eToro: Oprocentowane konto 5,3%

Czy słyszałeś o nowym rachunku eToro z oprocentowaniem? Rzeczywiście, izraelski broker zacznie wynagradzać niezainwestowane salda swoich klientów, maksymalnie do 5,3% rocznie. Jak? W tym artykule wyjaśnimy wam oprocentowane konto eToro.

Konto eToro z oprocentowanym saldem: Co to jest?

Rachunek z oprocentowanym saldem to rodzaj rachunku, który oferuje swojemu posiadaczowi określoną stopę procentową (która jest znana z góry) od zdeponowanego na nim kapitału. W rezultacie saldo na koncie jest rewaloryzowane, co z jednej strony zapewnia, że siła nabywcza nie zostanie utracona, a z drugiej nagradza wysiłek oszczędzania.

Dodatkowo są to konta w 100% płynne, dzięki czemu możemy wypłacić całość lub część środków kiedy tylko chcemy bez żadnych problemów czy ograniczeń, no i oczywiście bez żadnych opłat czy prowizji.

Cóż, oprocentowany rachunek bilansowy eToro oferuje korzyść w postaci otrzymywania płatności odsetkowych bezpośrednio na konto bez konieczności wykonywania jakichkolwiek czynności.

Oprocentowany rachunek eToro

Trzy główne zalety oprocentowanego konta eToro są następujące:

 • Bardzo atrakcyjne stopy procentowe: zarabiasz więcej za swoje środki dzięki wysoce konkurencyjnym stopom procentowym.
 • Comiesięczne płatności: zarobione odsetki są automatycznie dodawane do salda eToro.
 • Brak zobowiązań: środki pozostają płynne i można je wypłacić w dowolnym momencie.

👉 Obecnie między brokerami toczy się prawdziwa wojna o konto z wynagrodzeniem, więc jeśli chcesz zapoznać się z innymi opcjami, aby wybrać najbardziej atrakcyjną, oto nasz następny artykuł: Najlepsi brokerzy z kontem oszczędnościowym.

eToro i jego konto oszczędnościowe: Jak to działa?

W rzeczywistości jest to bardzo proste, ale aby przyjrzeć się temu bliżej, wyjaśnimy wszystkie szczegóły pytanie po pytaniu.

Na jakim kapitale oparte jest wynagrodzenie? Gotówka w portfelu

Wymagane saldo całkowite określa stopę procentową, którą otrzymasz. Jest to całkowity zrealizowany kapitał na koncie, w tym zainwestowane środki i dostępne saldo gotówkowe.

Należy pamiętać, że oprocentowanie, które otrzymasz, zależy od całkowitego wymaganego salda. Stopa ta dotyczy wyłącznie dostępnego salda gotówkowego.

Dostępne saldo gotówkowe składa się z aktualnie niezainwestowanych środków na koncie handlowym klienta i jest kwotą uprawnioną do wypłaty odsetek.

Należy dodać, że nie jest wypłacany procent składany, tj. nie są naliczane odsetki od środków z poprzednich płatności odsetkowych.

Ile wynoszą odsetki i jak często są naliczane?

Chociaż stopa procentowa jest roczna, jest ona obliczana codziennie i wypłacana co miesiąc. Każdego dnia obliczane jest saldo kwalifikujące się do odsetek.

Kwota ta jest mnożona przez dzienną stopę procentową. Na koniec każdego miesiąca skumulowana kwota odsetek jest sumowana i wypłacana automatycznie pierwszego dnia następnego miesiąca.

Odsetki eToro

Jeśli chodzi o wysokość oprocentowania, będzie ona zależeć od kwoty pieniędzy na koncie. Jako przykład:

 • Saldo 10 000 USD: odsetki w wysokości 2%.
 • Saldo 25 000 USD: oprocentowanie w wysokości 2,4%.
 • Saldo 50 000 USD: odsetki w wysokości 5%.
 • Saldo 250 000 USD: oprocentowanie w wysokości 5,3%.

Kiedy środki zostaną przelane na konto?

Płatność jest dokonywana automatycznie pierwszego dnia następnego miesiąca, z samego rana czasu GMT.

Jak aktywować oprocentowanie salda na rachunku eToro?

Jest to bardzo szybkie i łatwe. Wystarczy wykonać następujące trzy kroki:

 1. Zaloguj się na swój rachunek eToro.
 2. Wprowadź minimalne saldo wymagane na rachunku, jest to równowartość 10 000 USD.
 3. Przejdź do pulpitu nawigacyjnego eToro Club. Przewiń w dół do ” Interest on Balance ” i zmień z „Disabled” na „Active”.

Jaka jest minimalna kwota wpłaty?

