Jak kupić akcje Ferrari?

Ferrari to prawdopodobnie najbardziej znana włoska marka samochodów na świecie, będąca synonimem luksusu, szybkości i jakości. To także jedna z włoskich firm o największym kapitale, a także trzecia marka samochodowa, która sprzedaje najwięcej samochodów luksusowych. W tym poście opowiemy o tym, jak inwestować w dywidendy i akcje Ferrari.

Jak inwestować w Ferrari RACE?

Przyjrzyjmy się bliżej Ferrari i jego konkurentom, a następnie przeanalizujmy kilka szczegółów dotyczących sytuacji giełdowej Ferrari. 

Ferrari to włoski producent luksusowych samochodów sportowych, założony w 1947 roku przez Enzo Ferrari. Siedziba firmy znajduje się w Maranello, w prowincji Modena. Ferrari jest znane na całym świecie ze swoich samochodów wyścigowych i produkcji samochodów o wysokich osiągach na rynek luksusowy. Oprócz produkcji samochodów sportowych firma działa również w innych sektorach, w tym w produkcji komponentów do silników oraz zarządzaniu drużynami sportowymi biorącymi udział w zawodach samochodowych.

NazwaFerrari
ISINNL0011585146
TickerRACE
NotowanieFTSE All-Share Capped
FTSE Italia All-Share
FTSE MIB
Kapitał początkowy300 €

Czy warto inwestować w Ferrari?

 • Wśród głównych atutów Ferrari jest z pewnością jego reputacjadziedzictwo i historia. Kupno akcji Ferrari oznacza skupienie się na jakości i profesjonalizmie.
 • Ferrari bierze udział w zawodach samochodowych i ma to podwójną zaletę. Pierwszą zaletą jest to, że aby być konkurencyjnym, trzeba mieć najnowocześniejszy zespół badawczo-rozwojowy, aby móc tworzyć i wykorzystywać nowe komponenty. 
 • Wzrost Ferrari w 2023 roku wydaje się być pewnym faktem. Według analiz ekspertów zysk na akcję ma wzrosnąć o 22% przy wzroście obrotów o 11%, który ma osiągnąć 5,6 mld euro.
 • Ponadto elementem cieszącym się dużym zainteresowaniem inwestorów może być przejście Ferrari na produkcję samochodów elektrycznych. Firma rozpoczęła już tworzenie specjalnej linii produkcyjnej w Maranello, której celem jest dostarczenie pierwszego modelu elektrycznego w 2025 roku. Ponadto do końca dekady firma zamierza osiągnąć 40% samochodów całkowicie elektrycznych, podczas gdy pozostałe 60% przypada na pojazdy hybrydowe i spalinowe.

Podsumowując, akcje Ferrari to z pewnością akcje, na których można polegać. Wartość mogłaby się wahać w sytuacji ciągłej konkurencji, w której znajduje się firma, ale faktem pozostaje, że Ferrari nie odchodzi z pierwszych miejsc w rankingach, ani na torze, ani na giełdzie.

Jak kupić akcje Ferrari na giełdzie?

Aby łatwo i bezpiecznie inwestować w prawdziwe akcje, a także móc czerpać korzyści z wypłaty dywidendy, konieczny jest zakup akcji. Alternatywnie akcjami Ferrari można handlować bez konieczności ich kupowania, korzystając na przykład z kontraktów CFD. Z brokerem XTB możesz robić jedno i drugie. Teraz powiemy Ci, jak to zrobić krok po kroku.

Kup akcje Ferrari z XTB

W tej sekcji wyjaśnię, jak kupić akcje Ferrari za pośrednictwem XTB. Jedną z zalet wyboru XTB jest możliwość otwarcia konta demo, aby ćwiczyć własne strategie handlowe przed rozpoczęciem inwestycji, bez utraty prawdziwych pieniędzy.

XTB to firma pośrednictwa finansowego oferująca usługi handlu online szeroką gamą instrumentów finansowych, w tym akcjami i kontraktami CFD na akcje. XTB jest regulowane przez kilka organów nadzoru finansowego w Europie, w tym polską KNF, gwarantując swoim klientom wysoki poziom bezpieczeństwa.

Firma oferuje zaawansowaną platformę transakcyjną xStation oraz narzędzia do analizy technicznej dla swoich klientów, wśród których znajdują się zarówno doświadczeni, jak i początkujący traderzy.

