Jak kupić akcje Microsoft?

Microsoft to jedna z największych firm na świecie, która przez dekady udowadniała, że jest dochodowa. Historia, charyzmatyczny założyciel (na dobre i na złe), częste dywidendy i nowe projekty, takie jak GPT Chat Open AI.

Jeśli więc chcesz być częścią tego projektu, w tym artykule wyjaśniamy, jak bezpiecznie kupić akcje Microsoft w Polsce.

Czym jest Microsoft?

Microsoft Corporation (MSFT) to jedna z największych firm na świecie; Jest amerykańską międzynarodową firmą technologiczną, liderem rynku od kilkudziesięciu lat, znaną głównie ze swojego sztandarowego produktu, system operacyjny Windows, a także oferującą wiele produktów i usług programistycznych zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i instytucji.

 • Nazwa firmy : Microsoft Corporation 
 • Ticker : MSFT 
 • ISIN : US5949181045
 • Notowania: Nasdaq

Kim jest Bill Gates w firmie Microsoft? 

Bill Gates jest słynnym założycielem firmy Microsoft; Jednak jego osiągnięcia nie kończą się na tym, ponieważ jest również powszechnie znany jako wielki inwestor i magnat biznesowy, programista, autor i filantrop.

Bill Gates był współzałożycielem Microsoftu w 1975 roku

Ile warte są akcje Microsoftu? Notowania giełdowe

Microsoft Corporation (MSFT) notowana na NasdaqGS, zamknęła sesję 29 maja na poziomie 429,17 USD, co oznacza spadek o 0,27%. Przed otwarciem 30 maja, cena wynosiła 425,90 USD, co wskazuje na dalszy spadek o 0,76%.

Firma ma solidne fundamenty finansowe, o czym świadczy kapitalizacja rynkowa wynosząca 3,19 bilionów USD oraz PE Ratio na poziomie 37.16. Zysk na akcję wynosi 11.55 USD. Wolumen obrotu 15,293,935 akcji jest niższy od średniego wolumenu wynoszącego 19,426,850.

Microsoft oferuje dywidendę w wysokości 3,00 USD na akcję, co daje roczną stopę zwrotu na poziomie 0,70%. Oczekuje się, że firma ogłosi swoje wyniki finansowe w okresie 23-29 lipca 2024 roku. Roczna prognoza ceny akcji wynosi 481,74 USD, co sugeruje potencjalny wzrost.’

Aktualna Cena:

 • Cena Zamknięcia (29 maja, 16:00 EDT): 429,17 USD (-0,27%)
 • Cena Przed Otwarciem (5:03 EDT): 425,90 USD (-0,76%)

Dane Rynkowe:

 • Poprzednia Cena Zamknięcia: 430,32 USD
 • Otwarcie (29 maja): 425,82 USD
 • Bid: 428,77 x 100
 • Ask: 429,54 x 100
 • Dzienne Zakresy Cenowe (29 maja): 425,75 – 430,94 USD
 • 52-tygodniowy Zakres Cenowy: 309,45 – 433,60 USD

Obroty:

 • Dzienne Wolumen (29 maja): 15,293,935
 • Średni Wolumen: 19,426,850

Wskaźniki Finansowe:

 • Kapitalizacja Rynkowa (intraday): 3,19 bilionów USD
 • Beta (5Y Miesięczna): 0.89
 • PE Ratio (TTM): 37.16
 • Zysk na Akcję (EPS, TTM): 11.55 USD

Dywidendy:

 • Dywidenda Forward & Yield: 3,00 USD (0,70%)
 • Data Ex-Dywidendy: 15 maja 2024

Prognozy i Wyceny:

 • Data Ogłoszenia Zysków: 23-29 lipca 2024
 • Roczna Prognoza Ceny: 481,74 USD
Notowania Microsoft | Źródło: Google Finance

ChatGPT i Microsoft

Widzieliśmy już niektóre z najbardziej znanych i istotnych linii biznesowych Microsoftu w sekcji „Dlaczego warto kupić akcje Microsoftu?”, ale nie widzieliśmy ich wszystkich; Microsoft nieustannie bada rynek i nowe trendy w celu opracowania nowych linii biznesowych, dzięki którym może zaspokoić nowe potrzeby społeczeństwa.

Najnowszą przygodą Microsoftu było ogłoszenie decyzji o zainwestowaniu ponad 10 miliardów dolarów w Open AI, platformę słynnego ChatGPT. Według Billa Gatesa, następna rewolucja technologiczna będzie wspomagana przez sztuczną inteligencję. Nic dziwnego, że firmy Gatesa zamierzają włączyć wspomaganą wersję samego „ChatGPT” do swojej wyszukiwarki Bing. Pokazuje to, że Microsoft jest w czołówce rozwoju biznesu nawet dziś, ponad 40 lat po założeniu Microsoftu.

