S&P 500 Micro E-mini Futures: Czym są?

Przyjrzymy się wszystkiemu, co musisz wiedzieć o kontraktach S&P 500 micro futures: czym są, jak działają, ile wart jest tick i punkt, godziny handlu, terminy zapadalności, porównanie mini futures i micro futures, jaki jest najlepszy broker do handlu kontraktami micro futures i jakie są alternatywy dla kontraktów futures.

Czym jest SP 500?

SP500 został utworzony 4 marca 1957 r. przez Standard & Poor’s, firmę zajmującą się ratingami finansowymi, która powstała w 1941 r. po połączeniu Standard Statistics Company i Poor’s Publishing.

Jest to indeks giełdowy składający się z 500 najbardziej reprezentatywnych akcji notowanych na amerykańskiej giełdzie NYSE.

Składa się z 500 spółek o dużej kapitalizacji na amerykańskim rynku akcji, a jego członkowie stanowią około 80% całej kapitalizacji rynkowej amerykańskich akcji, co czyni go najbardziej reprezentatywnym dla rzeczywistej sytuacji rynkowej.

Jak inwestować w SP500?

Jeśli chcemy zainwestować w indeks S&P 500, mamy do dyspozycji kilka alternatyw:

  • Akcje: kupowanie akcji spółek wchodzących w skład indeksu w takiej samej proporcji, jak ich waga w indeksie S&P 500.
  • Kontrakty futures: dzięki temu instrumentowi pochodnemu możemy handlować w górę i w dół przy użyciu dźwigni finansowej.
  • Opcje: oprócz tradycyjnych opcji na E-mini S&P500, CME Group wprowadziła ostatnio na rynek opcje E-Micro z tygodniowymi, miesięcznymi i kwartalnymi terminami zapadalności.
  • Fundusze inwestycyjne i ETF: dzięki tym instrumentom finansowym możemy inwestować poprzez replikację indeksu.

Tak więc, świadomi różnych opcji, które istnieją, aby inwestować w SP500, przyjrzyjmy się tej, która nas interesuje: micro futures SP500.

Czym są kontrakty Futures Micro S&P500?

Kontrakty S&P 500 micro futures są pomniejszoną formą tradycyjnych kontraktów S&P 500 futures, podobnie jak kontrakty mini futures, i oba są przedmiotem obrotu na Chicago Mercantile Exchange (CME).

Jest to najmniejszy istniejący kontrakt futures na S&P 500 i ma wiele ciekawych zalet dla inwestora, ponieważ wymagane jest mniejsze zabezpieczenie, a zatem do handlu potrzebny jest mniejszy kapitał.

Kontrakt terminowy E-mini S&P 500 ma wartość 50 USD za punkt, podczas gdy kontrakt mikro jest 10 razy mniejszy, a mianowicie 5 USD za punkt.

Kontrakty S&P 500 micro futures, podobnie jak mini futures, zostały stworzone, aby umożliwić większej liczbie inwestorów inwestowanie w ten indeks niż ci, którzy ze względu na kapitał lub ryzyko nie inwestowali w tradycyjne kontrakty S&P 500 futures.

Jak działają kontrakty futures E-mini S&P500?

Są one przedmiotem obrotu na Chicago Mercantile Exchange (CME), która jest częścią CME Group, a ich instrumentem bazowym jest indeks giełdowy S&P500.

Pozwalają one inwestorom spekulować na ruchach indeksu giełdowego, zajmując zarówno bycze, jak i niedźwiedzie pozycje.

Sposób ich działania jest prosty. Najpierw decydujemy, czy chcemy zająć pozycję byczą, czy niedźwiedzią na indeksie S&P 500, w zależności od tego, co naszym zdaniem indeks zamierza zrobić.

Jeśli uważamy, że wzrośnie, kupujemy. Jeśli uważamy, że spadnie, sprzedajemy (zajmujemy pozycję krótką). Aby to zrobić, musimy najpierw wybrać liczbę kontraktów. Im większa liczba kontraktów, tym więcej pieniędzy zarobimy lub stracimy na każdym ticku, w którym indeks poruszy się na naszą korzyść lub niekorzyść.

Ile wart jest tick na mikro kontrakcie terminowym S&P500?

Tick to najmniejszy rozmiar i zakres ruchu, jaki rynek może wykonać w górę lub w dół.

