Jak wypłacić środki z XTB

Jeżeli chcesz otworzyć konto w XTB, powinieneś wiedzieć, jak wygląda proces wpłacania i wypłacania środków, czy naliczane są prowizje oraz jakie metody płatności są dostępne. Dlatego też w tym wpisie sprawdzimy, jak łatwo jest wypłacać i wpłacać środki w XTB, dostępne waluty, warunki i prowizje. 

wypłacić środki z XTB

XTB jest brokerem internetowym regulowanym przez różne organy finansowe, w tym FCA, jeden z najważniejszych organów nadzoru finansowego na świecie, oraz Komisję Nadzoru Finansowego. Posiada wielokrotnie nagradzaną autorską platformę transakcyjną xStation. Szeroki wachlarz papierów wartościowych obejmuje ponad 5 400 instrumentów, w tym indeksy giełdowe, towary, waluty, akcje, kryptowaluty i fundusze ETF.

Wypłata środków

 W XTB wypłata środków z rachunku handlowego jest prostym procesem, który można przeprowadzić w Pokoju Inwestora.         

 1. Kliknij zakładkę „Wypłata” u góry strony.         
 2. Środki są zwykle wypłacane do pierwotnego źródła, tj. metody płatności użytej do wpłaty. Może się jednak zdarzyć, że instrument depozytowy nie obsługuje wypłat. W takim przypadku klient musi podać dane dotyczące rachunku bankowego, którego jest posiadaczem.      
 3. Jeśli dokonujesz wypłaty przelewem bankowym, podaj nazwę banku, numer konta, walutę, kod SWIFT/BCI.          
 4. Jeśli jest to Twoja pierwsza wypłata, musisz przedstawić wyciąg bankowy, na którym wyraźnie widać dane klienta. Tę czynność należy wykonać tylko raz, a następnie kliknąć przycisk „Dodaj nowy rachunek bankowy”.          
 5. Po zweryfikowaniu konta bankowego możesz ponownie zalogować się do sekcji „Wypłaty”, wybrać konto, wprowadzić kwotę wypłaty i gotowe.          
 6. Otrzymasz potwierdzenie wypłaty.          
 7. Proces weryfikacji zostanie przeprowadzony tylko raz, gdy konto jest nowe.

Należy pamiętać, że w celu wypłaty środków z konta handlowego XTB należy zweryfikować konto za pomocą dokumentu tożsamości. Ponadto firma zastrzega sobie prawo do zażądania dowodu instrumentu płatniczego, który ma zostać wypłacony.

XTB

8.75/ 10

Rynki:

Polska, Europa

Dostępne są różne rodzaje produktów (akcje, ETFy, CFD).

XTB jest regulowany i nadzorowany przez FCA, CySEC, IFSC i KNF.

Szkolenie akademii i pracowników, obsługa klienta w języku polskim

Minimalny depozyt:

€0.00

XTB wypłata środków – opłaty

 Wypłaty z XTB są bezpłatne, powyżej określonych kwot, w zależności od waluty konta:          

 • 60 GBP         
 • 200 EUR          
 • 100 USD         
 • 12 000 HUF

Wypłata środków XTB ile trwa?

Wypłaty w XTB są księgowane na Twoim rachunku bankowym w terminie od 2 do 5 dni roboczych. Użytkownik może w każdej chwili zażądać wycofania się z umowy. Należy pamiętać, że w przypadku wypłat na zagraniczne konto bankowe czas przetwarzania może być nieco dłuższy.

Jak anulować wypłatę?

W przypadku chęci anulowania wniosku o wypłatę środków, należy skontaktować się z działem obsługi klienta XTB w celu uzyskania szczegółowych informacji. Pozytywna odpowiedź na prośbę o anulowanie nie jest gwarantowana.

Jak wpłacić kapitał w XTB

 W XTB możesz wpłacać środki za pomocą przelewu bankowego, kart debetowych lub kredytowych, Moneybookers, PayU, PayPal i Neteller. Nie jest wymagany minimalny depozyt, więc możesz wpłacić tyle, ile uważasz za stosowne, aby rozpocząć handel.

Po otwarciu i zweryfikowaniu konta rzeczywistego w XTB należy przejść do Pokoju Inwestora. Kliknij na przycisk „Wpłata”. Pojawi się nowe okno, w którym możesz wybrać metodę płatności, której chcesz użyć.

Wypełnij dane odpowiadające metodzie płatności i wskaż kwotę, która ma zostać przekazana. Jeśli wybierzesz opcję przelewu bankowego, na ekranie pojawią się dane firmy.

Wpłaty XTB – prowizje

 Jeśli chodzi o prowizje:        

 • Wpłaty w XTB dokonywane za pomocą przelewu bankowego są całkowicie bezpłatne.
 • Wpłaty kartą debetową lub kredytową są bezpłatne, o ile są dokonywane w euro lub funtach brytyjskich.       
 • Za wpłaty dokonywane za pośrednictwem Neteller pobierana jest opłata w wysokości 4%.       
 • W przypadku korzystania z systemu PayPal obowiązuje opłata w wysokości 2%.

Uwaga: Należy pamiętać, że w przypadku korzystania z usług banku innego niż oferowany przez XTB, bank może naliczyć opłaty za przelew. W przypadku gdy waluta instrumentu płatniczego jest inna niż waluta rachunku inwestycyjnego lub rachunku bankowego, do waluty instrumentu płatniczego mogą mieć zastosowanie opłaty za kurs wymiany.

Jak długo trwa oczekiwanie na wpłatę pieniędzy do XTB?

