Najpopularniejsze programy do kopania kryptowalut

Najpopularniejsze programy do kopania kryptowalut? Cena kryptowalut od pewnego czasu wzrasta, a innowacyjna technologia stojąca za zdecentralizowanymi rejestrami posiada ogromny potencjał dla długoterminowych inwestycji. Niskie koszty, szybkość i bezpieczeństwo transakcji są jednymi z powodów rosnącej popularności kryptowalut. W dzisiejszym poście omówimy co to jest kopanie kryptowalut oraz czy to nadal jest opłacalne.

Co to jest kopanie kryptowalut?

Aby odkryć nowy blok za pomocą metody Proof-of-Work, należy rozwiązać określony problem kryptograficzny. Problemem w Bitcoin jest znalezienie ciągu znaków, znanego jako hash, który spełnia wymagane równanie.

Celem wydobycia jest wygenerowanie wartości wyjściowej, która zawiera zaszyfrowane transakcje, hash poprzedniego bloku oraz liczbę losową. Protokół wymaga, aby wytworzona wartość wyjściowa była niższa od wartości docelowej.

Górnik, który rozwiąże zagadkę, publikuje swoje rozwiązanie, a pozostali uczestnicy weryfikują poprawność odkrytego akronimu.

Jeśli rozwiązanie zostanie ustalone, blok jest uznawany za wykopany. Górnik, który stworzył skrót, zostaje nagrodzony określoną liczbą kryptowalut.

Techniki wydobywania kryptowalut

Najpopularniejszą techniką wydobywania kryptowalut jest użycie górnika kryptowalutowego, który jest również znany jako ASIC. Na rynku istnieją dwa rodzaje sprzętów: te, które działają na wyspecjalizowanych układach ASIC oraz te, które działają na kombinacji kart graficznych.

Atrakcyjność tego podejścia do kopania kryptowalut polega na tym, że pozwala ono na odsprzedaż sprzętu i indywidualną kontrolę nad pracą. Z drugiej strony, wydobywanie za pomocą koparki wymaga zakupu drogiego sprzętu i znacznych wydatków energetycznych.

Wymaga to również głębszego zrozumienia, jak korzystać z koparki. Jeśli jesteś górnikiem kryptowalutowym, który chce wiedzieć, jak zacząć, istnieją inne opcje.

Zobacz także:

Koparki do kryptowalut to niestety spora inwestycja, na którą mogą sobie pozwolić tylko nieliczni.

Kopanie kryptowalut na telefonie

Kopanie kryptowalut na telefonie jest niezbyt opłacalne, chyba że Twoim celem jest zdobycie tokenów i nadzieją, że ich wartość kiedyś wzrośnie. Użytkownicy smartfonów marki Apple mogą czuć się pominięci, ponieważ niewiele, jeśli w ogóle, jest dostępnych dla nich aplikacji do wydobywania kryptowalut.

Użytkownicy Androida z kolei mogą pobrać aplikację do kopania kryptowalut na telefon z Google Play Store, np. Electroneum czy Droid Miner. Warto zauważyć, że koparka kryptowalut na telefon znacznie zwiększy zużycie energii więc trzeba się liczyć z szybszym rozładowywaniem się baterii.

Najpopularniejsze Programy do kopania kryptowalut

Poniżej znajduje się krótkie zestawienie najważniejszych zastosowań górniczych. Przeczytaj je uważnie, aby sprawdzić, czy któraś z nich jest dla Ciebie odpowiednia. Być może na ich podstawie wybierzesz tą, która pozwoli Ci na samodzielne wydobywanie wirtualnych walut.

Najpopularniejsze Programy do kopania kryptowalut
💻 CGMiner uniwersalna aplikacja do kopania kryptowalut
💻 Awesome MinerTen program obsługuje do 200 tysięcy urządzeń ASIC i do 25 tysięcy maszyn CPU/GPU
💻 BFGMinerBFGMiner jest rozwinięciem programu CGMiner, ale jest przeznaczony głównie do zarządzania wydobyciem przy pomocy koparek z układami ASIC
💻 MultiMinerMultiMiner to program do wydobywania surowców na GPU oparty na BFGMiner, który zasługuje na to, by wspomnieć o nim jednym tchem
💻 EasyMinerProgram posiada przyjazny interfejs użytkownika, dzięki któremu wyszukiwanie i wydobywanie kryptowalut jest proste.

CGMiner – uniwersalna aplikacja do kopania kryptowalut

CGMiner to program górniczy, który istnieje już od dłuższego czasu i jest napisany w języku C. Dzięki temu działa on na prawie każdym systemie operacyjnym. Program posiada prosty interfejs wiersza poleceń i obsługuje szeroką gamę koparek i puli górniczych. CGMiner jest przeznaczony przede wszystkim do pracy z dedykowanym sprzętem górniczym, ale będzie również działał z każdym procesorem graficznym.

