Co to jest wskaźnik Zig Zag i jak handlować z nim?

Wskaźnik ten jest niezwykle przydatnym narzędziem do określania trendów rynkowych, stref wsparcia i oporu oraz klasycznych formacji wykresu. Zig Zag wykorzystuje zarówno wysokie jak i niskie ceny do swoich obliczeń. Poznamy różne strategie handlowe z Zig Zag.

Co to jest wskaźnik Zig Zag i jak z nim handlować?

ZigZag jest dość popularnym wskaźnikiem prezentowanym przez wiele platform transakcyjnych, w tym MT4 i MT5. Wskaźnik jest przerywaną linią, która łączy niż i wyż na wykresie cenowym. Tak długo jak ZigZag przechodzi przez główne maksima i minima, jest on bardzo łatwy w użyciu do analizy wykresów cenowych.

ZigZag łączy maksima i minima na wykresie zgodnie z Twoimi ustawieniami. Należy zauważyć, że ostatnia linia wskaźnika pozostaje niekompletna, dopóki nie zostanie uformowany ostatni wyż lub niż.

ZigZag pomaga analizować ruch cen na wykresie. Inwestorzy, którzy używają Fal Elliotta w swojej strategii często używają również ZigZag do identyfikacji fal. Pomaga odfiltrować drobne „szumy” na wykresie i określić strukturę bieżącej fali (formacji lub korekty).

Dodatkowo, ZigZag pomoże określić aktualny trend i narysować linie trendu. Dzięki niemu łatwiej jest znaleźć techniczne poziomy wsparcia i oporu czy wzorce analizy cen. Z reguły ZigZag uzupełnia analizę techniczną lub pomaga znaleźć sygnały handlowe wraz z innymi wskaźnikami.

Parametry wskaźnika ZigZag

Wskaźnik ZigZag jest skonfigurowany z następującymi 3 parametrami:

– Głębokość jest pierwszym ustawieniem wskaźnika technicznego Zig Zag. Jest to minimalna liczba słupków bez drugiego wyżu lub minimalne odchylenie słupka (przykład: jeśli mamy wyż na x świeczkach, a głębokość wynosi 12, następny wyż nie może być narysowany przynajmniej na x + 12 świeczkach).

Odchylenie jest procentem, w którym poprzednie minimum lub maksimum zostało uformowane (przykład: jeśli mamy 100-punktowy odcinek od minimum do maksimum, a odchylenie wynosi 5, zaczniemy rysować niedźwiedzi odcinek, kiedy przynajmniej 5% odcinka jest prawidłowe).

– Backstep jest ostatnim ustawieniem i odzwierciedla minimalną liczbę słupków, pomiędzy którymi mogą być rysowane wzrosty i spadki (przykład: jeśli mamy wzrost na x świecach, a Backstep wynosi 3, następna niska noga nie może być rysowana, dopóki nie minie przynajmniej x +3 świec).

Taki układ powinien być dostosowany do różnych rynków. Jest prawdopodobne, że dla jednego rynku lub instrumentu stosuje się inne ustawienia niż dla innego. Ustawienia dla tego samego rynku lub wskaźnika mogą się również różnić, ponieważ warunki rynkowe zmieniają się wraz ze zmiennością rynku.

Wnioski – Wskaźnik Zig Zag

Handel z wykorzystaniem wskaźnika Zig Zag brzmi wspaniale, ale musisz pamiętać, że ostatnia faza (fala) ZigZag może być wydłużona, ponieważ podąża ona za ceną. Nazywa się to przerysowaniem, ale jest to standardowe, biorąc pod uwagę charakter wskaźnika. Radzimy używać wskaźnika, aby odkryć główny trend.

Możesz uzupełnić swoją strategię o wiele innych narzędzi. Wskaźnik ten może być bardzo przydatny dla wszystkich traderów pracujących na rynku Forex i innych rynkach finansowych.

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Tether (USDT): Co to jest i gdzie kupić?
Wśród wielu kryptowalut na rynku jest jedna, która wyróżnia się szczególnym elementem stabilności: Tether (USDT). Ta kryptowaluta, stworzona w celu zaoferowania równowagi w chaotycznym świecie walut cyfrowych, jest powiązana bezpośrednio z wartośc...