DEGIRO oferuje Premarket i Aftermarket? Godziny handlu

Kiedy rynki są zamknięte, nadal istnieje duża aktywność finansowa i papiery wartościowe mogą być nadal przedmiotem obrotu między inwestorami. Dzisiaj dowiesz się jak kupić akcje oraz czy DEGIRO oferuje premarket i aftermarket.

Co to jest premarket i aftermarket?

Jeśli zastanawiasz się, czy możliwe jest kupowanie akcji na DEGIRO Premarket lub Aftermarket, odpowiedź brzmi: tak. Przed zbadaniem, na jakich warunkach DEGIRO oferuje Premarket i Aftermarket, zróbmy krok wstecz i zbadajmy te dwa pojęcia.

Zdarzyło Ci się widzieć, że akcje zamykają się z pewnym cytatem i otwierają następnego dnia z innym. Dzieje się tak właśnie dlatego, że kiedy rynki są zamknięte, nadal istnieje duża aktywność finansowa. Papiery wartościowe mogą być nadal przedmiotem obrotu między inwestorami.

Okres, w którym można dokonywać transakcji na giełdzie przed otwarciem notowań ciągłych nazywany jest pre-marketem. Natomiast analogiczny okres po zamknięciu nazywany jest after-marketem.

Zalety Wady
Możliwość obserwacji działania zabezpieczenia podczas Pre-market pozwala podjąć szybką decyzję, gdy rynek się otworzy.Niedobór płynności finansowej.
Firmy często udostępniają dane przed otwarciem lub po zamknięciu giełdy.Wyższe spready.
Możliwy wzrost zmienności.

Czy DEGIRO oferuje Premarket i Aftermarket?

DEGIRO uruchomiło kilka lat temu nową funkcję handlu akcjami, która pozwala inwestorom kupować i sprzedawać akcje brytyjskie, amerykańskie i europejskie w godzinach przed- i pozarynkowych.

Oferuje wydłużone godziny handlu od 8 rano do 22 wieczorem poprzez Tradegate Exchange (TDG). Z ponad 10.000 papierów wartościowych z całego świata, Tradegate oferuje szeroką gamę produktów, w tym europejskie i amerykańskie papiery wartościowe. Dodatkowo na platformie DEGIRO można znaleźć różne godziny w zależności od wybranego rynku.

Handel na giełdzie przed i po otwarciu notowań jest świetną okazją do zarabiania pieniędzy, ale dobrze jest dokładnie przestudiować ten rodzaj rynku przed rozpoczęciem handlu, ponieważ istnieje również ryzyko, o którym już powiedzieliśmy.

Pamiętaj, że ten holenderski broker nie oferuje możliwości zakupu udziałów frakcyjnych. Jednak u brokera DEGIRO znajdziesz prawie wszystkie istniejące akcje notowane na europejskich i międzynarodowych giełdach. Na koniec możemy powiedzieć, że DEGIRO jest jednym z najlepszych brokerów dla inwestorów zainteresowanych kupnem akcji i oferuje możliwość zakupu akcji na rynku w godzinach przed i po oraz z wyżej wymienionymi godzinami otwarcia.

Przeczytaj naszą recenzję recenzję DEGIRO

Jak kupić akcje DEGIRO?

DEGIRO to jedna z najlepszych platform do kupowania akcji online, ponieważ oferuje pełny dostęp do głównych giełd europejskich i międzynarodowych, a pobierane prowizje są bardzo niskie. Kupowanie akcji na DEGIRO jest bardzo proste.

Oto jak to zrobić.

  1. Najpierw należy zarejestrować się w DEGIRO i otworzyć konto handlowe. Jest to bardzo szybka i darmowa operacja, którą wykonujesz na stronie brokera. W tym przypadku w DEGIRO zostaniesz poproszony o podanie niektórych danych w celu prawidłowego skonfigurowania profilu; musisz również przesłać dokument tożsamości.
  2. Następnie, aby zakończyć aktywację rachunku i uzyskać dostęp do handlu akcjami, należy dokonać w DEGIRO minimalnej wpłaty w wysokości 0,01 EUR z rachunku bieżącego.

DEGIRO

8.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Najlepszy broker giełdowy Rankia Awards 2021

Ponad 50 rynków światowych, brak opłat za przechowywanie, dywidendy i tantiemy uwzględnione.

Pamiętaj, że inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty pieniędzy.

Minimalny depozyt:

€0.01

Po zarejestrowaniu i aktywacji konta, wraz z wpłatą:

  • Zaloguj się do brokera, wpisując swoje dane logowania.
  • Wpisz nazwę lub ISIN interesującego Cię papieru wartościowego w pasku u góry po lewej stronie i wybierz giełdę, na której chcesz handlować.
  • Następnie należy kliknąć na zielony przycisk „Buy” i wybrać czy chcemy ustawić zlecenie „market” czy „limit”.
  • Jeśli wybierzesz limit, musisz wskazać cenę graniczną, po której chcesz kupić i czas trwania zlecenia: dzienny lub ciągły.
  • Następnie wybierasz liczbę akcji, które chcesz kupić i potwierdzasz zlecenie.

Pamiętaj, że w przypadku zlecenia rynkowego musisz jedynie wskazać kwotę, którą chcesz kupić, a broker kupi akcje po najlepszej dostępnej w danym momencie cenie, natomiast w przypadku zlecenia z limitem ceny musisz wskazać maksymalną cenę zakupu, jaką jesteś skłonny zapłacić za daną akcję.

Ponadto, zlecenie kupna zostanie wykonane automatycznie przez DEGIRO, gdy znajdzie się użytkownik chętny do sprzedaży tych samych akcji po żądanej cenie.

Aby dowiedzieć się więcej o DEGIRO polecamy:

DEGIRO

8.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Najlepszy broker giełdowy Rankia Awards 2021

Ponad 50 rynków światowych, brak opłat za przechowywanie, dywidendy i tantiemy uwzględnione.

Pamiętaj, że inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty pieniędzy.

Minimalny depozyt:

€0.01

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Ranking brokerów ETF
Fundusze ETF stają się coraz ważniejszą częścią długoterminowych portfeli inwestorów w Polsce. Niskie prowizje i różnorodność oferty pozwalają im rozszerzyć portfel o niemal każdy rodzaj aktywów. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się, jak kupować ...