Twórca Ethereum- kim jest Vitalik Buterin, dziedzictwo i historia

Twórca Ethereum? Vitálik Buterin lub w języku rosyjskim Виталий Дмитриевич Бутерин jest rosyjskim programistą i pisarzem, znany jako współzałożyciel Ethereum. W tym poście opowiemy Wam o jego historii i dziedzictwie.

Twórca Ethereum

Kto stworzył Ethereum?- Kim jest Vitalik Buterin, dziedzictwo i historia

Dzieciństwo Buterina – Twórca Ethereum

Vitálik Buterin urodził się w Kołomnie, w obwodzie moskiewskim (Rosja) i mieszkał tam do 6 roku życia, po czym jego rodzice wyemigrowali do Kanady w poszukiwaniu możliwości pracy. Buterin uczęszczał do trzeciej klasy szkoły podstawowej, ale został umieszczony w innej klasie dzieci uzdolnionych, dzięki czemu zaczął rozwijać umiejętności matematyczne, ekonomiczne i programistyczne.

Założyciel Ethereum – Szkoła średnia

Buterin uczęszczał do szkoły średniej w Toronto zwanej „The Abelard School”, gdzie nauczanie polegało na metodzie sokratejskiej. Ponadto, w latach 2007 i 2010 Vitálik był wybitnym graczem „World of Warcraft”, dlatego też później (2011) postanowił stworzyć zdecentralizowaną walutę cyfrową.

Założyciel Ethereum – Studia uniwersyteckie

Studiował na „University of Waterloo”, ale nie kontynuował nauki i przeszedł na emeryturę, aby pracować w pełnym wymiarze godzin nad cyfrową walutą Bitcoin. Ponadto Buterin w 2013 roku przez pół roku podróżował po świecie i rozmawiał z deweloperami Bitcoina, dzięki czemu planował zbudować nową wersję BTC.

W tym celu szukał też pracy na temat Bitcoina na wielu forach, aż w końcu zaczął pisać artykuły na bloga, analizując ekonomiczne, technologiczne i polityczne aspekty kryptowalut.

Buterin pisał na tematy związane z Bitcoinem, a w 2012 roku Bitcoin Magazine zaczął wydawać edycję drukowaną, która została okrzyknięta pierwszą poważną publikacją poświęconą systemom walut cyfrowych. Ponadto Buterin utrzymał miejsce w radzie redakcyjnej Ledger, recenzowanego czasopisma akademickiego, które publikuje kompleksowe artykuły badawcze poświęcone systemom kryptowalutowym i technologii blockchain.

Stworzenie Ethereum

Buterin współtworzył Ethereum, blockchain, który umożliwia różne funkcje, od tworzenia aplikacji i programów z mocą kryptowalut takich jak Ether i inteligentne kontrakty, czyli programy, które mogą być przechowywane i zarządzane na platformie Ethereum.

Projekt ten został zaprezentowany publicznie w 2014 roku, a jego główny zespół składał się z Vitalik Buterin, Mihai Alise, Anthony Di Iorio, Charles Hoskinson, Joe Lubin i Gavin Wood. Po kilku miesiącach zespół ten zdecydował się na przeprowadzenie pierwszej oferty monet (ICO) Ether, natywnego tokena sieci Ethereum.

Twórca Ethereum, Vitalik Buterin- O Ethereum

Ethereum zostało założone jako organizacja non-profit z siedzibą w Szwajcarii, której zadaniem jest nadzorowanie rozwoju oprogramowania open source Ethereum. Został on zaprojektowany w oparciu o zasady prostoty, uniwersalności, sprawności, niedyskryminacji i nieocenzurowania.

Sukces Ethereum był ogromny, tak bardzo, że rozprzestrzenił się na rynki takie jak Chiny, gdzie Peking University stworzył laboratorium dla ETH, aby pracować nad ulepszeniem jego protokołów. Vitalik jest również partnerem generalnym Fenbushi Venture Capital, firmy venture capital z siedzibą w Chinach, która inwestuje wyłącznie w firmy oparte na blockchain.

Wartość netto Vitalika Buterina

Vitalik stał się jednym z najmłodszych miliarderów w branży kryptowalutowej po tym, jak ether (ETH) osiągnął w maju rekordowy poziom 3 491 dolarów. Ether posiada również kapitalizację rynkową w wysokości 401 miliardów dolarów.

Na koniec Vitalik pochwalił się swoim cyfrowym portfelem, w którym posiada 333 521 ETH, co stanowi około 1,157 mln USD.

Mam nadzieję, że dzięki temu wpisowi dowiedzieliście się nieco więcej o założycielu Ethereum, jego historii i spuściźnie.

 ???? Sprawdź nasz artykuł o Kopanie Ethereum


Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!