Najlepsze książki na temat analizy technicznej rynku akcji

Kiedy jesteśmy zainteresowani jakimś nowym tematem, zazwyczaj szukamy informacji na dany temat w Internecie, prasie lub kupujemy książkę. Dzisiaj przedstawimy i omówimy listę najlepszych książek na temat analizy technicznej rynku akcji.

Książki na temat analizy technicznej

1. Analiza techniczna rynków finansowych- John J. Murphy

John J. Murphy

Książka ta została po raz pierwszy opublikowana w 1986 roku i jest ona uważana za „Biblię analizy technicznej”. Jest to książka dydaktyczna napisana w sposób jasny i prosty. Opisuje techniki analizy z teorii Dow, średnich ruchomych, oscylatorów i innych. Zawiera ponad 400 wykresów, omawia cykle rynkowe, wskaźniki giełdowe, taktyki handlowe itp.

John J. Murphy jest wysoko cenionym analitykiem technicznym z ponad 40-letnim doświadczeniem. Pochodzący z Ameryki Północnej, spędził 7 lat rozwijając swoją specjalizację w telewizji CNBC, a obecnie jest analitykiem technicznym w StockCharts.

2. Handel na życie: psychologia, taktyka handlowa, zarządzanie pieniędzmi – Alexander Elder

Alexander Elder

Jest to bardzo obszerna książka skierowana do osób zainteresowanych światem handlu i rynków finansowych. Obejmuje takie aspekty jak psychologia handlu, analiza techniczna, systemy transakcyjne i zarządzanie kapitałem. Jest podzielona na trzy części – pierwsza część koncentruje się na psychologicznym aspekcie handlu, który jest niezbędny do osiągnięcia sukcesu.

Druga część omawia wykresy, wskaźniki techniczne i systemy transakcyjne, które służą pomocą w identyfikacji dobrych transakcji. Ostatnia część poświęcona jest zarządzaniu kapitałem.

Alexander Elder: Lekarz medycyny, specjalizujący się w psychiatrii i profesjonalny handlowiec, twórca tego, co jest obecnie znane jako „Psychotrading” – jego wgląd w unikalną wizję psychologii i handlu.

3. Podstawy analizy technicznej – Martin J Spring

Podstawy analizy technicznej - Martin J Pring

Ta książka odnosi się do analizy technicznej, nie ograniczając się przy tym tylko do wykresów, wyjaśnia aspekty w sposób jasny i łatwy do zrozumienia. Omawia również oscylatory, średnie ruchome, relacje między różnymi rynkami, itp.

Martin J. Spring: Jest jednym z najbardziej wpływowych ekspertów w świecie analizy technicznej, na swoim koncie ma ponad tuzin opublikowanych książek. Redaktor biuletynu „The Intermarket” i prezes „Pring Research”.

4. Lwy vs Gazele – Jose Luis Carpatos

Wielokrotnie redagowana, książka ta wprowadza wiele nowości i aktualizuje pojęcia. Jest ona podzielona na 8 części, obejmuje tematy analizy technicznej, analizy fundamentalnej, kontrakty terminowe i opcje oraz osobiste doświadczenia. Omawia codzienność i związane z tym anegdoty z własnego i doświadczenia kolegów profesjonalistów. Omawia i bada każde z podstawowych pojęć dla dobrego handlu. Zawiera również wskazówki sezonowe, zarządzanie pieniędzmi i psychologię handlu.

Jose Luis Carpatos: Ekspert w świecie finansów i autor książki „Leones contra Gacelas”. Obowiązkowa książka dla tych, którzy wchodzą w świat handlu. Autor ma ponad 30-letnie doświadczenie w analizie rynków finansowych i stał się międzynarodowym punktem odniesienia.

5. Poradnik tradera – Metody i techniki spekulacji giełdowej – Mikael Petitjean

Ta książka wyjaśnia spekulacje giełdowe w sposób prosty i precyzyjny jak również istotne techniki spekulacji giełdowej oraz podstawowe zasady dyscypliny. Jest ona podzielona na trzy części, pierwsza mówi o metodologii, którą inwestor musi stosować i filarze dyscypliny tej metodologii. Druga część poświęcona jest narzędziom analizy technicznej opartym na świecach japońskich, figurach wykresu oraz Falach Elliota. W swojej ostatniej części eksponuje kilka strategii wejścia, opartych na wskaźnikach technicznych i świecach japońskich.

Technical Analysis of Stock Trends, Robert D. Edwards i John Magee

Ta książka opisuje teorię Dow’a i jak ją wykorzystać do obserwowania rynku, z szerokiego punktu widzenia i wieloma perspektywami. Pokazuje on, jak funkcjonował rynek i gdzie się on teraz znajduje. Opisuje podstawowe trendy i liczby, które są łatwe do zbadania i obserwacji.

7. Tools and Tactics for the Master Day Trader: Battle-Tested Techniques for Day, Swing, and Position Traders – autorstwa Olivera Veleza i Grega Capry

Tools and Tactics for the Master Day Trader

W tej książce Velez i Capra wyjaśniają, jak stawić czoła i przezwyciężyć emocjonalne i psychologiczne wyzwania inwestora intraday, techniki i strategie, aby osiągnąć sukces oraz jak wzmocnić przewagę konkurencyjną w każdej transakcji. 

8. Super Trader – autorstwa Van K. Tharp

Autor wyjaśnia zależności pomiędzy stylem inwestycyjnym każdego inwestora, jego osobowością i celami. Starannie połączone w opracowany i przetestowany system są kluczowymi elementami sukcesu. Temat obejmuje zarówno sygnały wejścia o wysokim prawdopodobieństwie, jak i wyrwanie się z wzorca zmienności.

Świat, w którym żyjemy, jest pełen informacji, wszędzie możemy dotrzeć do interesujących nas treści, przez ciekawe książki wymienione w tym artykule, online lub w druku. Zostaw swój komentarz, jeżeli przeczytałeś i polecasz którąś z tych książek. 

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Tether (USDT): Co to jest i gdzie kupić?
Wśród wielu kryptowalut na rynku jest jedna, która wyróżnia się szczególnym elementem stabilności: Tether (USDT). Ta kryptowaluta, stworzona w celu zaoferowania równowagi w chaotycznym świecie walut cyfrowych, jest powiązana bezpośrednio z wartośc...