Najlepsze książki na temat analizy technicznej rynku akcji

Kiedy jesteśmy zainteresowani jakimś nowym tematem, zazwyczaj szukamy informacji na dany temat w Internecie, prasie lub kupujemy książkę. Dzisiaj przedstawimy i omówimy listę najlepszych książek na temat analizy technicznej rynku akcji.

Książki na temat analizy technicznej

1. Analiza techniczna rynków finansowych- John J. Murphy

John J. Murphy

Książka ta została po raz pierwszy opublikowana w 1986 roku i jest ona uważana za „Biblię analizy technicznej”. Jest to książka dydaktyczna napisana w sposób jasny i prosty. Opisuje techniki analizy z teorii Dow, średnich ruchomych, oscylatorów i innych. Zawiera ponad 400 wykresów, omawia cykle rynkowe, wskaźniki giełdowe, taktyki handlowe itp.

John J. Murphy jest wysoko cenionym analitykiem technicznym z ponad 40-letnim doświadczeniem. Pochodzący z Ameryki Północnej, spędził 7 lat rozwijając swoją specjalizację w telewizji CNBC, a obecnie jest analitykiem technicznym w StockCharts.

2. Handel na życie: psychologia, taktyka handlowa, zarządzanie pieniędzmi – Alexander Elder

Alexander Elder

Jest to bardzo obszerna książka skierowana do osób zainteresowanych światem handlu i rynków finansowych. Obejmuje takie aspekty jak psychologia handlu, analiza techniczna, systemy transakcyjne i zarządzanie kapitałem. Jest podzielona na trzy części – pierwsza część koncentruje się na psychologicznym aspekcie handlu, który jest niezbędny do osiągnięcia sukcesu.

Druga część omawia wykresy, wskaźniki techniczne i systemy transakcyjne, które służą pomocą w identyfikacji dobrych transakcji. Ostatnia część poświęcona jest zarządzaniu kapitałem.

Alexander Elder: Lekarz medycyny, specjalizujący się w psychiatrii i profesjonalny handlowiec, twórca tego, co jest obecnie znane jako „Psychotrading” – jego wgląd w unikalną wizję psychologii i handlu.

3. Podstawy analizy technicznej – Martin J Spring

Podstawy analizy technicznej - Martin J Pring

Ta książka odnosi się do analizy technicznej, nie ograniczając się przy tym tylko do wykresów, wyjaśnia aspekty w sposób jasny i łatwy do zrozumienia. Omawia również oscylatory, średnie ruchome, relacje między różnymi rynkami, itp.

Martin J. Spring: Jest jednym z najbardziej wpływowych ekspertów w świecie analizy technicznej, na swoim koncie ma ponad tuzin opublikowanych książek. Redaktor biuletynu „The Intermarket” i prezes „Pring Research”.

4. Lwy vs Gazele – Jose Luis Carpatos

Wielokrotnie redagowana, książka ta wprowadza wiele nowości i aktualizuje pojęcia. Jest ona podzielona na 8 części, obejmuje tematy analizy technicznej, analizy fundamentalnej, kontrakty terminowe i opcje oraz osobiste doświadczenia. Omawia codzienność i związane z tym anegdoty z własnego i doświadczenia kolegów profesjonalistów. Omawia i bada każde z podstawowych pojęć dla dobrego handlu. Zawiera również wskazówki sezonowe, zarządzanie pieniędzmi i psychologię handlu.

Jose Luis Carpatos: Ekspert w świecie finansów i autor książki „Leones contra Gacelas”. Obowiązkowa książka dla tych, którzy wchodzą w świat handlu. Autor ma ponad 30-letnie doświadczenie w analizie rynków finansowych i stał się międzynarodowym punktem odniesienia.

5. Poradnik tradera – Metody i techniki spekulacji giełdowej – Mikael Petitjean

Ta książka wyjaśnia spekulacje giełdowe w sposób prosty i precyzyjny jak również istotne techniki spekulacji giełdowej oraz podstawowe zasady dyscypliny. Jest ona podzielona na trzy części, pierwsza mówi o metodologii, którą inwestor musi stosować i filarze dyscypliny tej metodologii. Druga część poświęcona jest narzędziom analizy technicznej opartym na świecach japońskich, figurach wykresu oraz Falach Elliota. W swojej ostatniej części eksponuje kilka strategii wejścia, opartych na wskaźnikach technicznych i świecach japońskich.

Technical Analysis of Stock Trends, Robert D. Edwards i John Magee

Ta książka opisuje teorię Dow'a i jak ją wykorzystać do obserwowania rynku, z szerokiego punktu widzenia i wieloma perspektywami. Pokazuje on, jak funkcjonował rynek i gdzie się on teraz znajduje. Opisuje podstawowe trendy i liczby, które są łatwe do zbadania i obserwacji.

7. Tools and Tactics for the Master Day Trader: Battle-Tested Techniques for Day, Swing, and Position Traders – autorstwa Olivera Veleza i Grega Capry

Tools and Tactics for the Master Day Trader

W tej książce Velez i Capra wyjaśniają, jak stawić czoła i przezwyciężyć emocjonalne i psychologiczne wyzwania inwestora intraday, techniki i strategie, aby osiągnąć sukces oraz jak wzmocnić przewagę konkurencyjną w każdej transakcji. 

8. Super Trader – autorstwa Van K. Tharp

Autor wyjaśnia zależności pomiędzy stylem inwestycyjnym każdego inwestora, jego osobowością i celami. Starannie połączone w opracowany i przetestowany system są kluczowymi elementami sukcesu. Temat obejmuje zarówno sygnały wejścia o wysokim prawdopodobieństwie, jak i wyrwanie się z wzorca zmienności.

Świat, w którym żyjemy, jest pełen informacji, wszędzie możemy dotrzeć do interesujących nas treści, przez ciekawe książki wymienione w tym artykule, online lub w druku. Zostaw swój komentarz, jeżeli przeczytałeś i polecasz którąś z tych książek. 


Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!