 Wpłaty na rachunek XTB są niezwłocznie księgowane na rachunku. Wyjątkiem są przelewy bankowe, które w przypadku rachunków lokalnych są zazwyczaj rozliczane w ciągu 24 godzin roboczych. Jeśli przelew pochodzi z konta zagranicznego, wpłata może potrwać od 2 do 5 dni.

Uwaga: Wpłaty przelewem bankowym są dokonywane w następujących godzinach: 9:00 – 11:30 – 15:30 – 18:30.

Pamiętaj, że aby proces wpłaty przebiegł pomyślnie, Twoje konto XTB live musi zostać zweryfikowane za pomocą dokumentu tożsamości. W przeciwnym razie możesz napotkać problemy podczas dokonywania wpłaty.

Innym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest fakt, że musisz być posiadaczem instrumentu płatniczego, z którego chcesz skorzystać. Zabrania się korzystania z kont lub e-portfeli osób trzecich.

Jak anulować wpłatę

 Zgodnie z regulaminem świadczenia usług maklerskich XTB stwierdza się, że:

 • Klient zobowiązuje się nie składać wniosku o zwrot środków już zaksięgowanych w trakcie i po zakończeniu korzystania z usług Spółki. W przypadku otrzymania przez Spółkę takiego żądania, Spółka zastrzega sobie prawo do zablokowania Klientowi dostępu do Biura Klienta.
 • Wpłacając środki, Klient zobowiązuje się, że nie będzie składał wniosku o odzyskanie płatności, ani w czasie, ani po zakończeniu korzystania z usług Spółki.
 • Mówiąc prościej, nie można anulować wpłaty, gdy środki znajdą się na koncie handlowym XTB. Takie postępowanie może doprowadzić do zablokowania konta i zamrożenia środków na określony czas.
 • Spółka może jednak zdecydować o zwrocie środków Klientowi do źródła, z którego zostały one otrzymane, z dowolnego powodu i w dowolnym czasie. Środki, o które wystąpiono w ramach wypłaty, zostaną przekazane do pierwotnego źródła, tj. do wykorzystanego środka płatniczego. W przypadku, gdy użyty środek płatniczy nie może być użyty do wypłaty, Klient musi podać rachunek bankowy posiadany przez Klienta.

Opłata za brak aktywności XTB

Opłata za brak aktywności wynosi 10 euro miesięcznie pod warunkiem spełnienia obu warunków:

 • braku otwarcia lub zamknięcia pozycji na rachunku w ciągu 365 dni, oraz
 • braku zasilenia rachunku w ciągu ostatnich 90 dni.

Kwota ta jest pobierana z wolnych środków na rachunku przeliczonych na walutę rachunku. W przypadku ich braku, opłata nie jest naliczana.

XTB problem z wypłatą

Wypłata środków jest możliwa tylo na konto bankowe, którego jesteś właścicielem. XTB pobiera prowizję w kwocie 50 złotych przy wypłacie środków poniżej 500 złotych natomiast wypłaty powyżej 500 złotych nie są obarczone prowizją.

Opłaty nie są również pobierane za wypłatę środków w EUR czy USD, ale dodatkowe opłaty mogą być jednak pobrane przez bank odbiorcy lub banki pośredniczące w realizacji wypłaty.

Wypłaty realizowane są do godziny 14:30.Dyspozycja złożona po tej godzinie będzie zrealizowana następnego dnia roboczego. Czas transferu środków po złożeniu dyspozycji wypłaty w walucie PLN zazwyczaj trwa jeden dzień roboczy. Wypłata środków w USD czy EUR może być przetwarzana przez banki dłużej (zazwyczaj 2-3 dni). Jeżeli środki nie dotrą na Twoje konto możesz skontaktować się z XTB na czacie, mailowo na [email protected] oraz telefonicznie pod numer +48 22 2019560.

Może Cię zainteresować:

FAQs

Czy mogę wypłacić pieniądze na konto osoby trzeciej?

Nie, wypłata środków może być dokonana wyłącznie na rachunek bankowy, którego posiadacz jest tożsamy z posiadaczem rachunku transakcyjnego XTB. Firma nie będzie realizować płatności na konta osób trzecich ani konta anonimowe.

Dlaczego firma prosi mnie o dodatkowe informacje przy wycofywaniu środków?

XTB zastrzega sobie prawo do zażądania dodatkowej dokumentacji przed realizacją wniosku o wycofanie środków. W razie potrzeby firma może nawet skontaktować się z klientem w celu przeprowadzenia dalszych konsultacji. W takim przypadku przetwarzanie wypłaty zostaje wstrzymane do czasu rozwiązania nierozstrzygniętych kwestii. Status odstąpienia od umowy można sprawdzić w Biurze Obsługi Klienta.

Czy mogę dokonywać wpłat z konta bankowego poza Polską?

Tak, jest to możliwe, pod warunkiem, że posiadacz rachunku jest tym samym klientem, co rachunek handlowy. Należy pamiętać, że XTB zastrzega sobie prawo do odrzucenia środków pochodzących z kraju innego niż kraj zadeklarowany przez klienta jako kraj zamieszkania. Zastrzegają sobie również prawo do odrzucenia depozytów od każdego podmiotu, który ich zdaniem nie spełnia standardów i wymogów AML.

XTB

8.75/ 10

Rynki:

Polska, Europa

Dostępne są różne rodzaje produktów (akcje, ETFy, CFD).

XTB jest regulowany i nadzorowany przez FCA, CySEC, IFSC i KNF.

Szkolenie akademii i pracowników, obsługa klienta w języku polskim

Minimalny depozyt:

€0.00


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!