KUP AKCJE MICROSOFT NA XTB

W ramach przypomnienia: 

 • Ex-Div: To ostatni dzień, w którym można kupić akcje Microsoftu (MSFT) z prawem do otrzymywania dywidendy. Po tym dniu nadal będzie można odbierać dywidendy firmy technologicznej, ale nie natychmiastowe, tylko z kolejnego kwartału. 
 • Data wypłaty: Jest to dzień, w którym zobaczysz wypłatę dywidendy na swoim koncie. 

Zobacz, jak kształtowała się dywidenda na akcję, którą Microsoft wypłacił swoim akcjonariuszom w ciągu ostatniej dekady:

Wzrost dywidendy na akcję firmy Microsoft od 2013 r
Wzrost dywidendy od 2013 r

Jak kupić akcje Microsoftu z XTB?

Aby kupić akcje firmy Microsoft, należy wykonać następujące czynności:

 1. Załóż konto na stronie XTB
 2. Przejdź do platformy xStation
 3. Wyszukaj akcję: możesz to zrobić zarówno wpisując nazwę firmy (Microsoft) jak i ticker (MSFT)
 4. Wybierz lot pozycji (czyli zdefiniuj ile akcji chcesz kupić)
 5. Wybierz preferowaną opcję zakupu: Jeśli chcesz kupić po cenie rynkowej, możesz od razu kupić akcje, a także złożyć zlecenie kupna po żądanej cenie zakupu (chociaż w tym przypadku nie możemy być pewni, że nasz zakup zostanie zrealizowany).

Kim są główni konkurenci Microsoftu?

Dzisiaj możemy uznać Apple za głównego i najbardziej bezpośredniego konkurenta Microsoftu , ze względu na podobieństwo ich głównych produktów (system operacyjny, aplikacje itp.). Oprócz Apple, innymi największymi przedsiębiorstwami na świecie, które również można uznać za bezpośrednich konkurentów Microsoftu w niektórych gałęziach jego działalności, są Google i Amazon (na przykład w branży usług w chmurze, gdzie Google i Amazon dostarczają podobne usługi). Krótko mówiąc, dobra część FAANG. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich konkurentach, zostawiam Ci linki do recenzji akcji tych ważnych spółek:

👉Jak kupić akcje Apple?
👉Jak kupić akcje Amazona?
👉Jak kupić akcje Google? 

Dlaczego warto kupować akcje Microsoftu?

Inwestorzy mają długą listę powodów, więc porozmawiajmy o niektórych z nich.

Dywersyfikacja produktów

Pierwszą i być może najważniejszą kwestią do omówienia w tym obszarze jest różnorodność produktów (i zapotrzebowanie społeczeństwa na nie) oferowanych przez firmę Microsoft. Oprócz znanego na całym świecie i szeroko stosowanego systemu operacyjnego Windows, Microsoft oferuje również szeroką gamę produktów marek własnych, które zaspokajają podstawowe potrzeby jego użytkowników; wiele z tych produktów to liderzy w swojej branży lub na rynku. Przyjrzyjmy się niektórym z najbardziej znanych i najbardziej aktualnych dzisiaj:

 • Microsoft 365 (wcześniej znany jako Microsoft Office): W każdym domu, szkole, akademii, na uniwersytecie, w firmie… Różne usługi oferowane przez platformę Microsoft 365 są używane codziennie: wszyscy znamy programy Word, Excel, a nawet Power Point. Mało tego: dziś nie do pomyślenia jest opracowanie jakiegokolwiek projektu o minimalnym znaczeniu bez posiadania jednego (lub więcej) z tych narzędzi. 
 • Microsoft Teams: Teams to rozwiązanie, które przenosi zdalną komunikację na wyższy poziom. Umożliwia nie tylko rozmowy na czacie i spotkania wideo, ale także przechowywanie i udostępnianie plików.
 • Microsoft Azure: Azure to usługa platformy przetwarzania w chmurze oferowana przez firmę Microsoft, której celem jest zapewnienie dostępu, rozwój i zarządzanie aplikacjami i usługami „w chmurze” (czyli w centrach danych rozproszonych na całym świecie).
 • Outlook : oczywiście musimy dodać do tej listy słynnego menedżera poczty e-mail firmy Microsoft.
 • Microsoft Edge : nowa przeglądarka internetowa opracowana przez Microsoft, która zastępuje klasyczny i charakterystyczny „Internet Explorer”.
 • Xbox: Miłośnicy gier wideo doskonale znają konsolę Xbox, konsolę do gier firmy Microsoft.
 • LinkedIn : W ostatnim czasie Microsoft nabył największy portal pracy na świecie, LinkedIn, bez wątpienia pozycjonując się jako lider w sektorze, który jest potrzebny na całym świecie: poszukiwanie i oferowanie zatrudnienia.

