Odbicie Zdechłego Kota: Co to jest Dead Cat Bounce?

Odbicie Zdechłego Kota lub, w języku angielskim Dead Cat Bounce, na rynku akcji to niewielki i krótki wzrost ceny papieru wartościowego przed kontynuacją utraty gruntu w ramach trendu spadkowego. W tym poście wyjaśnimy czym jest Dead Cat Bounce i jak działa.

Dead Cat Bounce (Odbicie Zdechłego Kota) na giełdzie

Znaczenie zwrotu Dead Cat Bounce

Znaczenie tego wyrażenia pochodzi od idei, że nawet martwy kot może się odbić, jeśli spadnie z dużej wysokości.

Dead Cat Bounce to strategia inwestycyjna polegająca na zarabianiu pieniędzy poprzez wykupywanie akcji, gdy ich ceny spadają.

Nie wiadomo, kto pierwszy go użył, prawdopodobnie było to na Wall Street, kiedy trader użył go, aby opisać wyniki akcji w dniu, w którym szły w górę, ale w fazie niedźwiedzia: „tak jak martwy kot wypadający z okna, odbije się w pewnym momencie, ale nadal będzie martwy, nawet jeśli w pewnym momencie się odbije”.

Uważa się jednak, że wyrażenie to powstało w 1985 r., kiedy to rynki akcji w Malezji i Singapurze odbiły się od gwałtownego spadku w tym samym roku. Dlatego wielu dziennikarzy donosiło, że rajd rynkowy był jak 'Dead Cat Bounce’.

Odbicie Zdechłego Kota: Jak handlować z Dead Cat Bounce

Podczas handlu z Dead Cat Bounce, najważniejsze jest wyczucie czasu. Wymaga to przestrzegania pewnych kroków takich jak:

  1. Identyfikacja Dead Cat Bounce: zidentyfikuj wzór DCB. Następnie, aby zapewnić sukces, timing wejścia na rynek musi być idealny, w przeciwnym razie znaczny spadek ceny zostanie przegapiony. Dzieje się tak dlatego, że spadek ceny jest ruchem impulsywnym.
  2. Następnie należy zaznaczyć niedźwiedzie momentum za pomocą linii trendu:
  • Aby narysować linię trendu, konieczne jest zidentyfikowanie dwóch punktów na wykresie cenowym. Punkty te zostaną połączone linią prostą. Aby narysować prawidłową linię trendu, linia musi zaczynać się od punktu, w którym rozpoczyna się faktyczny ruch.
  • Punkty swingowe muszą mieć wystarczający ruch cenowy, aby można było narysować linię trendu.

3. Krótka sprzedaż papieru wartościowego: krótka sprzedaż polega na sprzedaży papieru wartościowego, który nie jest własnością sprzedającego. Następnym krokiem jest ustawienie zlecenia stop.

Musi być ono wykonane ponad szczytem i utworzone podczas nowego spadku.

Pamiętaj, że aby zagwarantować sukces, trader musi pozostać na rynku, aż ceny wygenerują ruch w dół. Powinien on być równy początkowemu impulsowi.

Dead cat bounce lub odwrócenie rynku

Naprawdę bardzo trudno jest powiedzieć, kiedy występuje Dead Cat Bounce lub odwrócenie rynku.

To co możemy zrobić to zrozumieć jak ’Dead Cat Bounce’ może wpłynąć na inwestorów w zależności od rodzaju inwestycji.

  • Jeśli jesteś traderem i lubisz zmienność, możesz użyć strategii 'Dead Cat Bounce’, która wymaga wiele poświęcenia i umiejętności, aby reagować na krótkoterminowe, ryzykowne ruchy.
  • Jeśli jesteś inwestorem długoterminowym, powinieneś zdywersyfikować swój portfel.

Dead Cat Trading Rebound: Ryzyko

To odbicie obserwowane jest głównie w dłuższych odstępach czasu z rynkiem w recesji.

Traderzy lub inwestorzy powinni posiadać strategię zarządzania ryzykiem oraz samokontrolę, aby móc zamknąć transakcję na czas, zanim cena osiągnie nowe minimum.

Należy zwrócić szczególną uwagę na tę strategię inwestycyjną, ponieważ wiele razy próba szybkiego zarobienia większej ilości pieniędzy nie kończy się dobrze.

Kiedy aktywo bardzo spadło i zaczyna ponownie rosnąć, ma możliwość ponownego spadku, dlatego powinieneś wiedzieć, że nie ma wzoru, który gwarantuje 100% wyniki.

Wnioski

Powinieneś pamiętać o następujących wnioskach dotyczących strategii Dead Cat Bounce, jeśli chcesz inwestować na rynku i nie wiesz o nim zbyt wiele.

  • W ramach analizy technicznej, to odbicie jest uważane za wzór kontynuacji, w którym na początku wydaje się być dobrą inwestycją, ale należy wziąć pod uwagę, że ruch ten szybko obniża ceny (odkryj główne wskaźniki analizy technicznej).
  • Jest on krótkotrwały i charakteryzuje się silnym odbiciem.
  • Wzorce Dead cat bounce są wykonywane po fakcie i trudno je zidentyfikować w czasie rzeczywistym.
  • Jest to bardzo ryzykowna strategia dla inwestora.

Dzięki tym informacjom mamy nadzieję, że dowiedziałeś się o dead cat bounce, jak działa i jakie ryzyko stwarza na rynku finansowym.

Chcesz zacząć inwestować? Sprawdź nasze polecenia

Minimalny depozyt:

€0.00

XTB
Minimalny depozyt:

€0.00

* 76% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty
Minimalny depozyt:

€100.00

* 76% detalicznych kont CFD traci pieniądze
Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Tether (USDT): Co to jest i gdzie kupić?
Wśród wielu kryptowalut na rynku jest jedna, która wyróżnia się szczególnym elementem stabilności: Tether (USDT). Ta kryptowaluta, stworzona w celu zaoferowania równowagi w chaotycznym świecie walut cyfrowych, jest powiązana bezpośrednio z wartośc...