Coinbase: Opinie, funkcje i koszty

Istnieją zasadniczo dwa sposoby zakupu kryptowalut: poprzez giełdę lub brokera. Tym razem porozmawiamy o giełdzie Coinbase, jednej z najczęściej używanych platform wymiany kryptowalut w Europie i na świecie. Zobacz nasze opinie o Coinbase, jak działa, jakie są jego opłaty, konta i usługi. Coinbase sprawia, że kupowanie kryptowalut jest dość łatwe, ale uważaj na opłaty i słabą obsługę klienta.

Czym jest Coinbase?

Coinbase to platforma do kupowania i sprzedawania kryptowalut, a także do ich wymiany. Powstała w 2012 roku i po raz pierwszy wystartowała w San Francisco w USA, z założeniem zapewnienia wszystkim dostępu do rodzącego się rynku wirtualnej gospodarki. W ten sposób użytkownicy mogą kupować, sprzedawać, wysyłać i otrzymywać swoje Bitcoiny i inne altcoiny łatwo i bezpiecznie. Jego siedziba znajduje się w Stanach Zjednoczonych.

Z czasem Coinbase dodał do swojego ekosystemu giełdowego nowe kryptowaluty i notował je na NASDAQ. Posiada portfolio ponad 100 milionów zweryfikowanych użytkowników i jest dostępny w ponad 100 krajach.

Jak działa Coinbase?

Jedną z głównych cech Coinbase jest to, że jej platforma jest łatwa w użyciu dla początkujących, transakcje są intuicyjne, a zespół obsługi klienta jest dostępny 24 godziny na dobę.

Za pośrednictwem Coinbase możemy kupować i sprzedawać kryptowaluty, wpłacać i wypłacać pieniądze fiat poprzez podłączenie konta bankowego, portfela cyfrowego lub za pomocą Coinbase PayPal, handlować walutami cyfrowymi, kupować NFT, wymieniać jedną kryptowalutę na drugą, przeglądać notowania w czasie rzeczywistym i wiele więcej. Można z niej korzystać w wersji internetowej lub pobierając aplikację mobilną z Google Play lub App Store.

W sekcji Portfolio znajduje się lista aktywów, które użytkownik posiada w swoim portfelu, ich ilość oraz ruch cenowy. W sekcji Handel użytkownik może kupować i sprzedawać kryptowaluty lub konwertować je na inne kryptowaluty.

W Prices klient może obserwować wartości aktywów i ich notowania w czasie rzeczywistym. Pamiętaj, że procentowa cena każdego składnika aktywów jest obliczana na podstawie ostatnich 24 godzin. W Ustawieniach użytkownik może w pełni zarządzać swoim kontem, dodać lub usunąć metody płatności, skonfigurować walutę transakcji, dokonać ustawień bezpieczeństwa i wiele więcej.

Platforma transakcyjna Coinbase Pro

Coinbase Pro to platforma handlowa dla inwestorów indywidualnych i entuzjastów kryptowalut. Oferuje bezpieczny i łatwy sposób kupowania, sprzedawania i handlowania kryptowalutami online natychmiast na różnych parach handlowych. Z kontem Coinbase Pro, osoby fizyczne mogą śledzić rynek, przeglądać historię handlu, monitorować otwarte zlecenia i więcej.

Dla bardziej doświadczonych handlowców, Coinbase Pro zapewnia kompleksowe API handlowe.

Coinbase Pro to wersja z bardziej zaawansowanymi wykresami i narzędziami do analizy technicznej i fundamentalnej. Jednak w czerwcu tego roku firma ogłosiła, że będzie stopniowo wycofywać tę aplikację dla dotychczasowych użytkowników, ponieważ zaawansowane funkcje handlowe zostaną zintegrowane z główną aplikacją Coinbase.

Portfel Coinbase

Coinbase Wallet to aplikacja, która pozwala użytkownikom przechowywać Bitcoin, Ethereum i inne altcoiny ERC20. Jest to mobilny portfel kryptowalutowy zaprojektowany przez zespół Coinbase i wyposażony w przeglądarkę web 3 DApp, który pozwala kontrolować przechowywane kryptowaluty, zarządzać cyfrowymi aktywami i wykonywać czynności DeFi. Poprzez portfel można również łatwo i bezpiecznie kupić Coinbase NFT.

Coinbase opinie: Prowizje i opłaty

Opłaty Coinbase są pobierane zgodnie z modelem maker/taker. Prowizje wynoszą od 0,00% do 0,40% dla prowizji makera i od 0,05% do 0,60% dla prowizji takera, w zależności od całkowitego wolumenu transakcji w USD w ciągu ostatnich 30 dni:

Wolumen obrotu (USD)Opłaty TakerOpłaty Maker
0 – 10K0,60%0,40%
10K – 50K0,40%0,25%
50K – 100K0,25%0,15%
100K – 1M0,20%0,10%
1M – 20M0,18%0,08%
20M – 100M0,15%0,05%
100M – 300M0,10%0,02%
300M – 500M0,08%0,00%
500M lub więcej0,05%0,00%

Opłaty pobierane za wpłaty i wypłaty:

Opłata za wpłatęOpłata za wypłatę
ACHBezpłatnieBezpłatnie
Wire (USD)10 USD20 USD
SEPA (EUR)0.15 €0.15 €
Swift (GBP)Bezpłatnie1 £

Coinbase nie pobiera żadnych opłat za otwarcie lub prowadzenie konta na platformie. Ponadto nie ma żadnych opłat za trzymanie środków na koncie Coinbase, a użytkownik może trzymać swoje aktywa tak długo, jak chce.