Utwórz konto na stronie głównej XTB

Najpierw musisz odwiedzić witrynę XTB i kliknąć „Otwórz konto”. Następnie musisz podać swoje dane osobowe, takie jak imię i nazwisko, adres i datę urodzenia, a także swoje dane kontaktowe, takie jak numer telefonu i adres e-mail. Po wprowadzeniu danych XTB poprosi Cię o przesłanie kopii dokumentu tożsamości i potwierdzenie adresu.

Jak kupić akcje Ferrari na XTB

Pierwszym krokiem jest wyszukanie akcji Ferrari w wyszukiwarce. Jak to robisz? Wprowadź nazwę firmy, na przykład Ferrari lub odpowiedni symbol (RACE) / ISIN (NL0011585146).

Wykres Ferrari | Źródło: XTB

Możesz zobaczyć różnicę między: Ferrari STC lub Ferrari STC CFD. Wynika to z faktu, że przy pierwszym negocjujesz rzeczywiste akcje, przy drugim nie kupujesz instrumentu bazowego, ale handlujesz kontraktami CFD. Wybierz jeden z dwóch.

Teraz wystarczy wypełnić okienko zamówienia w formularzu.

Rodzaje zamówień to:

 • Zlecenie z limitem: W przypadku tego typu zlecenia podajesz ilość akcji, które chcesz kupić lub sprzedać, oraz maksymalną cenę, po której chcesz handlować.
 • Zlecenie rynkowe: Wprowadzasz liczbę akcji, które mają zostać kupione lub sprzedane.
 • Zlecenie Stop Loss: Jest to narzędzie używane do minimalizowania strat w handlu. Polega na wyznaczeniu limitu ceny poniżej aktualnej ceny pozycji kupna lub powyżej aktualnej ceny pozycji sprzedaży, w celu automatycznego zamknięcia pozycji, jeśli rynek porusza się w niekorzystnym kierunku.
 • Limit Stop Order: Jest to narzędzie używane do łączenia zalet zleceń Stop Loss i Limit. Polega na wyznaczeniu limitu ceny poniżej aktualnej ceny pozycji długiej lub powyżej aktualnej ceny pozycji krótkiej z dodatkowym limitem ceny ograniczającym cenę wykonania zlecenia.

Po wybraniu rodzaju zamówienia wystarczy kliknąć przycisk złóż zamówienie.

5 kroków jak inwestować w Ferrari z XTB

 • Wyszukaj tytuł według nazwy, kodu ISIN (NL0011585146) lub symbolu (RACE).
 • Wybierz, czy chcesz kupić akcje, czy handlować kontraktami CFD
 • Podaj wymagane informacje i złóż zamówienie
 • Przed utworzeniem zamówienia platforma prosi o sprawdzenie, czy wszystko się zgadza i pokazuje prowizje do zapłaty. 

Po wykonaniu zlecenia będziesz mógł zobaczyć akcje Ferrari w swoim portfelu lub, jeśli zdecydowałeś się handlować kontraktami CFD, sprawdzić ewolucję akcji.

Model biznesowy Ferrari

Model biznesowy Ferrari opiera się głównie na produkcji i sprzedaży luksusowych samochodów sportowych. Firma zbudowała swoją reputację na produkcji samochodów wyścigowych i samochodów o wysokich osiągach, skierowanych do ekskluzywnej i pasjonującej się motoryzacją publiczności. Ferrari stworzyło odnoszącą sukcesy markę, która jest rozpoznawalna na całym świecie i która opiera się na jakości, innowacjach technologicznych i wyróżniającym się designie.

Oprócz produkcji samochodów firma działa również w innych sektorach, takich jak produkcja podzespołów do silników oraz zarządzanie drużynami sportowymi biorącymi udział w zawodach samochodowych. Ponadto Ferrari oferuje swoim klientom usługi dostosowywania i pomocy. Dzięki koncentracji na jakości i designie firma jest w stanie utrzymać wysokie ceny swoich samochodów, które są sprzedawane głównie dla ekskluzywnej i wysokiej klasy publiczności.

Główni konkurenci Ferrari

Tutaj wymieniamy głównych konkurentów Ferrari, posortowanych według sprzedaży luksusowych samochodów.