W przypadku indeksu S&P 500 porusza się on od 0,25 do 0,25 punktu, tj. jeśli handluje na poziomie 3200 i rośnie, jego następnym ruchem będzie 3200,25, 3200,50, 3200,75, 3201 itd. To samo dzieje się w przypadku spadków.

Dlatego w przypadku S&P 500 tickiem byłaby zmiana jego ceny o 0,25 punktu.

W ten sposób możemy powiedzieć, że 1 punkt to 4 ticki.

W przypadku mikro kontraktu terminowego na S&P 500 wartość 1 ticka wynosi 1,25 USD, ponieważ ruch o 1 punkt jest wart 5 USD.

Załóżmy na przykład, że cena indeksu bazowego, SP500, przesuwa się o 10 punktów. Przypomnijmy, że za każdy tick (0,25 punktu) wartość kontraktu zmieni się o 1,25 USD, więc premia za kontrakt wyniesie 50 USD.

Spójrzmy na proste obliczenia: 10 punktów 4 (liczba ticków na punkt)1,25 (premia za tick) = 50 dolarów.

W jakich godzinach można je negocjować?

Ten rynek jest otwarty 24 godziny na dobę od poniedziałku do piątku.

Ma krótką przerwę, która trwa tylko godzinę, od 23:00 do 00:00 czasu polskiego.

Termin zapadalności mikro kontraktów futures na S&P 500

Jest on wymagalny kwartalnie w marcu, czerwcu, wrześniu i grudniu o godzinie 9:30 (czasu wschodniego ET) w trzeci piątek miesiąca.

Jaka jest główna różnica między Future Micro a E-Mini?

Zarówno mini, jak i mikro kontrakty futures na S&P 500 są przedmiotem obrotu na Chicago Mercantile Exchange (CME) i są mniejszymi kontraktami futures niż standardowe kontrakty futures.

Jedną z ich głównych cech charakterystycznych jest to, że mini i mikro kontrakty futures zmniejszają 5 i 50 razy początkową inwestycję, która byłaby konieczna w przypadku standardowego kontraktu futures na S&P 500.

W mini S&P500 future wartość 1 ticka wynosi 12,5 dolara za kontrakt, więc wartość 1 pełnego punktu wynosi 50 dolarów.

W mikro kontrakcie terminowym na S&P 500 jego tick wynosi 1,25 USD, ponieważ ruch o jeden punkt jest wart 5 USD.

Jaki jest najlepszy broker do inwestowania w kontrakty futures E-Mini S&P500?

Konieczne jest korzystanie z usług brokera, który spełnia szereg warunków, takich jak:

  • Musi być należycie regulowany przez właściwy organ.
  • Powinien dostarczać nam danych o cenach i wolumenie w czasie rzeczywistym, z głębokością rynku i bez żadnych lub przy minimalnych kosztach.
  • Prowizje muszą być niskie, na przykład prowizja za każdy mikro kontrakt futures na S&P 500 wynosi 1,25 USD.
  • Wymagania dotyczące depozytu zabezpieczającego powinny być równe depozytowi zabezpieczającemu na koniec dnia wymaganemu przez CME Group Clearing House, a nie wyższej kwocie.
  • Musi mieć kompletną platformę, ze wszystkimi rodzajami zleceń, zaawansowanymi wykresami, notowaniami rynkowymi w czasie rzeczywistym. Rozwiązania internetowe oraz rozwiązania mobilne i na tablety.
  • Platforma ma być łatwa w użyciu i szybka we wszystkich kwestiach dotyczących zleceń. Obsługa klienta, w języku polskim i obejmująca szeroki zakres godzin, jest niezbędna przy handlu produktami takimi jak kontrakty futures, które są złożonymi produktami zorientowanymi na wysokie profile ryzyka.

Szukasz brokera? Sprawdź nasze rekomendacje

Minimalny depozyt:

€100.00

* 76% detalicznych kont CFD traci pieniądze
Minimalny depozyt:

€0.00

XTB
Minimalny depozyt:

€0.00

* 76% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty

Alternatywy dla inwestowania S&P 500 Futures

👉  Jak inwestować w S&P 500?

👉 S&P 500 najlepsze akcje

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Handel Futures (kontraktami terminowymi)
W tym artykule postaramy się szczegółowo wyjaśnić, czym jest rynek kontraktów futures i jak działa handel futures, a także jakie są możliwości dla inwestorów i jak można postawić pierwsze kroki na tych złożonych finansowych instrumentach pochodnyc...