Najlepszy skaner akcji do wyboru spółek giełdowych

Przy wyborze akcji kluczowa jest możliwość porównywania i filtrowania informacji na ich temat: ceny, wskaźniki, filtry według regionów czy nawet informacje o funduszach inwestycyjnych lub ETF. Do tego służą tak zwane „stock screeners” lub „skaner akcji”, a w tym artykule odkrywamy te najlepsze.

Co to jest skaner giełdowy lub skaner akcji?

Załóżmy, że szukasz firmy elektrycznej, która ma wskaźnik P/E między 10 a 11, na przykład, wśród wszystkich notowanych spółek i giełd na całym świecie: skomplikowane zadanie, prawda? A może jednak? Aby rozwiązać tego rodzaju problem, istnieją skanery akcji, strony specjalnie poświęcone wybieraniu akcji spośród tysięcy notowanych na całym świecie.

Wiele z nich posiada filtry m.in. według regionu czy ceny, co znacznie ułatwia zadanie. Poniżej znajduje się lista najlepszych platform do oceny akcji na ten rok.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak analizować spółki giełdowe, polecam lekturę: Analizy spółek giełdowych.

Najlepszy skaner akcji

Wysokiej jakości skaner akcji pomaga w analizie fundamentalnej i może przesiać tysiące akcji w USA lub dziesiątki tysięcy akcji notowanych na całym świecie i w ciągu kilku sekund zidentyfikować te, które spełniają określone kryteria i pasują do Twojej strategii inwestycyjnej. Im więcej pracujesz z screenerem giełdowym, tym lepszy stajesz się w zawężaniu swoich wyborów do najlepszych możliwości inwestycyjnych. Oto nasze propozycje najlepszych.

Sprawdź także: Analiza wykresów

Trading View

Plusy: intuicyjność i płynność

Platforma jest bardzo intuicyjna, płynna i kolorowa. Posiada liczne filtry takie jak wskaźnik P/E, kapitalizacja rynkowa, obszar geograficzny itp. Brakuje w niej bardziej zorganizowanego filtrowania, trzeba się do tego trochę przyzwyczaić. Chociaż oryginalna wersja jest w języku angielskim, istnieje możliwość bezpośredniego tłumaczenia na język polski.

Skaner akcji Google Finance

Plusy: liczba akcji i opcje filtrowania

Platforma Google jest dość potężna ze względu na ogromną liczbę dostępnych akcji i opcji filtrowania. Jednak platforma nie jest tak ładna jak inne i czasami wydaje się, że brakuje na niej informacji.

Investing stock screener

Plusy: jeden z najpopularniejszych skanerów giełdowych

Dzięki swojej prostocie i płynności Investing.com jest jednym z najczęściej używanych skanerów akcji przez inwestorów i traderów, zarówno początkujących jak i ekspertów. Na tej platformie możesz łatwo wybrać akcje według kraju, rynku, branży, typu akcji, P/E, rocznej zmiany, kapitalizacji rynkowej, wolumenu obrotu, zmienności, ceny, dywidend i innych.

Reuters

Plusy: prosty i przejrzysty

Platforma ta wyróżnia się prostotą i przejrzystością, a także ilością akcji do wyboru. Ponad 220.000 akcji do wyboru, z czego 80.000 to akcje amerykańskie, a kolejne 140.000 międzynarodowe. Posiada również skaner funduszy i ETF-ów. Co prawda nie posiada on tak wielu filtrów jak przykłady, które zobaczymy poniżej, ale posiada niezbędne filtry takie jak region geograficzny, sektor i inne.

Yahoo Finance

Plusy: dobrze zorganizowany i łatwy w użyciu

Bardzo podobna platforma do Google, choć bardziej intuicyjna. Jest bardzo dobrze zorganizowany, a korzystanie z filtrów jest dość proste. Posiada filtry dla funduszy i ETF-ów. Niewątpliwie jest to jeden z najbardziej wszechstronnych skanerów akcji, jakie można znaleźć.

Finviz

Plusy: bardziej techniczny skaner giełdowy z wykresami i trendami

Ta platforma jest nieco bardziej techniczna niż inne pokazane skanery, ponieważ ma bardziej szczegółowe japońskie wykresy świecowe i trendy. Z drugiej strony, platforma ma znacznie mniej użyteczną sekcję wizualną niż poprzednie skanery i nie jest tak intuicyjna jak niektóre przykłady, które widzieliśmy w tym artykule.

MarketScreener

Plusy: kompleksowa platforma

Ta wyszukiwarka to kolejne doskonałe narzędzie do oceny akcji, ponieważ jest bardzo wszechstronna pod względem oferowanych opcji filtrowania. Zacznij od zdefiniowania kraju, regionu lub indeksu, z którego chcesz wybrać papiery wartościowe, a następnie dostosuj filtry, aby posortować najlepsze zgodnie z Twoim celem inwestycyjnym. Możesz zapisać swój wybór, aby później szybko się do niego odnieść i zobaczyć, jak zmienił się rynek. Jego interfejs jest dość dynamiczny i łatwy do zrozumienia.

Skaner akcji Financial Times

Plusy: jeden z najbardziej wszechstronnych screenerów

Kończąc listę najlepszych screenerów akcji, nie możemy nie wspomnieć o Financial Times. Dzięki tej stronie można nie tylko analizować akcje, ale także dowiedzieć się o najnowszych wiadomościach o spółkach, przejęciach i ogłoszeniach instytucjonalnych.

Szukasz brokera? Poznaj nasze rekomendacje

Minimalny depozyt:

€100.00

* 76% detalicznych kont CFD traci pieniądze
Minimalny depozyt:

€0.00

XTB
Minimalny depozyt:

€0.00

* 76% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty
Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Najlepszy broker do akcji zagranicznych
Inwestowanie w zagraniczne akcje stało się normą, podczas gdy jeszcze kilka lat temu wydawało się to niemożliwe. Obniżenie prowizji za zakup akcji na tych rynkach zwiększyło konkurencję dla inwestorów. W tym artykule przyjrzymy się, jaki jest najl...
Kalendarz dywidend
Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, to być może chcesz wiedzieć więcej o dywidendach i kiedy ...