Brokerzy
Rozważając inwestowanie w fundusze ETF, należy zwrócić uwagę nie tylko na wewnętrzne koszty produktu, ale także na prowizje pobierane przez brokerów od każdej transakcji kupna i sprzedaży. W tym artykule przedstawiamy najlepsze ETF na DEGIRO.
Aby pogłębić swoją wiedzę na temat tego holenderskiego brokera, zalecamy zapoznanie się z naszą recenzją w artykule „DEGIRO Opinie”.
DEGIRO to broker internetowy pochodzący z Holandii, znany z oferowania tanich usług inwestycyjnych. Został założony w 2008 roku i znacznie się rozwinął, stając się dostępnym w wielu krajach europejskich i na innych rynkach międzynarodowych. DEGIRO zyskało reputację dzięki demokratyzacji inwestycji, czyniąc je bardziej dostępnymi dla inwestorów detalicznych.
Broker jest powszechnie znany ze swoich niskich opłat, co czyni go atrakcyjnym dla inwestorów dążących do maksymalizacji zysków przy jednoczesnej minimalizacji kosztów transakcyjnych.
W ramach swojej oferty Degiro oferuje szeroką gamę produktów finansowych, w tym akcje, obligacje, fundusze ETF, kontrakty futures, opcje i inne. Pozwala to inwestorom zdywersyfikować swoje portfele w różnych klasach aktywów i na różnych rynkach.
DEGIRO jest odpowiednie dla szerokiego grona inwestorów, od tych, którzy dopiero zaczynają, po bardziej doświadczonych inwestorów poszukujących taniej opcji handlu online. Jednak, podobnie jak w przypadku każdej decyzji inwestycyjnej, ważne jest, aby inwestorzy wzięli pod uwagę własną sytuację finansową i potrzeby inwestycyjne, a jeśli to możliwe, zasięgnęli niezależnej porady finansowej.
Fundusze ETF Amundi
Fundusze ETF Vanguard
Fundusze ETF iShares
Fundusze ETF VanEck
Fundusze ETF Lyxor
Poniżej dokonamy przeglądu najważniejszych funduszy ETF od wiodących zarządzających funduszami.
Ten ETF ma na celu replikację wyników indeksu S&P 500, najważniejszego wskaźnika i termometru kondycji amerykańskiego rynku akcji. Indeks ten obejmuje akcje znanych amerykańskich korporacji, takich jak Apple, Meta, Alphabet i Microsoft.
Korzystając ze strategii inwestycyjnej znanej jako „ pasywne zarządzanie” lub indeksowanie, ETF dokonuje bezpośredniego zakupu 500 akcji wchodzących w skład indeksu, dostosowując swoją strategię do kapitalizacji rynkowej dostępnej publicznie.
Aby osiągnąć cel śledzenia indeksu, ETF przydziela wszystkie lub większość swoich zasobów na zakup akcji wchodzących w skład indeksu i przestrzeganie proporcji, jaką każda akcja reprezentuje w indeksie.
Wyniki ETF w ciągu ostatnich pięciu lat można zobaczyć poniżej.
Vanguard FTSE All-World UCITS ETF (ISIN: IE00B3RBWM25) dąży do replikacji wyników indeksu FTSE All-World, który obejmuje spółki o dużej i średniej kapitalizacji z rynków rozwiniętych i wschodzących na całym świecie. Fundusz, który został uruchomiony 22 maja 2012 r. i ma siedzibę w Irlandii, wykorzystuje zoptymalizowane podejście replikacji fizycznej, co oznacza, że inwestuje w reprezentatywną próbkę akcji wchodzących w skład indeksu.
Przy całkowitym wskaźniku kosztów (TER) wynoszącym 0,22% rocznie, ten ETF stosuje politykę dystrybucji dywidend, wypłacając je swoim akcjonariuszom co kwartał. Walutą funduszu jest dolar amerykański i nie jest on zabezpieczony przed ryzykiem walutowym, co może mieć wpływ na wyniki inwestorów posiadających inne waluty.
ETF ma zdywersyfikowany portfel z silną obecnością w sektorach takich jak technologia, finanse, uznaniowe produkty konsumenckie i opieka zdrowotna. Pod względem geograficznym największą alokację mają Stany Zjednoczone, a następnie Japonia, Wielka Brytania i Szwajcaria. Pomimo zmienności i nieodłącznego ryzyka rynkowego, fundusz wykazał się pozytywnymi wynikami w czasie, z solidnymi wynikami długoterminowymi od momentu powstania. Główne udziały funduszu obejmują duże korporacje, takie jak Apple Inc. i Microsoft Corp.
iShares Core MSCI World UCITS ETF (IE00B4L5Y983) dąży do replikacji indeksu MSCI World, który obejmuje akcje krajów rozwiniętych. Przy całkowitym wskaźniku kosztów wynoszącym 0,20% rocznie, ten ETF akumuluje i reinwestuje dywidendy.
Fundusz został uruchomiony 25 września 2009 r. i ma siedzibę w Irlandii, a jego wielkość wynosi 51,615 mln GBP. Jest to jeden z największych funduszy ETF śledzących indeks MSCI World, wdrażający zoptymalizowaną strategię replikacji próbkowania.
Lyxor MSCI EMU Small Cap (DR) UCITS ETF (ISIN: LU1598689153) został zaprojektowany w celu śledzenia wyników indeksu MSCI EMU Small Cap Net Return EUR Index, który składa się ze spółek o małej kapitalizacji z rozwiniętych krajów Europejskiej Unii Gospodarczej i Walutowej.
Ten ETF charakteryzuje się roczną polityką dystrybucji dywidend i stosuje strategię inwestycyjną pełnej replikacji fizycznej, co oznacza, że inwestuje bezpośrednio w akcje wchodzące w skład indeksu.
Przy współczynniku TER wynoszącym 0,40% rocznie, ETF nie jest zabezpieczony przed ryzykiem walutowym, co oznacza, że wahania wartości euro mogą wpływać na wyniki. Pod względem składu fundusz ma wyższą alokację na Niemcy, Francję i Włochy, a jego główne inwestycje sektorowe obejmują przemysł, usługi finansowe i technologie. Fundusz jest zarządzany przez Amundi ETF z siedzibą w Luksemburgu.
Na koniec, jeśli chcesz porównać stawki brokerskie, zostawiamy Ci nasz artykuł: Najtańszy broker ETF
Zastrzeżenie: Ten artykuł nie powinien być traktowany jako porada inwestycyjna. Ma jedynie charakter informacyjny i edukacyjny.
Zobacz także:
*Inwestowanie może być opłacalne, ale nie jest wolne od ryzyka
Zastrzeżenie:
74% rachunków inwestorów traci pieniądze, handlując kontraktami CFD z tym dostawcą.
XTB
76% kont traci pieniądze podczas handlu CFD oferowanymi przez tego dostawcę.
Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty kapitału. Przed inwestowaniem zaleca się konsulta
Inwestowanie niesie ze sobą ryzyko straty.
75,5% kont inwestorów traci pieniądze podczas handlu CFD oferowanymi przez tego dostawcę.
74% rachunków inwestorów traci pieniądze, handlując kontraktami CFD z tym dostawcą.
XTB
76% kont traci pieniądze podczas handlu CFD oferowanymi przez tego dostawcę.
Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty kapitału. Przed inwestowaniem zaleca się konsulta
Inwestowanie niesie ze sobą ryzyko straty.
75,5% kont inwestorów traci pieniądze podczas handlu CFD oferowanymi przez tego dostawcę.