Konta i usługi Coinbase

Aby otworzyć konto Coinbase, wystarczy zalogować się na stronie internetowej lub pobrać aplikację na telefon komórkowy. Trzeba podać swoje dane osobowe i przejść proces weryfikacji, który wymaga zdjęcia dowodu osobistego lub paszportu oraz selfie. Po zakończeniu procesu i weryfikacji konta, możesz wpłacić gotówkę lub otrzymać przelew kryptowalutowy i zacząć korzystać z ich usług:

  • Kupno i sprzedaż kryptowalut.
  • Coinbase Earn (zarabiasz na zwrotach za posiadanie kryptowalut).
  • NFT.
  • Coinbase Wallet.
  • Karta Coinbase.
  • Pożyczka z BTC jako zabezpieczeniem.

W przypadku Coinbase Wallet jest to jeden z najbardziej bezpiecznych portfeli, ponieważ firma inwestuje wiele zasobów, aby zapobiec utracie kryptowalut przez użytkowników. Z tego powodu monety i tokeny są przechowywane w zimnym portfelu, którego bezpieczeństwem zarządza firma. Jest to „skarbiec” z kilkoma warstwami zabezpieczeń, które uniemożliwiają przedostanie się złośliwego oprogramowania.

Coinbase opinie: Obsługa klienta

Obsługa klienta jest jednym z najistotniejszych problemów, jakie użytkownicy mają z Coinbase. Dotarcie do jednej osoby w celu uzyskania jakiejkolwiek pomocy jest prawie niemożliwe, więc weź pod uwagę, że Coinbase jest przede wszystkim samoobsługowy.

Oficjalnie obsługiwane opcje obsługi klienta to strona pomocy Coinbase, bilety wsparcia wysyłane pocztą elektroniczną, automatyczny system telefoniczny i chatbot.

Jak zapłacić podatki z Coinbase w Urzędzie Skarbowym?

Coinbase stawia na legalność, więc zwraca szczególną uwagę na płacenie podatków i oferuje użytkownikom przewodniki dotyczące tego, jakie formularze należy złożyć, kiedy płacić podatki i jak to zrobić. Aby uzyskać dostęp do tych przewodników, należy odwiedzić Coinbase > About > Legal.

Coinbase: Opinie

Pod względem oferty i funkcjonalności Coinbase okazał się wszechstronną, łatwą w użyciu platformą z wieloma narzędziami do handlu oraz kupowania i posiadania kryptowalut. Jego oferta obejmuje ponad 150 instrumentów, w tym cyfrowe waluty, NFT i inne kryptowaluty.

W związku z migracją z Coinbase Pro do głównej aplikacji Coinbase, wielu użytkowników zgłosiło opóźnienia w transakcjach. Można się jednak spodziewać, że po zakończeniu tego procesu transferu aplikacja będzie działać tak samo płynnie jak wcześniej. Wreszcie, warto zauważyć, że ma doskonałą obsługę klienta, dostępną w 11 językach.

Ponadto, jak już wspomnieliśmy, Coinbase ma problem z obsługą klienta: na przykład na Trustpilot, Coinbase ma ocenę zaledwie 1,6 gwiazdki z ponad 7000 recenzji. Większość skarg dotyczy obsługi klienta, utraconych środków i zablokowanych kont. Klienci innych serwisów ratingowych pozostawili podobne skargi.

Coinbase: Wady i zalety

ZaletyWady
Łatwy w użyciu dla początkującychBrak większości altcoinów
Niższe ceny dostępne z Coinbase ProWysokie opłaty za transakcje
Wsparcie dla dużej liczby kryptowalutNieefektywna obsługa klienta

Zobacz także:

Często zadawane pytania

Ile warte są akcje Coinbase na NASDAQ?

Coinbase jest notowany na NASDAQ pod symbolem COIN i na dzień 08/09/2022 cena jego akcji wynosi około 73,00 USD.

Czy mogę kupić Shibę i Dogecoin za pomocą Coinbase?

Tak, Coinbase ma w swojej ofercie ponad 150 kryptowalut, w tym meme coiny Shiba i Dogecoin.

Czy Coinbase jest bezpieczny?

Tak, Coinbase, Inc. jest licencjonowany w Stanach Zjednoczonych i jest upoważniony do działania w ponad 100 krajach.

Jak mogę przelać kryptowaluty z Binance do Coinbase?

Przede wszystkim trzeba zweryfikować oba konta. Wykonaj poniższe kroki:
1. Otwórz swoje konto Coinbase > „Send/Receive” > „Receive” i wybierz aktywa, które chcesz przenieść.
Coinbase stworzy unikalny adres do przelewu, skopiuj go i przejdź do Binance > „Fiat and Spot” > „Withdraw”.
2. Wybierz walutę i wklej adres Coinbase (zalecamy użycie natywnego blockchaina waluty, ponieważ Coinbase nie obsługuje BEP2 / BEP20).
3. Wpisz kwotę, którą chcesz przelać do Coinbase i wybierz „Withdraw”.
4. Sprawdź status transakcji w Historii.

Co jest lepsze, Binance czy Coinbase?

Obie platformy są liderami w wymianie kryptowalut, zarówno pod względem oferty, jak i globalnej obecności. Oferują użytkownikom wiele narzędzi i mają wysokie standardy bezpieczeństwa, aby zapewnić użytkownikom ochronę ich kont.

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły