TradingView: Opinie, Opłaty, Oferta

TradingView to potężny system wykresów dla handlowców i inwestorów na wszystkich poziomach doświadczenia. Ponadto posiada sieć społecznościową, w której użytkownicy dzielą się pomysłami. W tym artykule zobaczymy, czym jest TradingView, jak działa, którzy brokerzy go używają i więcej. TradingView – Opinie, Opłaty i Oferta – W tym artykule zobaczymy, jakie są opinie o TradingView, jak działa, którzy brokerzy go używają i więcej.

TradingView Opinie

Co to jest TradingView?

TradingView to platforma handlowa dla wielu brokerów, dzięki której można nie tylko realizować zlecenia kupna i sprzedaży aktywów, ale także zagłębić się w analizę techniczną. Oferuje bowiem szereg ciekawych informacji dla traderów, które pomogą im przygotować się przed rozpoczęciem handlu na rynkach.

Platforma ta funkcjonuje również jako sieć społecznościowa, gdzie ponad 30 milionów klientów może wchodzić w interakcje, aby dzielić się prognozami rynkowymi, analizami, statystykami i nie tylko. Wszystkie te informacje pozwalają użytkownikom TradingView badać globalne warunki rynkowe, aby dokonywać bardziej świadomych transakcji.

Dzięki feedowi profesjonalnych danych handlowych możesz łatwo analizować ceny, wolumeny i historyczne ceny aktywów. Dodatkowo dostępne są również dane dotyczące fundamentów spółek, co pozwala nam na prześwietlenie i śledzenie spółek, które odpowiadają naszym kryteriom.

TradingView jest przeznaczony do analizy technicznej, ale jak wspomniano, może być przydatny dla każdego inwestora.

Jak działa TradingView?

Funkcje TradingView zostały zaprojektowane tak, aby zwiększyć doświadczenie handlowe każdego użytkownika i dostarczyć mu użytecznych informacji.

Wykresy i grafy TradingView

TradingView oferuje 12 rodzajów wykresów, w tym Renko, Point & Figure i Kagi, a także tradycyjne wykresy świecowe i liniowe. Wszystkie te wykresy można dostosować osobno i na jednym ekranie wyświetlić do 8, które mogą być ze sobą zsynchronizowane w celu uzyskania bardziej szczegółowych odczytów.

Wykresy TradingView są wysokiej jakości i stanowią fundamentalny budulec dla analizy technicznej. Są to kompleksowe wykresy połączone ze wskaźnikami, a także elementami analizy finansowej. W rezultacie otrzymujemy wykres, który dostosowuje się do stylu i potrzeb tradera i może być uruchamiany zarówno na komputerze, jak i na urządzeniu mobilnym. W samoobsługowych bibliotekach TradingView znajdziesz:

📊Charty: oferują maksymalną wydajność i minimalistyczny design. Są one darmowe i mają otwarte źródło.

📈Wykresy analizy technicznej: darmowe, potężne i konfigurowalne. Wykresy te posiadają dziesiątki funkcji umożliwiających przeprowadzenie szczegółowej analizy rynków na podstawie ich ruchów cenowych. Są to wykresy o wysokiej wydajności, które mogą być dostosowane do każdego tradera.

💻Platforma handlowa i wykresy: Visual trading, który pomaga inwestorom szybciej podejmować decyzje, monitorować portfele, dostosowywać zlecenia i wiele więcej.

Narzędzia analizy technicznej

Ta platforma jest jedną z najbardziej wszechstronnych pod względem wskaźników i narzędzi do dobrej analizy technicznej. Charakteryzuje się:

➡️100+ predefiniowanych wskaźników technicznych.

➡️Ponad 100 000 wskaźników technicznych stworzonych przez społeczność TradingView.

➡️50 inteligentnych narzędzi do rysowania.

➡️Rozpoznawanie formacji świecowych.

➡️Wiele ram czasowych.

➡️Wskaźniki profilu wolumenu.

Wszystkie te narzędzia pozwalają na konfigurację wykresów i tworzenie niezliczonej ilości różnych strategii w zależności od aktywności i rodzaju handlu, który ma być przeprowadzony.

Narzędzia analizy fundamentalnej

Wielu traderów łączy w swoich strategiach analizę techniczną z analizą fundamentalną, dlatego platformy oferujące tego typu narzędzia są tak popularne.

TradingView posiada ponad 100 pól fundamentalnych i indeksów, za pomocą których można przeprowadzić szczegółową analizę finansową głównych rynków giełdowych. Można również obserwować bilanse i interesujące nas dane historyczne, które pomogą ocenić okoliczności funkcjonowania danej firmy lub sektora gospodarki.

Skanery TradingView

TadingView udostępnia również własne skanery (screeners). Posiada 3 filtry: akcje, forex i kryptowaluty. Filtr akcji pozwala nam również na wybór ETF-ów oprócz akcji zwykłych i uprzywilejowanych.

Możliwości filtrowania są nieograniczone. Filtrem najwyższego poziomu jest kraj, który wpływa na giełdy, z których korzystamy. Oprócz tradycyjnych filtrów na danych fundamentalnych, takich jak kapitalizacja rynkowa, istnieją również filtry oparte na wskaźnikach technicznych.

Na przykład możemy filtrować akcje z wyprzedanym wskaźnikiem RSI, jeśli szukamy sygnału potencjalnego odbicia.

Filtry obejmują również ocenę TradingView, która waha się od silnej sprzedaży do silnego kupna. Oceny te są mierzone na podstawie szeregu wskaźników technicznych i są dostępne w sekcji szczegółów technicznych poszczególnych papierów wartościowych.

Alerty handlowe

Alerty handlowe mają ogromne znaczenie w monitorowaniu rynków. Są to automatyczne i bezpłatne powiadomienia, które są wysyłane do przedsiębiorcy zgodnie z ustalonymi wymaganiami. Kiedy rynek spełnia te warunki, platforma wysyła alert do inwestora informując go, że nadszedł czas na wejście lub wyjście z pozycji.

Alerty handlowe TradingView są skuteczne i łatwe w użyciu oraz konfiguracji na dowolnym urządzeniu. Można ustawić aż 12 alertów, w tym alerty dotyczące wskaźników, ruchów cen i strategii handlowych.

Alerty TradingView wykorzystują język programowania Pine ScriptTM, który jest elegancko zaprojektowany, prosty i niezwykle skuteczny. Dzięki temu językowi programowania, doświadczeni traderzy będą mogli tworzyć i uruchamiać własne wskaźniki, aby otrzymywać alerty rynkowe i nie przegapić najlepszych warunków handlowych.

Brokerzy TradingView

Należy pamiętać, że TradingView nie jest brokerem. Obsługuje wielu brokerów, z którymi można się połączyć w celu realizacji zleceń kupna/sprzedaży, ale jeśli Twój broker nie jest obsługiwany, możesz nie być w stanie handlować na żywo na platformie.

Platforma jest oferowana przez wybranych brokerów, których warunki odpowiadają jakości handlu zapewnianej przez ten serwer. Którzy brokerzy oferują TradingView?

Pepperstone TradingView

Otwierając konto Razor w Pepperstone możesz połączyć się z TradingView, aby ulepszyć swoją analizę techniczną podczas handlu. Dzięki zaawansowanym narzędziom platformy, możesz nauczyć się nowych strategii handlowych i udoskonalić istniejące.

Dodatkowo masz dostęp do społecznościowej sieci handlowej używanej przez ponad 30 milionów użytkowników do dzielenia się analizami i spostrzeżeniami rynkowymi. TradingView pozwala na automatyzację systemu transakcyjnego za pomocą języka programowania Pine Script.

Czytaj także: Pepperstone opinie.

EasyMarkets Tradingview

Korzystając z konta EasyMarkets w TradingView łączysz warunki brokera, regulowany handel i niskie spready z siecią społecznościową dla handlowców, zaawansowanymi wykresami i analizami.

Zobacz także: Opinie o EasyMarkets

iBroker TradingView

TradingView jest dostępny dla klientów iBroker, integrując swoją funkcjonalność z funkcjonalnością wielokrotnie nagradzanej platformy.

Połączenie TradingView z iBroker pozwala inwestorom wykorzystać pełną moc wysokiej jakości wykresów platformy handlowej, narzędzi analizy fundamentalnej, takich jak wiadomości, kalendarz makro, alerty i inne. Zarządzaj swoim rachunkiem

iBroker w zintegrowany sposób i dołącz do społeczności TradingView, aby dzielić się pomysłami handlowymi, strategiami, prognozami rynkowymi i nie tylko.

Demo TradingView

Kolejną cechą TradingView jest symulator handlu, który pozwala na testowanie strategii bezpośrednio na wykresie w czasie rzeczywistym, zarówno własnych jak i gotowych. Dzięki tej funkcji, otrzymujesz szczegółowe raporty dotyczące wyników symulacji i wydajności strategii, aby określić, czy jest ona skuteczna, czy nie.

TradingView Paper Trading

Paper trading jest funkcją TradingView lepiej znaną jako handel symulowany. Jak już widać, jest to bardzo podobne do konta demo, z tą szczególną cechą, że symulacje te przeprowadzane są bezpośrednio na wykresie w czasie rzeczywistym.

Paper TradingView pozwala traderom na otwieranie pozycji z fikcyjnymi pieniędzmi w celu przećwiczenia strategii kupna i sprzedaży papierów wartościowych. Konto to rozpoczyna się z saldem 100 000 USD i może zostać wyzerowane w dowolnym momencie.

