Jak importować dane z Google Finance?

Google Finance? Jako nowi inwestorzy, zawsze szukamy narzędzi, które pomogą nam uzyskać prawdziwe informacje i Google Finance jest jednym z nich. Ponieważ jest on skonstruowany w prosty sposób, pomoże Ci inwestować bezpiecznie, tak jak robią to profesjonalni inwestorzy. Porozmawiamy więc o tym, jak importować dane z Google Finance.

Jak importować dane z Google Finance?

Zanim zaczniemy pozycjonować się we wspomnianym linku Google Finance, musimy jasno określić, jakich danych szukamy.

Kroki do wykonania

Należy pamiętać, że aby korzystać z dobrodziejstw Google Finance, musimy posiadać konto Gmail.

 1. Zaloguj się do Google, podając swoją nazwę użytkownika (e-mail) lub zarejestruj się, jeśli jeszcze go nie posiadasz. Następnie w menu opcji wybierz opcję Utwórz arkusz kalkulacyjny, jak na obrazku.

Po naciśnięciu przycisku otwiera się menu rozwijane, z którego wybieramy „Arkusze kalkulacyjne Google”. Dokumenty te są przechowywane w chmurze i mamy do nich dostęp, kiedy tylko chcemy, po prostu otwierając pocztę.

 1. Naciśnięcie przycisku „Arkusze kalkulacyjne” otwiera następujący dokument, w którym możemy utworzyć nowy arkusz kalkulacyjny lub sprawdzić opcje (arkusze) już utworzone.
google-datasheet-1
 1. Pobierz dane o akcjach. Jeśli wybierzemy opcję Empty, utworzymy pusty arkusz kalkulacyjny celem pobrania danych o akcjach do naszego arkusza.

Aby pobrać dane musimy wejść na stronę Google Finance i wyszukać kod związany z akcją, którą chcemy sprawdzić.

Możemy wyszukiwać na dwa sposoby:

 1. Kod giełdy, na której notowany jest kod akcji.
 1.  Wyszukując bezpośrednio nazwę spółki. Dla przykładu, będziemy szukać akcji McDonalds na NYSE.
google datasheet2

Teraz, gdy już znaleźliśmy akcję, którą chcemy śledzić i zaimportowaliśmy jej dane, musimy wprowadzić kod do arkusza kalkulacyjnego. Teraz w kolumnie obok kodu wpiszemy funkcję: = GOOGLEFINANCE (B3), w zależności od tego, w której komórce znajduje się kod. W ten sposób możemy uzyskać dane dla wszystkich działań, które chcemy śledzić.

google datasheet 3

Po chwili wyświetlony zostanie kurs NYSE: MCD.

Z arkusza możemy również uzyskać znacznie więcej informacji o akcjach, takich jak cena otwarcia, cena zamknięcia czy zysk na akcję. Zobacz listę funkcji, które możemy uzyskać pobierając dane z Google Finance:

 • Liczba akcji = GOOGLEFINANCE (B3, „akcje”)
 • Waluta akcji = GOOGLEFINANCE (3, „waluta”)
 • Cena otwarcia = GOOGLEFINANCE (B3; „cena otwarcia”)
 • Wczorajsza cena zamknięcia = GOOGLEFINANCE (B3; „closeyet”)
 • Niska cena dnia = GOOGLEFINANCE (B3; „low”)
 • Najwyższa cena dnia = GOOGLEFINANCE (B3; „high”)
 • Zmiana notowania = GOOGLEFINANCE (B3; „change”)
 • Maksimum 52 sesje = GOOGLEFINANCE (B3; „high52”)
 • Minimum 52 sesje = GOOGLEFINANCE (B3; „low52”)
 • Wolumen obrotu = GOOGLEFINANCE (B3; „volume”)
 • Zysk na akcję = GOOGLEFINANCE (B3; „EPS”)
 • PER = GOOGLEFINANCE (B3; „PE”)

Ponadto, możemy uzyskać znacznie więcej danych do monitorowania ewolucji naszych akcji, takich jak liczba wyemitowanych akcji lub wartość netto.

Dzięki nowym technologiom i wynikającym z nich narzędziom, możemy dziś znacznie uprościć śledzenie naszego portfela inwestycyjnego i dokonać jego lepszej analizy technicznej. Dlaczego więc z tego nie skorzystać?

Polecamy również Mój Portfel Rankia, który jest narzędziem darmowym.

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

YoY: Czym jest i jak obliczyć?
YoY, znany również jako Year-Over-Year (po polsku: rok do roku), jest porównaniem statystyki z jednego okresu do tego samego okresu w poprzednim roku. Okres ten to zazwyczaj miesiąc lub kwartał. Wskaźnik rok do roku oblicza zmianę procentową w cią...
Kalendarz dywidend
Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, to być może chcesz wiedzieć więcej o dywidendach i kiedy ...