Najlepszy skaner akcji do wyboru spółek giełdowych

Przy wyborze akcji kluczowa jest możliwość porównywania i filtrowania informacji na ich temat: ceny, wskaźniki, filtry według regionów czy nawet informacje o funduszach inwestycyjnych lub ETF. Do tego służą tak zwane „stock screeners” lub „skaner akcji”, a w tym artykule odkrywamy te najlepsze.

Co to jest skaner giełdowy lub skaner akcji?

Załóżmy, że szukasz firmy elektrycznej, która ma wskaźnik P/E między 10 a 11, na przykład, wśród wszystkich notowanych spółek i giełd na całym świecie: skomplikowane zadanie, prawda? A może jednak? Aby rozwiązać tego rodzaju problem, istnieją skanery akcji, strony specjalnie poświęcone wybieraniu akcji spośród tysięcy notowanych na całym świecie.

Wiele z nich posiada filtry m.in. według regionu czy ceny, co znacznie ułatwia zadanie. Poniżej znajduje się lista najlepszych platform do oceny akcji na ten rok.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak analizować spółki giełdowe, polecam lekturę: Analizy spółek giełdowych.

Najlepszy skaner akcji

Wysokiej jakości skaner akcji pomaga w analizie fundamentalnej i może przesiać tysiące akcji w USA lub dziesiątki tysięcy akcji notowanych na całym świecie i w ciągu kilku sekund zidentyfikować te, które spełniają określone kryteria i pasują do Twojej strategii inwestycyjnej. Im więcej pracujesz z screenerem giełdowym, tym lepszy stajesz się w zawężaniu swoich wyborów do najlepszych możliwości inwestycyjnych. Oto nasze propozycje najlepszych.

Sprawdź także: Analiza wykresów

Trading View

Plusy: intuicyjność i płynność

Platforma jest bardzo intuicyjna, płynna i kolorowa. Posiada liczne filtry takie jak wskaźnik P/E, kapitalizacja rynkowa, obszar geograficzny itp. Brakuje w niej bardziej zorganizowanego filtrowania, trzeba się do tego trochę przyzwyczaić. Chociaż oryginalna wersja jest w języku angielskim, istnieje możliwość bezpośredniego tłumaczenia na język polski.

Skaner akcji Google Finance

Plusy: liczba akcji i opcje filtrowania

Platforma Google jest dość potężna ze względu na ogromną liczbę dostępnych akcji i opcji filtrowania. Jednak platforma nie jest tak ładna jak inne i czasami wydaje się, że brakuje na niej informacji.

Investing stock screener

Plusy: jeden z najpopularniejszych skanerów giełdowych

Dzięki swojej prostocie i płynności Investing.com jest jednym z najczęściej używanych skanerów akcji przez inwestorów i traderów, zarówno początkujących jak i ekspertów. Na tej platformie możesz łatwo wybrać akcje według kraju, rynku, branży, typu akcji, P/E, rocznej zmiany, kapitalizacji rynkowej, wolumenu obrotu, zmienności, ceny, dywidend i innych.

Reuters

Plusy: prosty i przejrzysty

Platforma ta wyróżnia się prostotą i przejrzystością, a także ilością akcji do wyboru. Ponad 220.000 akcji do wyboru, z czego 80.000 to akcje amerykańskie, a kolejne 140.000 międzynarodowe. Posiada również skaner funduszy i ETF-ów. Co prawda nie posiada on tak wielu filtrów jak przykłady, które zobaczymy poniżej, ale posiada niezbędne filtry takie jak region geograficzny, sektor i inne.

Yahoo Finance

Plusy: dobrze zorganizowany i łatwy w użyciu

Bardzo podobna platforma do Google, choć bardziej intuicyjna. Jest bardzo dobrze zorganizowany, a korzystanie z filtrów jest dość proste. Posiada filtry dla funduszy i ETF-ów. Niewątpliwie jest to jeden z najbardziej wszechstronnych skanerów akcji, jakie można znaleźć.

Finviz

Plusy: bardziej techniczny skaner giełdowy z wykresami i trendami

Ta platforma jest nieco bardziej techniczna niż inne pokazane skanery, ponieważ ma bardziej szczegółowe japońskie wykresy świecowe i trendy. Z drugiej strony, platforma ma znacznie mniej użyteczną sekcję wizualną niż poprzednie skanery i nie jest tak intuicyjna jak niektóre przykłady, które widzieliśmy w tym artykule.

MarketScreener

Plusy: kompleksowa platforma

Ta wyszukiwarka to kolejne doskonałe narzędzie do oceny akcji, ponieważ jest bardzo wszechstronna pod względem oferowanych opcji filtrowania. Zacznij od zdefiniowania kraju, regionu lub indeksu, z którego chcesz wybrać papiery wartościowe, a następnie dostosuj filtry, aby posortować najlepsze zgodnie z Twoim celem inwestycyjnym. Możesz zapisać swój wybór, aby później szybko się do niego odnieść i zobaczyć, jak zmienił się rynek. Jego interfejs jest dość dynamiczny i łatwy do zrozumienia.

Skaner akcji Financial Times

Plusy: jeden z najbardziej wszechstronnych screenerów

Kończąc listę najlepszych screenerów akcji, nie możemy nie wspomnieć o Financial Times. Dzięki tej stronie można nie tylko analizować akcje, ale także dowiedzieć się o najnowszych wiadomościach o spółkach, przejęciach i ogłoszeniach instytucjonalnych.

Szukasz brokera? Poznaj nasze rekomendacje

Minimalny depozyt:

€100.00

* 76% detalicznych kont CFD traci pieniądze
Minimalny depozyt:

€0.00

XTB
Minimalny depozyt:

€0.00

* 76% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!