Broker ECN: Dlaczego warto go wybrać?

Broker ECN jest pośrednikiem finansowym, który oferuje klientom bezpośredni dostęp do innych uczestników rynku za pośrednictwem sieci komunikacji elektronicznej (ECN). Broker ECN zazwyczaj jest w stanie zaoferować swoim klientom niższe spready, ponieważ konsoliduje notowania cen od kilku uczestników rynku.

broker ecn

Co to jest Broker ECN?

W tym przypadku ECN nie przeprowadza transakcji na własny rachunek ani nie działa jako kontrahent poprzez trading desk. Integruje się bezpośrednio i elektronicznie z wieloma dostawcami płynności i uczestnikami rynku. ECN oferują inwestorom możliwość handlu poza normalnymi godzinami handlu. Zapewniają również elastyczność tym, którzy nie mogą uczestniczyć w normalnych godzinach pracy rynku lub którzy preferują szerszą dostępność. Ponadto, pozwala to uniknąć szerszych spreadów związanych z tradycyjnymi brokerami i oferuje ogólnie niższe prowizje i opłaty. Jeśli obawiasz się o prywatność, ECN może zapewnić pewien poziom anonimowości. Inwestorzy zainteresowani dokonywaniem większych transakcji mogą uznać to za szczególnie atrakcyjne.

ECN Broker – co robi i jak działa?

ECN tworzy sieć handlową, aby zaoferować swoim klientom najlepszą cenę kupna i sprzedaży do handlu na rynku. Z tego powodu, dostarcza klientom najlepszą cenę kupna i sprzedaży dla każdej pary walutowej lub instrumentu finansowego. Dzięki temu inwestor może wybrać niższe spready.

Ale dlaczego ECN należy do grupy brokerów, którzy nie posiadają trading desk lub tzw. Non Dealing Desk?

Ponieważ, jak wspomniano powyżej, ECN działa jedynie jako pośrednik, a nie jako kontrahent w operacjach swoich klientów. Ponieważ poprzez poszukiwanie innego uczestnika, który byłby kontrahentem w transakcjach każdego klienta, może on dopasować zlecenia kupna i sprzedaży oraz uniknąć konfliktu interesów.

Na przykład: kiedy klient zgłasza zapotrzebowanie na parę walutową, ECN szuka sprzedawcy, który oferuje najlepszą cenę, aby zrealizować transakcję. Oznacza to, że broker przekazuje transakcje na rynek. Następnie pobiera prowizję za swoje usługi, niezależnie od tego, czy transakcja zakończy się sukcesem, czy też przyniesie inwestorowi stratę.

Różnica z brokerami trading-desk

Główna różnica polega na tym, że w przypadku handlu z trading desk, broker działa jako kontrahent dla każdej z transakcji swoich klientów. Często generuje konflikt interesów. Dlatego, aby uniknąć tych sytuacji, lepiej jest zatrudnić brokera regulowanego. Takiego który ma wewnętrzną procedurę rozwiązywania konfliktów, które mogą powstać z klientem.

Dlaczego warto wybrać ECN broker?

Niektóre z poniższych aspektów są ważne przy wyborze brokera ECN:

Nie ma konfliktu interesów pomiędzy klientem a brokerem.
Ich spready są zmienne i mają tendencję do bycia niższymi przez większość czasu.
ECN pozwala na dowolną strategię handlową bez żadnych ograniczeń.
Jest to broker, który kieruje zlecenia klientów bezpośrednio do dostawcy płynności, bez biur handlowych, co pozwoli mu być prawdziwym przedsiębiorstwem rynkowym z szybszymi egzekucjami.
Dzięki tym brokerom, stary model Market Makers polegający na posiadaniu stanowisk handlowych został udoskonalony, ponieważ ci nowi brokerzy przekazują zlecenia swoich klientów do różnych dostawców płynności, zmniejszając straty swoich klientów i zwiększając motywację klientów do zarabiania więcej dzięki spreadom lub prowizjom.
Im większa konkurencja o klientów pomiędzy brokerami bez trading desku, tym niższy koszt każdej transakcji.

Wady

Brokerzy ECN nie oferują mikro kont do handlu z mikro lotami i wymagają minimalnego depozytu. Minimalny depozyt niestety jest zazwyczaj wyższy niż w przypadku Market Makerów. Podobnie, są one zalecane dla handlowców, którzy są bardziej doświadczeni lub którzy obsługują dużą ilość transakcji.

Opinie ECN broker

Wreszcie, ważną rzeczą jest, aby pracować z brokerem, który jest regulowany, ma dobrą reputację i jest bezpieczny i zaufany. Mamy nadzieję, że dowiedziałeś się czym jest broker ECN (no dealing desk) i dlaczego powinieneś go wybrać.

Przeczytaj także:

Szukasz brokera do inwestowania? Sprawdź nasze rekomendacje

Minimalny depozyt:

€100.00

* 76% detalicznych kont CFD traci pieniądze
XTB
Minimalny depozyt:

€0.00

* 76% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty
Minimalny depozyt:

€0.00

FAQ

Co to jest dealing desk?

Alternatywnie określani jako Market Makers, brokerzy Dealing Desk są brokerami, którzy stoją po przeciwnej stronie transakcji swoich klientów, ustalając ceny bid i ask i czekając na złożenie zlecenia przez inwestora. Korzystając ze spreadu pomiędzy cenami bid i ask, brokerzy Forex Dealing Desk czerpią zyski z kupna po niższych cenach i sprzedaży po cenach wyższych.

Jak działa broker?

Brokerzy są zasadniczo pośrednikami. Kupujący i sprzedający są dobierani przez brokerów, transakcja jest zawierana pomiędzy dwoma stronami, a broker pobiera opłatę. Internetowe domy maklerskie pozwalają na zakup akcji bez konieczności kontaktu z człowiekiem.

Jak działa market maker?

Osoba lub firma, która zapewnia płynność jest znana jako animator rynku (market maker), a ich celem jest czerpanie zysków ze spreadu pomiędzy ofertami na aktywa handlowe. Korzystając z ograniczonego zakresu cen handlowych, animatorzy rynku pomagają ograniczyć zmienność cen.

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Saxo Bank: Opinie, Opłaty, Oferta
W tym artykule przedstawiamy Saxo Bank, duński bank, który oferuje usługę inwestycji online. Dzięki temu bankowi można uzyskać dostęp do szerokiej gamy produktów uzupełniających portfel inwestycyjny. Oto opinie o Saxo Bank. O Saxo Bank S...