Paul Tudor: styl inwestowania, książki i słynne cytaty

Paul Tudor Jones urodził się 28 września 1954 roku w Memphis, Tennessee, Stany Zjednoczone. Uczęszczał do Presbyterian Day School, Memphis University School, a tytuł magistra ekonomii uzyskał na University of Virginia.

paul tudor

Jego początki w świecie bawełny to „Dunavant Enterprice”, gdzie po ukończeniu studiów zaczął obcować z czołowymi kupcami bawełny na świecie, oraz poznał zachowania inwestycyjne w „Cotton Exchange of New York”. W 1976 roku został maklerem E.F. Hutton, osiągając zysk 1 miliona dolarów z prowizji.

W 1980 r. założył Hedge Fund „Tudor Investment Corporation”, fundusz zajmujący się zarządzaniem aktywami i inwestycjami w towary, waluty i instrumenty pochodne na całym świecie. Jego doświadczenie i umiejętność analizy rynków pozwoliły mu przewidzieć kryzys z 1987 roku i dzięki swoim działaniom na giełdzie zaczął się bardzo bogacić. Z czasem zdobył pozycję skarbnika „Cotton Exchange of New York” i został jej prezesem, od sierpnia 1992 do czerwca 1995 roku.

W innych aspektach, Tudor był aktywny w filantropii, ponieważ stworzył „Robin Hood Foundation”, z którym pracował w celu zmniejszenia skutków ubóstwa w Nowym Jorku. Należy również wspomnieć, że był on zamieszany w kontrowersyjne sytuacje związane z marnotrawstwem i egocentryzmem, o których pisały różne media.

Styl inwestowania

Będąc wielkim uczniem Eli Tullisa, zdołał zdobyć ogromną wiedzę na temat zachowań rynku i zarządzania inwestycjami. W kilku wywiadach mówił, że część swojego obecnego modelu inwestycyjnego wzorował właśnie tam, gdzie robił dobrą analizę zachowań rynkowych i oceniał warunki ustalenia jego pozycji.

Jego styl inwestycyjny jest w wielokrotności 300 kontraktów i analizy wolumenu, gdzie wyjaśnia, że trzeba wyjść, gdy rynek na to pozwala, a nie kiedy chcesz. Tłumaczy również jak unikać wysokich lub niskich operacji, ponieważ w przeciwnym razie można mieć wyniki sprzeczne z tym, co chcesz.

W swoich pozycjach jest zawsze świadomy możliwości przegranej, bez okazywania frustracji. Podobnie stwierdza, że rozsądnie jest pozostać w defensywie w oparciu o podstawową wiedzę związaną z pozycjami na rynku. Zawsze zaleca bardzo dobre zarządzanie emocjami tak, aby nie miały one wpływu na decyzje podczas inwestowania.

Książki

Paul Tudor napisał książkę „The Chain of Kindness”, wydaną pierwotnie w 1992 roku.

Słynne cytaty

Możemy wskazać następujące cytaty, które są jednymi z najważniejszych cytatów, jakie Paul Tudor Jones kiedykolwiek powiedział:

– „Nie bądź bohaterem. Nie miej ego. Zawsze kwestionuj siebie i swoje możliwości. Nigdy nie myśl, że jesteś bardzo dobry. W chwili, gdy to zrobisz, jesteś martwy”.

– „Nie chodzi o to, że posiadamy nieuczciwą wiedzę, której nie posiadają inni, ale o to, że odrobiliśmy naszą pracę domową. Ludzie po prostu nie chcą wierzyć, że ktoś może wyrwać się z tłumu i wznieść się ponad przeciętność”.

– „Najważniejszą kwestią jest to, jak dobrze sobie radzisz z zarządzaniem ryzykiem. Dziewięćdziesiąt procent każdego ‘wielkiego tradera’ to kontrola ryzyka”.

– „Nigdy nie traciłem średnich pozycji. Zmniejsz wolumen transakcji, kiedy ‘handlujesz słabo’; Zwiększ wolumen, kiedy ‘handlujesz dobrze’. Nigdy nie handluj w sytuacjach, w których nie masz kontroli”.

– „Jeśli trading jest jak szachy, makro jest jak „trójwymiarowe szachy”.

– „Uczysz się więcej ze swoich strat niż ze swoich zysków”.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!