3 najlepsze fundusze ETF obligacji

Najlepsze fundusze ETF obligacji komunalnych o wysokiej rentowności? Jeśli jesteś fanem rynku akcji lub rynku Forex, to często słyszałeś o ETF-ach, w tym poście opowiemy Ci o 3 najlepszych ETF-ach obligacji komunalnych o wysokiej rentowności.

Co to jest ETF?

ETF jest instrumentem inwestycyjnym znanym z prostego sposobu działania; składa się z koszyka notowanych aktywów finansowych i papierów wartościowych, a celem tego funduszu jest replikowanie ruchów indeksu, który może obejmować instrumenty o stałym dochodzie, akcje, waluty i towary.

Jest on bardziej podobny do papieru wartościowego niż do funduszu, a jedną z jego głównych cech jest to, że może być kupowany i sprzedawany w dowolnym momencie.

Obligacje municypalne

Obligacje komunalne są rodzajem obligacji emitowanych przez państwa, okręgi, gminy lub wszelkiego rodzaju podmioty rządowe, które emitują i wprowadzają je do obiegu w celu pozyskania funduszy lub pieniędzy na projekty obywatelskie, takie jak budowa szkół, lotnisk, mostów i innych robót publicznych.

Jedną z głównych cech tego typu obligacji jest wysoka rentowność finansowa.

Najlepsze fundusze ETF obligacji

Najlepsze ETF-y obligacji municypalnych o wysokiej rentowności to:

SPDR Nuveen Bloomberg Barclays (SPDR Nuveen S&P).

Założony w 2011 roku pod nazwą NYSEARCA, a następnie zmienił nazwę w 2019 roku na tę, którą znamy dzisiaj. Ze względu na zmiany w indeksie, ta obligacja odpowiada obligacji wysokodochodowej emitowanej w dolarach amerykańskich przez „Dystrykt Kolumbia”, chociaż istnieją również emisje z Puerto Rico i innych stanów; jest to również obligacja o stałym dochodzie, której łączna wartość wynosi 4,06%.

VanEck ETF (NYSEARCA: HYD)

Indeks komunalny, który dąży do odwzorowania zwrotów z „Bloomberg Barclays Custom Tax Index”, jego cechy obejmują śledzenie amerykańskich obligacji zwolnionych z podatku. Jego łączne aktywa wynoszą 3,9 mld USD, posiada łącznie 1977 udziałów, a jego głównymi emitentami są stany Illinois, Floryda, Ohio, Kalifornia i Puerto Rico. Ostatecznie, jego średnia stopa zwrotu wynosi 4,01%.

VanEck vectors ETF (NYSEARCA: SHYD) High Yield Short Municipal

Indeks, który dąży do zapewnienia zwrotów inwestycyjnych o wysokim poziomie korelacji, jest to najnowsza obligacja komunalna (utworzona w 2014 r.), która dąży do uzyskania krótkoterminowego zwrotu, który może wynosić od 1 do 12 lat i być wolny od podatku.

Obligacja ta posiada łącznie 644 udziały, a jej aktywa netto wynoszą 354,5 mln; jako obligacja krótkoterminowa jest ona w mniejszym stopniu narażona na ryzyko związane z tego typu inwestycjami.

Ryzyko związane z obligacjami

Inwestujący w ten rodzaj obligacji powinni przyjąć na siebie następujące ryzyka:

  • Opłaty transakcyjne muszą zostać zwrócone każdemu z emitentów obligacji.
  • Obligacje podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym.
  • Przedmiot obrotu w ramach stopy procentowej.

Jeśli jesteś osobą, która lubi inwestycje krótkoterminowe, zapraszamy do zainwestowania w trzeci z wymienionych rodzajów obligacji komunalnych, natomiast jeśli zależy Ci na zwolnieniu z podatku, najkorzystniejsza jest druga pozycja na liście. W tym przypadku, można potwierdzić swoje szanse na uzyskanie najlepszych zysków.

Mamy nadzieję, że dowiedziałeś się, jakie są 3 najlepsze ETF-y obligacji komunalnych o wysokiej rentowności. Pamiętaj, że są one rodzajem inwestycji, w której możesz wybrać rodzaj dochodu: stały lub zmienny oraz czas trwania; dlatego też, jeśli będziesz przestrzegać zaleceń podanych dla tego typu obligacji, inwestycja będzie opłacalna.

Przeczytaj także:

Chcesz zacząć inwestować? Sprawdź nasze rekomendacje:

Minimalny depozyt:

€0.00

Minimalny depozyt:

€0.01

Minimalny depozyt:

€100.00

* 76% detalicznych kont CFD traci pieniądze
Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Inwestowanie w surowce
Jeśli chodzi o wybór wśród katalogu aktywów giełdowych, inwestowanie w surowce jest jedną z najbardziej ciekawych opcji inwestycyjnych. W tym artykule chcemy wyjaśnić, jak bezpiecznie inwestować w surowce, dlaczego warto to robić i jakie ryzyko si...