Akcje Xiaomi – Jak inwestować i analiza techniczna

Akcje Xiaomi – Firma ta narodziła się w 2010 roku i została założona przez Lei Jun wraz z 7 partnerami, którzy byli częścią innych firm takich jak Motorola R&D, Kingsoft czy Google China. W tym wpisie dowiesz się o Xiaomi oraz jak inwestować.

Akcje Xiaomi

Akcje Xiaomi – Jak inwestować i analiza techniczna

Xiaomi to młoda firma, która zajmuje się produkcją urządzeń takich jak smartfony i tablety: osiągając wielki sukces i umacniając dobrą pozycję w indeksie giełdowym w Hong Kongu. W tym poście porozmawiamy o akcjach Xiaomi, jak w nie inwestować i ich analizie technicznej.

Cechy Xiaomi

Kod alfanumeryczny1810
Kod ISINKYG9830T1067
Dostępne dlaPoczątkujący i doświadczony trader
Kapitalizacja650,60 mld euro
Minimalna inwestycjaDarmowe nieograniczone konto demo
Minimalny lot1,00
RynekHong Kong
Najlepsza platforma 2021eToro

Xiaomi w ostatnich latach odnotowało znaczny wzrost, dzięki czemu stało się jedną z najpopularniejszych marek technologicznych na świecie. Wielu analityków i ekspertów rekomenduje tę spółkę do inwestycji.

Oferowane produkty: smartfony, telewizory, smartwatche, zegarki, żarówki, aparaty fotograficzne, odkurzacze, hulajnogi, routery i słuchawki.

eToro

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

€100.00

Dane finansowe i giełdowe Xiaomi

Rynek: Giełda Papierów Wartościowych w Hongkongu

Sektor: Elektronika użytkowa

Sprzedaż regionalnaAkcjonariuszeDane giełdowe
Chiny: 43 %. Azja-Pacyfik: 47%. Unia Europejska: 7% Bliski Wschód i Afryka: 3% Ameryka Łacińska: 1% Sprzedaż według rodzajów działalności: Smartfony: 60% Urządzenia inteligentne: 30% Usługi internetowe: 10%Jun Lei: 11,5% Bin Lin: 9,5% Vanguard: 2% Blackrock: 1,65%.-Średnia stopa dywidendy: 0%. -Sprzedaż: 245,9 mld juanów (2020) -Zysk brutto: 36,8 mld juanów (2020)

Akcje Xiaomi- Analiza techniczna

 • Średnia cena akcji rośnie.
 • Prognozy wielu analityków i ekspertów mówią o wartości akcji na poziomie 6,26 HKD, a bardziej pesymistyczni traderzy wyceniają akcje na 6,82 HKD.
 • W przypadku platform takich jak eToro, 12-miesięczna średnia wartość akcji Xiaomi wynosiła 16,26 HKD lub wartość około 1,77 euro za akcję.
 • W 2019 roku firma ta sprzedała blisko 125 milionów telefonów, zajmując czwarte miejsce po Samsungu, Huawei i Apple.
 • W roku 2020, Xiaomi odnotowało bardzo duży wzrost w pierwszym kwartale roku; dzieje się tak pomimo pandemii, która dotknęła światową gospodarkę.

Inwestowanie w akcje Xiaomi

Inwestowanie dzisiaj jest bardzo proste, ponieważ można to zrobić za pośrednictwem internetowych platform transakcyjnych oferowanych przez brokerów. Istnieje również wiele aplikacji, które można pobrać ze sklepu smartphone, które pozwalają monitorować wyniki rynków finansowych, gdziekolwiek jesteś.

Handel CFD (Contract for Difference)

Kontrakty CFD są umowami pomiędzy dwoma stronami, kupującym i sprzedającym. Przewidują one, że sprzedawca (broker) zapłaci kupującemu (inwestorowi) różnicę pomiędzy aktywem bazowym w momencie otwarcia kontraktu a jego wartością w przyszłości. Jeśli różnica jest ujemna, sprzedający pobierze tę różnicę.

Kroki, których należy przestrzegać przy inwestowaniu

 1. Wybierz bezpieczną i niezawodną platformę lub brokera (wyszukaj CySEC i CONSOB z odpowiednim numerem licencji, aby sprawdzić, czy jest to licencjonowany broker. Polecamy handel z eToro.)
 2. Musisz założyć konto i ustawić kwotę, którą chcesz zainwestować.
 3. Jeśli dokonasz poprawnego przewidywania podczas handlu CFD (Contract for Difference), otrzymasz swój zysk.
 4. W całym artykule wyjaśnimy, jak działa handel CFD, aby spróbować go uprościć.

Ponadto, eToro i niektóre platformy dają Ci możliwość korzystania z darmowego konta demo, odpowiedniego dla początkujących, aby eksperymentować i nie ryzykować utraty prawdziwych pieniędzy, które zostały zdeponowane podczas otwierania konta.

eToro

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

€100.00

Pamiętaj, że najlepszym sposobem na zakup akcji Xiaomi; jest zakup akcji na giełdzie, na której jest notowany, w tym przypadku na giełdzie w Hong Kongu.

Korzyści z inwestowania w handel CFD

 • Znacząco niższe koszty handlowe
 • Szybkość korzystania z platform
 • Otwarcie pozycji w kilku sekund
 • Brak błędów maklerskich
 • Dostępność wielu narzędzi handlowych od brokerów
 • Dzięki platformom transakcyjnym można sprawdzić na żywo (w czasie rzeczywistym) wszystkie otwarte pozycje, aby zrozumieć trend aktywów.

Mamy nadzieję, że dowiedziałeś się o Xiaomi i o tym, jak inwestować w tę chińską firmę technologiczną.

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Najlepszy broker do akcji zagranicznych
Inwestowanie w zagraniczne akcje stało się normą, podczas gdy jeszcze kilka lat temu wydawało się to niemożliwe. Obniżenie prowizji za zakup akcji na tych rynkach zwiększyło konkurencję dla inwestorów. W tym artykule przyjrzymy się, jaki jest najl...
Kalendarz dywidend
Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, to być może chcesz wiedzieć więcej o dywidendach i kiedy ...