Awesome Miner

Na mniejszą skalę, oprogramowanie do wydobywania kryptowalut jest wykorzystywane do wydobywania cyfrowych monet. Awesome Miner to program, który pozwala na zarządzanie wieloma urządzeniami górniczymi. Ten program obsługuje do 200 tysięcy urządzeń ASIC i do 25 tysięcy maszyn CPU/GPU. Musisz być jedną z wiodących postaci w branży wydobywania kryptowalut, aby osiągnąć maksymalne wartości dla ilości obsługiwanych urządzeń oferowanych przez Awesome Miner.

BFGMiner

BFGMiner jest rozwinięciem programu CGMiner, ale jest przeznaczony głównie do zarządzania wydobyciem przy pomocy koparek z układami ASIC. Program może być również używany z urządzeniami opartymi na FPGA i ma możliwość współpracy z niektórymi kartami graficznymi.

MultiMiner

MultiMiner to program do wydobywania surowców na GPU oparty na BFGMiner, który zasługuje na to, by wspomnieć o nim jednym tchem. Różni się on jeszcze bardziej od GUIMinera, ponieważ zawiera funkcje specyficzne dla wydobycia z wielu pul.

MultiMiner został najprawdopodobniej stworzony dla Ciebie, jeśli kiedykolwiek próbowałeś skonfigurować program do wydobywania kryptowalut i nie zadziałał. Program zawiera tak zwany Kreator startu, który ułatwia nowicjuszom wprowadzanie informacji o puli wydobywczej. W rezultacie, program korzysta z rzeczywistych wskazówek, aby rozłożyć skomplikowane tematy.

EasyMiner

Ostatnim opisywanym programem jest aplikacja EasyMiner, która działa na CGMiner. Program posiada przyjazny interfejs użytkownika, dzięki któremu wyszukiwanie i wydobywanie kryptowalut jest proste. W programie możemy wygenerować papierowy portfel i od razu rozpocząć wydobycie w trybie solo, czyli na własny rachunek. Nie jest to zbyt efektywne, dlatego polecamy podłączenie się do jednego z mining pools.

Na panelu kontrolnym programu EasyMiner możemy uzyskać dostęp do puli, zmienić parametry sieci i sprawdzić stan portfela. Do kopania w tym programie można również używać specyficznego sprzętu, np. urządzeń ASIC.

Programy do kopania kryptowalut

Czy kopanie jest opłacalne?

Czy jest coś szczególnego w wydobywaniu kryptowalut? Właściwie to czy da się rzeczywiście na tym zarobić? W ostatnich latach wydobycie BTC zyskało na popularności. Oznacza to, że generowanie zysków z wydobywania bitcoinów jest trudniejsze.

Wynika to po części z faktu, że coraz więcej osób uczy się, jak kopać kryptowaluty. Obecnie jest to również mniej lukratywne, ponieważ każdy wydobyty BTC sprawia, że znalezienie kolejnego jest coraz trudniejsze.

Dodatkowo, zużywasz dużo energii. W teorii wystarczy udostępnić swoje zasoby obliczeniowe i czekać na znalezienie Bitcoina. Okaże się, że jesteś bogatszy o kilka złotych.

Powyższa analiza nie uwzględnia jednak wielu trudności, które występują w praktyce. Tymczasem wydobycie stało się trudniejsze, nie tylko z powodów technicznych.

Dlatego wielu poszukiwaczy wydobywa obecnie Bitcoin Cash lub Bitcoin Gold, a nie Bitcoin. Te kryptowaluty, podobnie jak inne warianty Bitcoina, są oparte na blockchainie i ich wydobycie może być bardziej opłacalną opcją.

Programy do kopania kryptowalut- opinie

Kopanie kryptowalut to fascynujące zajęcie, które może być bardzo lukratywne, jeśli zostanie wykonane prawidłowo. Choć najbardziej popularne jest wydobywanie bitcoina, nie jest to jedyna dostępna kryptowaluta. Wydobywanie kryptowalut w domu jest możliwe, ale powinieneś zastanowić się, jakie aktywa chcesz wydobywać i ile pieniędzy potrzeba, aby zacząć.

Jeśli masz zasoby, uzyskanie bardziej zaawansowanej koparki bitcoin jest zawsze dobrym pomysłem. Jeśli nie, możesz spróbować dołączyć do puli lub wybrać inne aktywa.

Szukasz brokera do inwestowania w kryptowaluty? Sprawdź naszą rekomendację

Minimalny depozyt:

$0.00

Minimalny depozyt:

$50.00

* 79% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Minimalny depozyt:

$0.00

Artykuły powiązane:


Rekomendowany przewodnik

Dowiedz się wszystkiego o kryptowalutach i jak mądrze inwestować dzięki naszemu przewodnikowi.

Wolno pobierać

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!