Aroon Indicator: co to jest i jak go używać

Wskaźnik Aroon został wynaleziony w 1995 roku i jest przeznaczony do otrzymywania sygnałów dotyczących trendu i siły trendów byczych i niedźwiedzich. Odkryjmy wspólnie, na czym polega, jak z niego korzystać i jak interpretować dane na naszą korzyść.

aroon indicator

Aroon Indicator: Co to jest i jak go używać?

Wskaźnik Aroon jest jednym z kilku wskaźników, które są dostępne do identyfikacji trendów i możliwości ich odwrócenia.

Stworzony przez Tushara Chande w 1995 roku i opisany w tym samym roku przez magazyn Technical Analysis of Stocks & Commodities jest wskaźnikiem podobnym do DMI, który opiera swoje działanie na wykorzystaniu elementów Aroon up i Aroon down.

Aroon Up

Aroon Up jest jednym z dwóch elementów wskaźnika. Na poziomie graficznym Aroon Up wskazuje na ruch byczy i mierzy jego siłę. Ma on w rzeczywistości wartość pomiędzy 0 a 100, gdzie wartości bliższe 0 reprezentują słaby trend byczy, wartości bliższe 100 reprezentują bardzo silny trend byczy.

Czym dokładnie jest ta wartość, która mieści się w przedziale od 0 do 100? Jak łatwo się domyślić jest to wartość procentowa, ale czego? Wartość Aroon Up przedstawia, w procentach, czas potrzebny do osiągnięcia maksymalnej ceny w danym przedziale czasowym, w porównaniu do całkowitego czasu.

Aroon Down

Aroon Down na poziomie wykresu wskazuje na niedźwiedzi ruch i mierzy jego siłę. Ma on również wartość z przedziału od 0 do 100, która reprezentuje czas potrzebny do osiągnięcia ceny minimalnej w danym przedziale czasowym, w porównaniu do całkowitego czasu, w procentach.

Niższe wartości będą zatem reprezentować słaby trend niedźwiedzi, podczas gdy wyższe wartości będą reprezentować silny trend niedźwiedzi.

Jak używać wskaźnika Aroon?

Sygnały, które można uzyskać ze wskaźnika Aroon są raczej podstawowe, ale nie bezużyteczne. W szczególności użyteczne jest zauważenie, kiedy istnieje wyraźna luka pomiędzy Aroon Up i Aroon Down, kiedy jeden z nich ma wartość powyżej 50, a drugi poniżej 50, lub jeszcze lepiej sygnał może być użyteczny, kiedy wartość jednego z nich przekracza 70, a wartość drugiego jest poniżej 30.

W szczególności w przypadku, w którym siła jednego z dwóch trendów nadal rośnie, podczas gdy siła drugiego nadal maleje (oczywiście będą one miały oscylacje) dane mogą być przydatne w celu zidentyfikowania wyłaniającego się trendu.

Przeciwnie, dwa elementy wskaźnika Aroon mogą wskazywać na przypadek równowagi, szczególnie jeśli wartości Aroon Up i Aroon Down mają tendencję do zbiegania się, zwłaszcza przy niskich wartościach.

Możesz również otrzymać wskazówki, kiedy wejść i wyjść z rynku dzięki krzyżom na wykresie Aroon, kupując, kiedy Aroon Up przecina Aroon Down i sprzedając w odwrotnej sytuacji.

Wniosek: Wskaźnik Aroon

Jest to z pewnością bardzo przydatny, choć nie niezbędny, wskaźnik. Użyteczność i wiarygodność wskaźnika wzrasta wraz ze wzrostem stabilności rynku. W rzeczywistości, być może zauważyłeś, że ze względu na jego funkcjonowanie, niestabilny rynek może sprawić, że wskaźnik będzie bezużyteczny z powodu ciągłych wahań. Z tego powodu sugerujemy korzystanie z niego razem z innymi narzędziami, które pomogą Ci zweryfikować poprawność danych i zapewnią Ci większe bezpieczeństwo podczas wykonywania operacji.

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Popularne strategie tradingowe
Sposób myślenia związany z aktywną strategią inwestycyjną różni się od długoterminowej strategii „kup i trzymaj” stosowanej przez inwestorów pasywnych lub indeksowych. Aktywni traderzy, w rzeczywistości wierzą, że krótkoterminowe ruchy pomagają w ...