Minimalna kwota odsetek do uzyskania od płatności wynosi 0,01 USD, w przypadku mniejszej kwoty dochód nie zostanie uzyskany.

Co się stanie, jeśli dokonam inwestycji w połowie miesiąca?

Musisz wiedzieć, że jeśli aktywujesz odsetki od salda w pewnym momencie w połowie miesiąca, nie otrzymasz odsetek za cały miesiąc.

Odsetki naliczane są od dnia, w którym klient zdecyduje się na płatność, o ile klient nadal spełnia wymagania i ma pełne saldo potrzebne do naliczania odsetek.

Od jakiej minimalnej i maksymalnej kwoty kapitał jest wynagradzany?

Jeśli chodzi o minimalny kapitał, aby móc zacząć zarabiać na saldzie eToro, musisz wpłacić równowartość 10 000 USD (po odjęciu kursu wymiany, jeśli wpłacasz w euro).

Jeśli chodzi o maksimum, eToro nie informuje, czy istnieje jakikolwiek maksymalny limit.

Co z opodatkowaniem odsetek?

Wszystkie zyski muszą zostać opodatkowane, więc zarobione odsetki muszą zostać zadeklarowane organom podatkowym.

Należne podatki będą zależeć od przepisów obowiązujących w kraju zamieszkania inwestora. Pamiętaj, że ponosisz odpowiedzialność za wszystkie obowiązujące podatki związane z przyjmowaniem odsetek od eToro.

Jak zakwalifikować się do oprocentowania 5,3% rocznie na eToro?

Aby móc otrzymywać oprocentowanie w wysokości 5,3% rocznie, wystarczy zrobić tylko jedną rzecz: mieć na koncie minimalne saldo w wysokości 250 000 dolarów (nie zainwestowane) i aktywować wynagrodzenie za saldo, jak wyjaśniliśmy powyżej.

I to wszystko, można od tego momentu czerpać korzyści z rosnących z miesiąca na miesiąc środków.

eToro

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

€100.00

👉 A przy okazji, jeśli nie tylko chcesz zarabiać, ale także handlować, poniższy artykuł pokazuje, jak kupować i sprzedawać akcje eToro.

Oprocentowane konto na poziomie 5.3% | Czy eToro jest bezpieczne?

eToro jest jednym z największych brokerów na świecie. Zaufało mu ponad 20 milionów ludzi w wielu krajach, dokonując codziennych inwestycji.

Jest regulowany przez niektóre z najważniejszych zachodnich organów nadzorczych, takich jak:

 • FCA: brytyjski organ nadzoru finansowego Financial Conduct Authority.
 • FINRA: Financial Crimes Enforcement Authority i Financial Industry Regulatory Authority w Stanach Zjednoczonych.
 • CySEC: Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd.
 • ASIC: Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji.

W Hiszpanii jest również zarejestrowany w Comisión Nacional del Mercado de Valores (CNMV), organie odpowiedzialnym za nadzór i kontrolę rynków papierów wartościowych w naszym kraju w celu zapewnienia, że uczestnicy przestrzegają hiszpańskiego prawa i że nie popełniono żadnych nieprawidłowości lub nadużyć, które mogłyby zaszkodzić obywatelom. Numer rejestracyjny to 2534.

Warto również zaznaczyć, że w przypadku bankructwa, nasze saldo depozytu u brokera zostałoby zrekompensowane do wartości 20 000 euro.

Oznacza to, że ich praktyki są w pełni nadzorowane, co zapewnia bezpieczeństwo środków zdeponowanych na rachunkach salda eToro (do 20 000 euro).

Ponadto w eToro środki klientów są bezpiecznie przechowywane w najlepszych bankach, a wszystkie dane osobowe są chronione za pomocą szyfrowania SSL i nie mogą być inwestowane na rynkach, pożyczane innym klientom ani wykorzystywane w żaden inny sposób.

 👉  W każdym razie, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie izraelskiego brokera lub produktach i prowizjach, zapraszam do odwiedzenia naszej recenzji: eToro Opinie – Prowizje i Platforma

Krótko mówiąc, to posunięcie eToro polegające na wynagradzaniu konta bilansowego w wysokości do 5,3% potwierdza trwającą wojnę o przechwytywanie dochodów na kontach bilansowych różnych klientów i stwarza jeszcze bardziej ciekawe opcje wynagrodzeń do rozważenia.

eToro

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

€100.00

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Saxo Bank: Opinie, Opłaty, Oferta
W tym artykule przedstawiamy Saxo Bank, duński bank, który oferuje usługę inwestycji online. Dzięki temu bankowi można uzyskać dostęp do szerokiej gamy produktów uzupełniających portfel inwestycyjny. Oto opinie o Saxo Bank. O Saxo Bank S...