TradingView App

Platforma TradingView jest zoptymalizowana do bezproblemowej pracy na urządzeniach mobilnych za pośrednictwem aplikacji mobilnej dostępnej dla systemów iOS i Android.


iOSAndroid
KompatybilnośćiPhone, iPad, iPod TouchTelefony i tablety z systemem Android
Wersja2.54.01.18.6.5.820
Rozmiar do pobrania81 MB26 MB
Wymagany system operacyjnyiOS 14.0 lub nowsza wersjaAndroid 7.0 i nowsze
DostawcaTradingView, Inc.TradingView Inc.
CenaBezpłatnieBezpłatnie
Wersja ProTakTal
Oceny i opinie4,9/5 gwiazdek4,9/5 gwiazdek

TradingView: Opłaty

Zarówno wersja desktopowa jak i podstawowa aplikacja TradingView są bezpłatne. Możesz skorzystać z głównych funkcji platformy i przeglądać analizy doświadczonych traderów, którzy są częścią tej gigantycznej sieci handlu społecznego. Istnieją jednak również wersje płatne, które oferują specjalne korzyści:

PROPRO+PREMIUM
PRO
14,95 USD/miesiąc
$29,95 USD/miesiąc$59,95 USD/miesiąc
Plan roczny
12,95 USD/miesiąc
155,40 USD/rok
Plan roczny
$24,95 USD/miesiąc
$299,40 USD/rok
Plan roczny
$49,95 USD/miesiąc
$599,40 USD/rok
5 wskaźników na wykresie
2 wykresy w jednym wzorze
20 wpisów po stronie serwera
Brak reklam
Wskaźniki profilu wolumenu
Niestandardowe przedziały czasowe
Wiele list kontrolnych
Odtwarzanie słupków intraday
Obsługa wielu monitorów w wersji Desktop
10 wskaźników na wykresie
4 wykresy w jednym wzorze
100 wpisów po stronie serwera
10 zapisanych układów wykresów
Wykresy intraday
Niestandardowe wykresy oparte na formułach
Eksport danych wykresu

25 wskaźników na wykresie
8 wykresów w jednym wzorze
400 wpisów po stronie serwera
Nieograniczona liczba zapisanych układów wykresów
Interwały oparte na sekundach
Wpisy bez daty ważności
4 razy więcej danych na wykresach (20K słupków)
Eksport danych wykresu

Jak uzyskać TradingView za darmo

Subskrypcja TradingView Basic jest darmowa i daje Ci wykres okna, algorytmy, alerty, wskaźniki, kalendarz ekonomiczny i konto handlowe online. Będziesz mógł korzystać z TradingView tylko na jednym urządzeniu w tym samym czasie.

TradingView Opinie: Zalety i wady

Podsumowując, możemy powiedzieć, że TradingView jest niezawodny, kompletny i ma prawie wszystkp, czego potrzebujesz na co dzień podczas handlu. Biorąc pod uwagę stosunkowo niską cenę, może to być ciekawy wybór.

Widzimy też szereg zalet i wad, podsumowanych w tej tabeli.

👍Zalety👎Wady
✅Zaawansowana i konfigurowalna grafika.❌Niektóre funkcje są dostępne tylko w wersji Pro lub Premium.
✅Szeroki zakres wskaźników technicznych i inteligentnych narzędzi do rysowania.❌Profilowanie niektórych klas aktywów, takich jak ETF, jest niskiej jakości
✅Narzędzia analizy fundamentalnej.
✅Ponad 30 milionów użytkowników na społecznościowej sieci handlowej.
✅Doskonała wydajność na urządzeniach mobilnych.
✅Symulacja handlu z nieograniczonym saldem.

Nadal nie jesteś przekonany? Porównaj TradingView z innymi platformami.

Często zadawane pytania

Ile kosztuje TradingView?

Na TradingView dostępne są 4 opcje cenowe. Jest też wersja darmowa, która pozwala przyjrzeć się ich ofercie. Plan Pro kosztuje około 150 dolarów rocznie, Pro+ niecałe 300 dolarów rocznie, a plan Premium niecałe 600 dolarów rocznie.

Do czego służy TradingView?

Najważniejszymi cechami TradingView są:
– Potężny system wykresów;
– Kompletny screener dla akcji i kryptowalut;
– System ostrzegania oparty na serwerze, umożliwiający powiadamianie o zmianach cen;
– Silna społeczność dzieląca się pomysłami handlowymi i inwestycyjnymi;
– Konfigurowalne skrypty do tworzenia wskaźników;
– Integracja brokerów obsługująca ponad 10 brokerów;
– Dostęp do wielu różnych rynków na całym świecie.
Którzy brokerzy oferują TradingView?
Istnieje wielu brokerów, którzy wspierają TradingView. Do najlepszych należą Pepperstone, EasyMarkets oraz iBroker.

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły