoją cenę z rynku bazowego, w tym przypadku bitcoina. W przypadku instrumentów pochodnych nie ma potrzeby pożyczania bitcoinów od osób trzecich, ponieważ spekulujesz tylko na temat przyszłego kierunku rynku.

Najbardziej popularnym instrumentem pochodnym jest CFD, kontrakt na handel różnicą cen bitcoinów od momentu otwarcia pozycji do jej zamknięcia. W tym przypadku, otworzysz pozycję do sprzedaży bitcoina, jeśli wierzysz, że jego cena spadnie.

Jednakże, kontrakty CFD są produktami lewarowanymi, więc musisz zapewnić niewielki depozyt początkowy (margin), aby otrzymać pełną ekspozycję na rynek. Z tego powodu krótka sprzedaż z depozytem zabezpieczającym może zwiększyć zyski, jeśli rynek spada, ale może również spowodować ogromne straty, jeśli rynek porusza się przeciwko Tobie.

Zalecamy, aby zawsze zarządzać ryzykiem przy krótkiej pozycji z instrumentami pochodnymi, takimi jak CFD; najlepiej jest dołączyć gwarantowany stop loss do pozycji bitcoin, aby chronić transakcję, jeśli rynek porusza się przeciwko Tobie.

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Tether (USDT): Co to jest i gdzie kupić?
Wśród wielu kryptowalut na rynku jest jedna, która wyróżnia się szczególnym elementem stabilności: Tether (USDT). Ta kryptowaluta, stworzona w celu zaoferowania równowagi w chaotycznym świecie walut cyfrowych, jest powiązana bezpośrednio z wartośc...