 • Rolls-Royce: Rolls-Royce, dziś „ Rolls-Royce Motor Cars Limited ”, jest brytyjskim producentem samochodów i jest dziś uważany za symbol luksusu w sektorze motoryzacyjnym. Rolls -Royce jest obecnie liderem w sprzedaży luksusowych samochodów.
 • Bentley: na drugim miejscu znajduje się kolejna brytyjska firma samochodowaBentley. Wiele osób chwali Bentleye za komfort i elegancję wnętrz.
 • Lamborghini: Lamborghini to włoska firma należąca do Audi od 1998 roku. Lamborghini to samochody, które emanują czystą mocą i szybkością, koncentrując się na aerodynamice i młodzieńczym stylu. 
 • Maserati, Aston Martin i Bugatti: zajmują odpowiednio piąte, szóste i siódme miejsce w tabeli. Wszystkie 3 to marki znane z jakości i wydajności, a ich samochody są synonimem luksusu.

Notowania Ferrari

Jak widać, od swoich początków Ferrari nigdy nie przestało się rozwijać. Choć skutki pandemii odczuło również Ferrari, firmie udało się osiągnąć wzrosty na rynkach finansowych. Ze względu na spowolnienie włoskiej gospodarki, produkcja samochodów sportowych również ucierpiała, co spowodowało wolniejsze ożywienie niż inne rodzaje działalności.

Jednak pomimo tej sytuacji inwestorzy nadal okazują zaufanie do spółki, uzyskując zadowalający zwrot ekonomiczny.

Wykres akcji Ferrari

Wartość akcji Ferrari

Każda akcja Ferarri jest warta około 250 euro, a w ostatnim roku przeszła wahania, które wahały się od około 161 euro do 251 euro.

Akcje Ferrari: Cechy

Cena za akcję244,60 EUR
Kapitalizacja (dzienna)47,70B
Wartość przedsiębiorstwa49.33B
Wyemitowane akcje182,42 mln

Akcje Ferrari Italia: Dywidendy

Od 2016 roku Ferrari zaczęło wypłacać swoim akcjonariuszom coroczną dywidendę. Na przestrzeni lat wartość dywidendy stale rosła, osiągając oczekiwaną wartość 1,362 EUR na akcję w 2022 r., przy stopie zwrotu 0,75%. Ten stały wzrost dywidendy jest wyraźną oznaką siły finansowej spółki oraz jej zdolności do generowania zysków.

Najnowsze dystrybucje dywidend Ferrari:.

Dzień dywidendyDywidendaTypTermin wypłatyRentowność
19.04.221362Coroczny06.05.220,75%
19.04.210,867Coroczny05.05.210,49%
20.04.201,13Coroczny05.05.200,76%
23.04.191,03Coroczny02.05.190,83%
23.04.180,5254Coroczny02.05.180,53%
24.04.170,68231Coroczny02.05.170,96%

Jak mogę odebrać dywidendę Ferrari, jeśli jestem akcjonariuszem?

Dywidendy Ferrari zostaną wpłacone na rachunek tylko wtedy, gdy inwestor posiadał akcje w dniu wypłaty wcześniejszej dywidendy. Oznacza to, że inwestor musi kupić akcje w dowolnym momencie przed upływem terminu. Akcje zakupione po terminie NIE kwalifikują się do dywidendy.

Inwestor nie będzie musiał przechodzić przez żadną procedurę, aby odebrać dywidendę od Ferrari, zostaną one zdeponowane bezpośrednio na koncie inwestora w ciągu 48-72 godzin roboczych od daty wypłaty ustalonej przez Ferrari. 

XTB

8.75/ 10

Rynki:

Polska, Europa

Dostępne są różne rodzaje produktów (akcje, ETFy, CFD).

XTB jest regulowany i nadzorowany przez FCA, CySEC, IFSC i KNF.

Szkolenie akademii i pracowników, obsługa klienta w języku polskim

* 76% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty. Oferowane instrumenty finansowe są ryzykowne.
Inwestuj odpowiedzialnie.

Minimalny depozyt:

€0.00

Przeczytaj także:

Disclaimer:

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.

76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD.

Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Najlepszy broker do akcji zagranicznych
Inwestowanie w zagraniczne akcje stało się normą, podczas gdy jeszcze kilka lat temu wydawało się to niemożliwe. Obniżenie prowizji za zakup akcji na tych rynkach zwiększyło konkurencję dla inwestorów. W tym artykule przyjrzymy się, jaki jest najl...
Kalendarz dywidend
Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, to być może chcesz wiedzieć więcej o dywidendach i kiedy ...