Ten zakres działania Microsoftu pod względem monopolizacji swoich branż (lub pseudo monopolizacji w niektórych przypadkach, bo nie należy zapominać, że Microsoft ma konkurencję w jednej ze swoich branż), pozwala mu stale dysponować dobrymi marżami.

A do tego wszystkiego musimy dodać modny powód, dla którego inwestowanie w Microsoft może być interesujące, czyli fakt, że firma wypłaca dywidendy i robi to stabilnie od dziesięcioleci.


Inwestowanie w Microsoft: Wady i zalety

Na koniec omawiamy zalety i wady zakupu akcji Microsoftu:

✅ Jest to jedna z największych firm na świecie

✅ Rosnąca cena na giełdzie od ponad 30 lat

✅ Wszyscy korzystamy z jej produktów i usług, praktycznie codziennie. 

✅Najnowocześniejsza technologia

✅ Rosnące dywidendy

✅ Zdywersyfikowana firma w różnych usługach abonamentowych

 Inwestycja długoterminowa. To już nie jest rozwijająca się firma

 Inwestycja nieco bardziej karana w środowiskach o wysokich stopach procentowych. 

 Jej założyciel, Bill Gates, wzbudza pasję i nienawiść w równych częściach. 

Gdzie kupić akcje Microsoft w Polsce?

Aby pomóc w wyborze najlepszego brokera do zakupu akcji Microsoft w Polsce, należy sprawdzić, który broker jest najbardziej odpowiedni, biorąc pod uwagę następujące elementy.

etoro opiniedegiro opinieinteractivebrokers
RegulatorCySEC (Chip)AFM (Holandia)CBI (Irlandia) 
Prawdziwe akcjeTak TakTak
CFD na akcjeTak NIETak
Konto demoTak TakTak
Opłaty za zakup MicrosoftSpread (od 0,9 punktu)1 € 0,005 USD/akcję (min. 1 USD)
Akcje ułamkoweNIETakTak
Minimalny depozyt50 $0,1 €NIE
InformacjeWięcej ->Więcej ->Więcej ->

Akcje Microsoft: Często zadawane pytania

Kto założył Microsoft wraz z Billem Gatesem?

Microsoft, oprócz Billa Gatesa, współtworzył Paul Allen, jego przyjaciel z dzieciństwa.

W którym roku powstał Microsoft? 

Firma Microsoft została założona 4 kwietnia 1975 roku w Albuquerque w stanie Nowy Meksyk (Stany Zjednoczone).

Kto ma więcej akcji Microsoftu? 

Największym akcjonariuszem Microsoftu jest Vanguard Group, największa na świecie instytucja zarządzająca funduszami (i drugi co do wielkości dostawca funduszy ETF na świecie).

Ile Microsoft płaci za każdą akcję?

Microsoft wypłaca dywidendę w wysokości około 1% ceny swoich akcji.

Czy warto kupować akcje Microsoftu?

Tak, to solidna firma z dużą płynnością, a akcje rosną. Akcje Microsoftu to względnie bezpieczna inwestycja dla tych, którzy chcą dokonywać przejęć o dużej wartości z skumulowanymi wynikami.

Jaka jest cena docelowa akcji Microsoftu?

12-miesięczna cena docelowa akcji Microsoftu wynosi 260 USD za akcję.

Przeczytaj także:

Minimalny depozyt:

€0.01

Minimalny depozyt:

€100.00

* 76% detalicznych kont CFD traci pieniądze
XTB
Minimalny depozyt:

€0.00

* 76% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty
Disclaimer:

Inwestowanie jest ryzykowne. Inwestuj odpowiedzialnie.

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Najlepszy broker do akcji zagranicznych
Inwestowanie w zagraniczne akcje stało się normą, podczas gdy jeszcze kilka lat temu wydawało się to niemożliwe. Obniżenie prowizji za zakup akcji na tych rynkach zwiększyło konkurencję dla inwestorów. W tym artykule przyjrzymy się, jaki jest najl...
Kalendarz dywidend
Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, to być może chcesz wiedzieć więcej o dywidendach i kiedy ...