Scalping czy swing trading?

Jeśli chcesz zarabiać więcej pieniędzy na giełdzie, warto określić swój styl inwestowania. W tym artykule przyjrzymy się dwóm najpopularniejszym rodzajom tradingu, scalping i swing trading.

Scalping vs Swing Trading

Scalping: Co to jest?

Jeśli próbujesz zarabiać pieniądze poprzez szybkie kupowanie i sprzedawanie różnych akcji, możesz być skalperem. Handlowcy ci zwracają uwagę na małe zmiany wartości, kupując i sprzedając akcje po bardzo małych ruchach cenowych, mając na celu częste osiąganie małych zysków.

Ponadto, scalperzy wchodzą i wychodzą z rynków finansowych w krótkim czasie, kilku sekund lub minut, i są znani z używania wyższych poziomów dźwigni.

Główną zaletą scalpingu jest możliwość czerpania zysków z małych zmian cen w jak najkrótszym czasie. Jest to rodzaj handlu intra-day, co oznacza, że pozycje są zamykane przed końcem dnia lub sesji handlowej.

Problem z tą metodą handlu jest taki, że wiąże się ona z dużym stresem. Scalping wywiera na Ciebie dużą presję w ciągu dnia.

Swing trading: Co to jest?

Większość akcjonariuszy pasuje do opisu „swing tradera”. Ten typ tradera nie dąży do uzyskania dywidendy, ale ma cierpliwość, aby czekać na stopniowe wzrosty cen. Wchodzi i wychodzi z pozycji sporadycznie, w okresie kilku dni lub tygodni.

Swing Trading jest systemem, w którym inwestorzy celują w średnioterminowe okazje handlowe. W przeciwieństwie do scalpingu, swing traderzy bardziej polegają na podstawowych fundamentalnych i technicznych kwestiach na rynku, takich jak krzywe dochodowości, zyski i decyzje dotyczące stóp procentowych.

Swing trading może być bardzo dochodowy. Jednakże, ma to kilka kluczowych zagrożeń, z których traderzy muszą zdawać sobie sprawę: po pierwsze, jest to nieco kosztowna strategia, ponieważ wielu brokerów pobiera odsetki zwane swapem za każdą transakcję dokonaną w ciągu nocy. Po drugie, ryzyko wzrasta w godzinach nocnych, kiedy traderzy śpią i nie są tak gotowi do reakcji, jak w ciągu dnia. Te dwa problemy są szczególnie obecne w przypadku rynku forex.

Który styl handlu jest lepszy?

Nie ma ogólnej odpowiedzi, ale wszystko zależy od Ciebie. Najlepszy styl inwestowania różni się w zależności od inwestora i zależy od kilku czynników. Podsumowując, nie ma dobrego lub złego stylu handlowego. Znalezienie właściwego wyboru jest kluczową częścią rozwoju stylu handlowego, który pasuje do Twojej osobowości, kluczowym krokiem, który jest często pomijany, gdy inwestorzy wybierają strategię handlową.

Co sprawia, że Swing Trading jest lepszy niż Scalp Trading?

Scalping jest generalnie droższy niż swing trading. Ponieważ swing traderzy składają mniej zleceń, ich koszty handlowe są często niższe. Traderzy często nie muszą stale monitorować swoich pozycji swingowych, ponieważ mogą tworzyć pozycje kilkudniowe.

Swing trading nie zawsze jest udany, ale zysk jest zazwyczaj osiągany przy mniejszej liczbie transakcji. Ponieważ swing traderzy wymagają mniejszej aktywności i osiągają wyższe zyski z jednej transakcji niż scalperzy, zazwyczaj są w stanie zarobić stosunkowo równą ilość pieniędzy.

Jakie są korzyści z swing tradingu dla początkujących?

Początkujący często wolą swing trading od scalpingu lub day tradingu. W porównaniu do day tradingu, swing trading wymaga mniejszej wiedzy i umiejętności. Ponieważ swing trading nie wymaga od tradera aktywnego zaangażowania w skanowanie pozycji, zazwyczaj wymaga również mniej czasu.

Co sprawia, że Scalp Trading jest lepszy niż Swing Trading?

Inwestorzy mogą sprzedać papiery wartościowe w ciągu minuty od ich zakupu; Scalp Trading nie wymaga wiele cierpliwości. Dla niektórych inwestorów bardziej ekscytujące może być wyjście ze wszystkich pozycji na koniec dnia.
Ponieważ skalperzy osiągają znacznie mniejsze zyski z każdej transakcji, często są chronieni przed dużymi stratami z pojedynczej transakcji. W przeciwieństwie do swing tradingu; scalping obejmuje setki małych transakcji, które nie mogą przekształcić się w większe straty tak łatwo jak swing trading.

Który styl wybrać?

Styl handlu, który najbardziej odpowiada inwestorowi jest często tym, który powinien być praktykowany. Szanse na sukces swing tradingu są większe dla cierpliwych, niedoświadczonych inwestorów, którzy nie śledzą stale wykresów giełdowych. Inwestorzy, którzy preferują szybsze działanie, mają większy kapitał do wykorzystania lub posiadają większe umiejętności analizy technicznej mogą preferować scalping.

Czy Swing Traderzy lub Scalperzy zarabiają pieniądze?

Możesz zarabiać na swing tradingu lub scalpingu, oba te zajęcia mogą być wykonywane w pełnym wymiarze godzin. Upewnij się, że rozumiesz przepisy dotyczące depozytów zabezpieczających, wymagań kapitałowych i limitów handlowych.

Zobacz także: Najlepsi traderzy na świecie

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Popularne strategie tradingowe
Sposób myślenia związany z aktywną strategią inwestycyjną różni się od długoterminowej strategii „kup i trzymaj” stosowanej przez inwestorów pasywnych lub indeksowych. Aktywni traderzy, w rzeczywistości wierzą, że krótkoterminowe ruchy pomagają w ...